ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Fish ─ Raingods with Zippos w serwisie ArtRock.pl

Fish — Raingods with Zippos

 
wydawnictwo: The Dick Bros Record Company 1999
 
1. Tumbledown [5:52]
2. Mission Statement [4:00]
3. Incomplete [3:44]
4. Tilted Cross [4:19]
5. Faith Healer [5:01]
6. Rites of Passage [7:42]
7. Plague of Ghosts: i) Old Haunts [3:13]
ii) Digging Deep [6:49]
iii) Chocolate Frogs [4:04]
iv) Waving at Stars [3:12]
v) Raingod's Dancing [4:16]
vi) Wake-up Call (Make It Happen) [3:32]
 
Całkowity czas: 54:24
skład:
Fish - vocals; Dave Stewart - drums; Steve Vantiss - bass; Steve Wilson, Robin Boult, Til Paulman, Bruce Watson, and Phil Grieve - guitars; Mickey Simmonds, Tony Turrell, and Mark Daghorn - keyboards; Dave Haswell - percussion; Davey Crichton - strings, fiddle, violin; Nicola King, Tony King, Merlin, Elisabeth Antwi - vocals;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,6
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,8
Arcydzieło.
,9

Łącznie 26, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
12.07.2000
(Recenzent)

Fish — Raingods with Zippos

Fish znowu zaskakuje swoich fanów. Po poważnych tarapatach, w które popadł w zeszłym roku, kiedy to myślał nawet o wycofaniu się z muzycznego biznesu, potrafił się pozbierać i powrócić z bardzo dobra płytą. Utwory znajdujące się na niej powstały w trzech etapach: najpierw, podczas wielkiej sesji, czy "zlotu" muzyków z całego świata w zamku Marouatte nagrał 6 utworów, z czego trzy (Mission Statement, Incomplete i Titled Cross) trafiły na nowa płytę. Najlepsze wrażenie spośród nich wywiera Mission Statement, motoryczny, rockowy numer z fajną partią gitary. Dwa pozostałe nie są tak ciekawe, ale dobre, przestrzenne aranżacje (będące zresztą atutem całej płyty) i niezawodny głos Ryby powoduje, że ich również przyjemnie się słucha. Dwa kolejne, bardzo dobre utwory powstały we współpracy ze starym znajomym Mickey Simmondsem. Tumbledown zachwyca pięknym, fortepianowym wstępem, który w jednej chwili ustępuje miejsca ostrym riffom gitary. Ostatnie takty znowu należą do Simmondsa. Świetne otwarcie płyty. Rites Of Passage to z kolei piękny, nastrojowy utwór. Przed nim znajduje się jeszcze doskonały, pełnokrwisty cover kawałka Alex Harvey Band Faith Healer, który mocno podnosi temperaturę na płycie.
Druga część albumu to największa niespodzianka: 25-minutowa suita Plague Of Ghosts, podzielona na sześć fragmentów. Jest ona dziełem duetu Mark Daghorn - Tony Turrell, znanego między innymi z ambientowych przeróbek... marillionowskiego This Strange Engine! Tym duchem zarazili również Fisha. Na psychodelicznym, powtarzającym się podkładzie znakomicie czuje się zarówno Fish, jak i grający na gitarze Steven Wilson z Porcupine Tree. Całość w interesujący sposób wędruje przez różne klimaty. Nie sądziłem, że Fisha będzie stać na nagranie czegoś takiego! Poprawka po już dobrym Sunsets On Empire robi jeszcze lepsze wrażenie, a Fish nareszcie znalazł swoją miejsce w rockowej graniu.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.