ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Saga ─ The Chapters Live w serwisie ArtRock.pl

Saga — The Chapters Live

 
wydawnictwo: SPV Records 2005
dystrybucja: Mystic
 
CD 1
1. Chapter 1 Images/ 2. Chapter 2 Don’t Be Late/ 3. Chapter 3 It’s Time/ 4. Chpater 4 Will It Be You?/ 5. Chapter 5 No Regrats/ 6. Chapter 6 Tired World/ 7. Chapter 7 Too Much to Lose/ 8. Chapter 8 No Stranger
CD 2
1. Chpater 9 Remember When/ 2. Chapter 10 Not This Way/ 3. Chapter 11 Ashes to Ashes/ 4. Chapter 12 You Know I Know/ 5. Chapter 13 Uncle Albert’s Eyes/ 6. Chapter 14 Streets of Gold/ 7. Chapter 15 We’ll Meet Again/ 8. Chapter 16 Worlds Apart/
 
Całkowity czas: 82:12
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,1
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,2
Arcydzieło.
,1

Łącznie 8, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
07.12.2005
(Recenzent)

Saga — The Chapters Live

Saga to starzy rockowi wyjadacze, obecni na rockowej scenie od prawie trzydziestu lat. Jak Rush pochodzą  z Kanady i grają rocka, ale na dobrą sprawę tutaj podobieństwa się kończą. Muzyka Sagi to cos pomiędzy hard-rockiem i rockiem progresywnym , ze pewnymi wpływami amerykańskiego AOR. W latach osiemdziesiątych zespół cieszył się spora popularnością w Ameryce i Europie (szczególnie w Niemczech). Czasy największej komercyjnej chwały odeszły, to zespół mimo różnych zawirowań personalnych ma się całkiem nieźle. Dość regularnie nagrywa nowe płyty, koncertuje. I po raz kolejny w ostatnich kilku latach mamy nowe wydawnictwo koncertowe grupy (biorąc pod uwagę też DVD). „The Chapters Live” ma  charakter przekrojowy, przez całą dyskografię zespołu. Niezły pomysł -  zamiast wydawać jakąś studyjną składankę, można wydać  rzecz o podobnym charakterze, tyle, że z materiałem koncertowym.

Z doświadczonymi kapelami rockowymi starej daty to jest tak, ze nowe płyty wychodzą im różnie, niezbyt często prezentują szczególny poziom. Ale koncerty, albo wydawnictwa koncertowe najczęściej warte są zainteresowania. Bo z weną twórczą po kilkudziesięciu latach działalności bywa różnie, jednak jak się gra koncerty, to nie zapominają. Muzycy Sagi też nie zapomnieli – słychać, że ma się do czynienia z bardzo sprawnym zespołem. Pewnym minusem jest wyciszenie odgłosów sali, nie wiadomo czy grają w klubie na 100 osób, czy na stadionie (co do pierwszego – to pewnie tak źle nie jest, co do tego drugie raczej chyba tak dobrze to nigdy nie było – pewnie to jakaś opcja pośrednia). Ale tak czy tak dostajemy ponad 80 minut bardzo zacnego, melodyjnego i nieco staromodnego rocka w bardzo dobrym wykonaniu. Nie jest to może zbyt wybitne wydawnictwo, ale kilka fragmentów jest naprawdę wysokiej próby – pierwszej płyty zestawu to tak od razu na początek połączone „Images” i „Don’t Be Late”, „Tired World” z debiutanckiego albumu i „Too Much to Lose” z „Heads or Tales”. Druga płyta jest nieco krótsza i nieco lepsza, bo oprócz „You Know I Know” reszty słucha się bardzo fajnie.

Jeśli ktoś nie miał większej styczności z tym zespołem i zacznie od tego wydawnictwa – to dobrze, bo jak mu się spodoba, to pewnie sięgnie po inne płyty.

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.