ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Magenta ─ Live At The Point 2007 w serwisie ArtRock.pl

Magenta — Live At The Point 2007

 
wydawnictwo: Tigermoth Records 2009
 
1 Opus Three (2:18)
2 Speechless (4:35)
3 Envy (9:46)
4 Hurt (5:30)
5 Moving On (6:45)
6 The Journey (6:20)
7 Towers Of Hope (3:51)
8 Demons (5:13)
9 Morning Sunlight (2:37)
10 The Dream (1:43)
11 The Visionary (6:56) 12 Anger (5:41)
13 Man The Machine (14:49)
14 Genetesis (8:58)
15 The Warning (5:28)
16 Sloth (8:58)
17 The White Witch (7.09)
Bonus Material:
Behind The Scenes Documentary (15:14)
Tech-talk interviews (11:00)
Speechless Video (4:21)
Slideshow (6:40)
 
Całkowity czas: 147
skład:
Christina Booth - vocals / Rob Reed - keyboards / Chris Fry - guitars / Dan Fry - Bass & acoustic guitar / Martin Rosser - guitar Allan Mason-Jones / drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
24.08.2011
(Recenzent)

Magenta — Live At The Point 2007

Już niebawem na rynku pojawi się kolejny studyjny album walijskiej Magenty, warto zatem przy tej okazji przypomnieć jedną z niedawno wydanych pozycji w ich dyskografii – koncertowy album Live At The Point 2007, który ujrzał światło dzienne w dwóch formatach – DVD i 2CD. Dodajmy od razu, że to rzecz w sam raz dla tych, których nie usatysfakcjonowało tegoroczne - akustyczne wydawnictwo koncertowe Magenty, Live At The Real World.

Na Live At The Point 2007 widzimy i słyszymy Magentę w pełnej rockowej odsłonie i w szczególnym momencie dla zespołu. To bowiem ostatni wspólny koncert z perkusistą Allanem Masonem – Jonesem i gitarzystą Martinem Rosserem – muzykami, którzy niedługo później opuścili szeregi formacji. Szczególne jest także miejsce, w którym 23 listopada 2007 roku zarejestrowano całe to przedsięwzięcie. Widoczny na okładce budynek The Point, jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w walijskim Cardiff (niestety już byłych – dwa lata temu go zamknięto), ma ponad stuletnią historię, powstał bowiem w 1900 roku i niemalże przez wiek był parafialnym kościołem pod wezwaniem św. Stefana. A piszę o tym nieprzypadkowo, gdyż jego stylowe wnętrza nadają rejestrowanemu występowi niezwykłego klimatu. Występowi, w sumie kameralnemu, dla kilkuset najwierniejszych fanów… 

W momencie zapisywania tego występu Magenta była rok po wydaniu albumu Home. Nie dziwi zatem zdominowanie setlisty przez utwory z tego krążka. Słyszymy ich w sumie osiem, a wśród nich piękny Moving On oraz znakomity Deamons z ładnymi harmoniami gitarowymi w stylu klasyków z Wishbone Ash. Nie oznacza to wcale, że zestaw nie ma charakteru przekrojowego. Wręcz przeciwnie. Miłośnicy debiutu Revolutions znajdą tu dla siebie na nowo zaaranżowany Man The Machine oraz Genetesis / The Warning i The White Witch. Z najbardziej cenionego Seven dostajemy zaś Envy, rzadko wykonywany Sloth oraz Anger w zmienionej wersji z dwiema uroczymi gitarowymi solówkami Rossera i Fry’a. Całości dopełnia wydany w tamtym czasie singlowy Speechless. Zestaw kompozycji jest o tyle ciekawy, że muzycy powtarzają ze swojego pierwszego DVD The Gathering, tylko trzy kompozycje. Zarówno dźwięk, jak i obraz, prezentują się bardzo dobrze. Muzycy, na niewielkiej scenie, skupieni są raczej na swojej grze, jednak wrażenia wizualne - jak zwykle - rekompensuje zjawiskowa Christina Booth, tym razem w rażącej czerwieni i tradycyjnie na boso.

W dodatkach dostajemy krótki filmik Behind The Scenes Documentary pokazujący przygotowania do występu (w tym także rozmowy z fanami grupy), wywiady z gitarzystami, Chrisem Fry’em i Martinem Rosserem oraz dźwiękowcem Timem Lewisem a także klip do wspomnianego Speechless. Całości dopełnia bogata galeria zdjęć z przygotowań do występu, jak i z samego koncertu.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.