ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Emerson, Lake & Palmer ─ Best Of The Bootlegs w serwisie ArtRock.pl

Emerson, Lake & Palmer — Best Of The Bootlegs

 
wydawnictwo: Sanctuary Records 2002
dystrybucja: Mystic
 
CD1 : 1.Hoedown (4:03)
2.Knife Edge (7:09)
3.Pictures At An Exhibition (16:55)
4.Take A Pebble Lucky Man (8:23)
5.Tarkus (25:18)
6.Endless Enigma (9:05)
7.Nutrocker (3:51)
CD2 : 1.Jerusalem (2:54)
2.The Pirates (13:07)
3.Karn Evil 9 1st Impression (21:50)
4.Still...You Turn Me On (3:04)
5.The Barbarian (5:20)
6.C`est La Vie (4:15)
7.Fanfare For The Common Man (14:38)
 
skład:
Keith Emerson - k. / Greg Lake - bg., g., voc. / Carl Palmer - dr.
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,3
Arcydzieło.
,1

Łącznie 5, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
12.07.2003
(Recenzent)

Emerson, Lake & Palmer — Best Of The Bootlegs

Ten album, to składanka - ale składanka nietypowa. Jest to tzw. sampler, zawierający fragmenty z dwuczęściowego, piętnastopłytowego w sumie (!!!) boksu "The Manticore Vaults". I jak na taką "zajawkę" jest bardzo, ale to bardzo interesujący - jeśli ktoś oczywiście lubi ELP :)

Pierwszy dysk to, z jednym wyjątkiem, nagrania z roku 1972. Ten wyjątek to "Knife Edge" z 1971 - ciekawy musiał być to koncert, skoro jednym z widzów był sam Robert Moog, dzięki swojemu syntezatorowi niejako współtwórca brzmienia tria. No, Emerson pokazuje, że ów wynalazek potrafi wykorzystać :) Powala wykonanie "Obrazków", mimo, że to krótsza wersja, ale jakby bardziej "zwarta", pozbawiona niejakich dłużyzn oryginału - i świetnie zagrana i zaśpiewana. Śmieszy nieco "Endless Enigma", w połowie którego (przed fugą) Lake przerywa grę i zaczyna opieprzać widownię, że nie siedzi, tylko szaleje :) Zawodzi nieco "Take A Pebble / Lucky Man" - dlaczego takie to krótkie? Nawet solo na moogu nie pomaga... Dysk kończy szalony "Nutrocker" - czyli "dziadek Do Orzechów" Czajkowskiego w aranżu "pożyczonym" od Kima Fowleya. Galopada i klasyk po prostu.

Płyta druga to nagrania z lat 1974-1977, z jednym wyjątkiem ("The Barbarian" - ten sam koncert, z którego wzięto "Knife Edge"). Zaczyna się od podniosłego "Jerusalem", kończy równie podniośle "Fanfarą Dla Zwykłego Człowieka". Szczególnie interesujące są fragmenty z 1977 roku. Wtedy ELP grali monumentalne, stadionowe koncerty z orkiestrą symfoniczną, co spowodowało, że byli na krawędzi bankructwa. Aby go uniknąć, drugą część tournee zagrali tylko w trio. Fajnie wypada taka wersja "Piratów", pozbawiona symfonicznego rozdęcia i umożliwiająca Emersonowi popisy klawiszowe :) Lake jest obecny w swoich dwóch sławnych wyciskaczach łez - za którymi ja osobiście średnio przepadam. No i ponad dwadzieścia minut z Karn Evil 9... Szkoda, że dość słaba jakość.

Ogólnie i podsumowując - fajny zestaw. Szczególnie jeśli nie masz albo pieniędzy, albo ochoty, żeby zapoznawać się z całym "Manticore Vaults". Jakość może nieco irytować audiofilów, część nagrań jest wprost z publicznośći, ale jak na 30 lat brzmi to całkiem nieźle, wierzcie mi. Aha - również cena działa bardzo na plus tego zestawu. Mnie udało się go kupić za mniej niż 50 zł :)


 

PS.Surfując po sieci odkryłem, że wyszedł już trzeci box z serii "The Manticore Vaults". Może więc niedługo pojawi się kolejny sampler? :)
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.