ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Blind Guardian ─ Imaginations From The Other Side w serwisie ArtRock.pl

Blind Guardian — Imaginations From The Other Side

 
wydawnictwo: Century Media Records 1995
 
1 Imaginations from the Other Side 7:18
2 I'm Alive 5:19
3 A Past and Future Secret 3:47
4 The Script for My Requiem 6:08
5 Mordred's Song 5:27
6 Born in a Mourning Hall 5:12
7 Bright Eyes 5:15
8 Another Holy War 4:31
9 And the Story Ends 5:59
 
Całkowity czas: 49:06
skład:
Hansi Kürsch - Voc; André Olbrich - Guit; Marcus Siepen - Guit; Thomen Stauch - Dr;
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,5
Arcydzieło.
,30

Łącznie 41, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
24.04.2004
(Recenzent)

Blind Guardian — Imaginations From The Other Side

Według mojego prywatnego kalendarza muzycznego, właśnie to wydawnictwo zapoczątkowało drugi okres w karierze niemieckich bardów. Okres o wiele bardziej melodyjnej, soczystej, przejrzystej muzyki. Speed metalowe zagrywki, ta szybkość i agresja powoli (właśnie od tej płyty) zostały zastępowane przez chórki, bardzo melodyjne refreny i muzyczne wstawki."Imaginations From The Other Side" posiada na pewno najlepszą okładkę. Przynajmniej takie jest moje odczucie. Nie to jest jednak najważniejsze; liczy się materiał. Piosenki są bardziej skomplikowane: masa przejść, solówek, riffów, dodatków. Głos Hansiego, co można odczuć od pierwszych nut, jest o wiele ostrzejszy, pełniejszy, soczysty. W niektórych momentach wręcz krzyczy, co naprawdę podkreśla klimat i ciężar płyty. Przy tym wyciąga wszystko idealnie (w kolejnych latach było z tym coraz gorzej). Brzmienie powala na kolana. Sypiąc często spotykanymi w recenzjach kolokwizmami, gitary tną jak żyletki, gary walą po łbie jak młot pneumatyczny, a bas kruszy ściany.


Kiedyś nie doceniałem tej płyty tak jak na to zasługuje, bo nastąpiła jak na mój gust zbyt duża zmiana stylu. Z pełnego magii i melodii "Somewhere Far Beyond" przenieśliśmy się nagle do bardzo profesjonalnego, ciężkiego i wyrazistego jak cholera "IFTOS". Ale to tylko jakieś dziwne, dziecinne wrażenie. Tak naprawdę po raz pierwszy w karierze Niemców, bez wyjątku każdy, ale to każdy kawałek mi się podoba i trzyma wysoki poziom. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedyny w twórczości Bardów album, który nie zawiera "wypełniacza" lub gorszej kompozycji. Wszystko jest bardzo równe i doskonale wyważone. Po bardzo mocnym, szybkim początku ("Imaginations From The Other Side", "I'm Alive") następuje uspokojenie w postaci ballady "A Past And Future Secret" oraz chóralnego "The Script For My Requiem". Potem kolejne killery czyli: rozpędzony do granic możliwości "Born In The Mourning Hall" z jedną z najlepszych solówek, trochę spokoju przy "Mordred's Song", przepiękny klimat przy klasykach "Bright Eyes" i "And The Story Ends" oraz znowu tnące gitary przy "Another Holy War".

Spotkały się na tym albumie 3 aspekty pierwszoligowego, powermetalowego rzemiosła - genialne brzmienie, niepowtarzalne kompozycje, wybitny performance wokalny. Dodać do tego można niezłą oprawę graficzną i niegłupie teksty (jak na ten gatunek). To czyni IFTOS klasykiem tego gatunku i chyba (z perspektywy lat) najlepszą płytą tego zespołu.

Ocena 9/10

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.