ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Magenta ─ Angels and Damned: 20th Anniversary Show w serwisie ArtRock.pl

Magenta — Angels and Damned: 20th Anniversary Show

 
wydawnictwo: Tigermoth Records 2021
 
CD/DVD 1:

1. Opus 3
2. Gluttony
3. This Life
4. Hurt
5. Moving On
6. Towers Of Hope
7. Demons
8. Morning Sunlight
9. The Dream
10. The Visionary
11. Journey’s End
12. Lightspeed
13. The Warning

CD/DVD 2:

14. Trojan
15. Pearl
16. The Ballad Of Samuel Layne
17. Red
18. The White Witch
19. Spectral Mornings
20. The Lizard King
 
Całkowity czas: 144
skład:
Christina Booth - vocals
Chris Fry - guitars
Rob Reed - keyboards, guitars
Dan Nelson - bass
Jiffy Griffiths - drums

Guests:

Pete Jones - saxophone, flute, keyboards, vocal
David Longdon - vocal
Katie Axelsen - flute
Karla Powell - oboe
Simon Brittlebank - percussion
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
04.10.2021
(Recenzent)

Magenta — Angels and Damned: 20th Anniversary Show

Gdy w 2005 roku walijska Magenta wydała swoje pierwsze koncertowe wydawnictwo DVD byłem zachwycony, że wreszcie będę mógł zobaczyć w pełnej koncertowej krasie formację, która nie dotarła do Polski (i niestety do tej pory tego nie zrobiła). Później grupa rozhasała się z podobnymi wydawnictwami, bowiem pojawiały się kolejno Live At The Point 2007 (2009), Chaos From The Stage (2016) i We Are Seven (2018). Dlatego już nie miałem wypieków na twarzy podczas odpalania najnowszego wydawnictwa Angels and Damned: 20th Anniversary Show. Niemniej warto mu się przyjrzeć, bo jest na swój sposób rzeczą wyjątkową. Bowiem na dwóch płytach CD i dwóch DVD otrzymujemy koncert nagrany 19 maja  2019 roku w Arlington Arts Centre w Newbury w Anglii, kiedy to grupa obchodziła 20. rocznicę powstania. Muzycy zagrali wówczas utwory ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych oraz 48-minutową część albumu Home z 2006 roku. Jednym słowem, setlista jest niemalże perfekcyjna i brak w niej słabych punktów.

Ponadto są tu elementy będące prawdziwą „wartością dodaną”, decydujące o tym, że to więcej niż zwykły występ. Po pierwsze, intrygująca wersja Hackettowskiego Spectral Mornings, wykonana na pierwszy bis. Zresztą, tuż przed wykonaniem kompozycji, na dużym ekranie za sceną pojawił się autor tego utworu i pogratulował formacji jubileuszu. Drugim ważnym dodatkiem są naprawdę znamienici goście – David Longdon z Big Big Train, który towarzyszy wokalnie Christinie Booth we wspomnianym Spectral Mornings oraz Pete Jones z Camela i Tiger Moth Tales, który śpiewa, gra na klawiszach, saksofonie i flecie w Moving On, The Ballad Of Samuel Layne, Red, Spectral Mornings i finałowym The Lizard King. A nie można zapominać o dwóch paniach (Katie Axelsen, Karla Powell) odpowiadających kolejno za flet i obój oraz o perkusjonaliście Simonie Brittlebanku.

Do tego wszystkiego zespół zdecydował się w niektórych kompozycjach wprowadzić elementy parateatralne (przejmująca The Ballad Of Samuel Layne oraz The White Witch) a także okrasić wybrane utwory stosownymi materiałami wideo, fajnie wkomponowanymi w montaż sceniczny.

Troszkę szkoda, że na tym jubileuszowym i ładnie wydanym albumie (rozkładany digipak z dużą ilością zdjęć) zabrakło jakichś dodatków, może wspominkowych wywiadów, a może archiwalnych ciekawostek? Artyści ograniczyli się tylko do zdjęć z początków kariery, które można obejrzeć w ramach wstępu do koncertu. Cóż, i tak jest co oglądać i słuchać.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.