ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Wishbone Ash ─ Argus - Then Again - Live w serwisie ArtRock.pl

Wishbone Ash — Argus - Then Again - Live

 
wydawnictwo: Boneapart Records 2008
 
1. Introduction by George Taylor Morris
2. Real Guitars Have Wings
3. Mountainside
4. Growing Up
5. Time Was
6. Sometime World
7. Blowin' Free
8. The King Will Come
9. Leaf and Stream
10. Warrior
11. Throw Down the Sword
12. The Way of the World
 
skład:
Andy Powell - guitar, vocals
Muddy Manninen – guitar
Bob Skeat – bass
Joseph Crabtree - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,1

Łącznie 2, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
21.05.2013
(Recenzent)

Wishbone Ash — Argus - Then Again - Live

Wishbone Ash nie jest jedyną formacją z kręgu klasyków rocka, którą dopadły konflikty skutkujące z czasem jednoczesnym funkcjonowaniem dwóch kapel o podobnie brzmiących nazwach. W tym przypadku mamy do czynienia z grupami dowodzonymi przez muzyków oryginalnego składu: Wishbone Ash na czele z Andym Powellem i Martin Turner's Wishbone Ash prowadzoną przez Martina Turnera. A dlaczego ja o tym wszystkim przypominam przy okazji tej recenzji? To proste. Obie formacje – mimo tego, że pierwsza z nich w dalszym ciągu nagrywa albumy z nowym materiałem (i to całkiem przyzwoite, choć daleko im do klasycznych nagrań) – bazują przede wszystkim na sentymencie za starymi, dobrymi czasami, ogrywając podczas koncertów sprawdzony i uwielbiany przez fanów materiał.

Swoistym wyrazem tegoż jest ta oto, wydana pięć lat temu, płytka, na której muzycy mierzą się raz jeszcze – tylko że na żywo – z jednym ze swoich szczytowych osiągnięć, albumem Argus. Ciekawostką jest fakt, że dokładnie w tym samym roku Martin Turner's Wishbone Ash dokonał ponownego nagrania tego krążka i wydał go pod nazwą Argus Through The Looking Glass korzystając nawet z gościnnego udziału Johna Wettona i Geoffa Downesa. Eeech…

Argus "Then Again" Live zawiera rejestrację waszyngtońskiego koncertu grupy Powella z 6 maja 2008 roku w studiu XM Satellite Radio. Całe przedsięwzięcia ma zatem dosyć kameralny charakter, słychać bowiem gorące, jednak niezbyt rzęsiste oklaski a w całość wprowadza, w formie intro, studyjna zapowiedź George’a Taylora Morrisa. Zanim muzycy zabierają się za wydanego w 1972 roku Argusa serwują mały wybór nagrań z kolejnych dekad. Lata osiemdziesiąte reprezentuje Real Guitars Have WingsNouveau Calls, lata dziewięćdziesiąte Mountainside z Illuminations a pierwszą dekadę XXI wieku Growing Up z Power of Eternity. Nie wiem, czy to zamierzone, ale fajne zagranie. No a potem dzieje się już tylko historia przez duże H - artyści odgrywają we właściwej kolejności całego Argusa. Nie chcę powiedzieć, że to wykonanie wyrywa z butów, jak to zapisane na doskonałym Live Dates z 1973 roku, niemniej towarzyszący Powellowi Skeat, Manninen i Crabtree (tak na marginesie, całkiem długo – bo już od 2007 roku - trzyma się ten skład) radzą sobie bardzo przyzwoicie. Nie ma może tego żaru i energii, a całość brzmi bardziej surowo, jednak zgrabnie wykonane gitarowe i wokalne harmonie najzwyczajniej cieszą. Odnotujmy jeszcze, że koncert kończy   numer Way Of The World z wydanego również w latach siedemdziesiątych krążka No Smoke Without Fire.

Argus "Then Again" Live to bardziej ciekawostka dla prawdziwych fanów Wishbone Ash zbierających wszelkie nagrania formacji. Ta zresztą nie daje o sobie zapomnieć serwując systematycznie ostatnimi czasy kolejne koncertówki w serii Road Works (Live at The Grand, Live in Hamburg, Live in Germany). Ale o nich może przyjdzie jeszcze czas napisać.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.