ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Paradis, Vanessa ─ Love Songs w serwisie ArtRock.pl

Paradis, Vanessa — Love Songs

 
wydawnictwo: Universal 2013
 
CD1:
1. L’au-dela
2. Love Song
3. C’est Quoi
4. Les Espaces et les Sentiments
5. Prends Garde a Moi
6. Tu Pars Comme on Revient
7. The Dark It Comes
8. Rocking Chair
9. Station 4 Septembre
10. Tu Vois C’que J’vois
/ CD2:
1. La Creme
2. Le Rempart
3. Mi Amor
4. New Year
5. Tu Si ’na Cosa Grande
6. Sombreros
7. Etre Celle
8. Doorway
9. La Chanson des Vieux Cons
10. Les Roses Roses /
 
Całkowity czas: 107:25
skład:
Vanessa Paradis - wokal; Muzyka: Mickaël Furnon, Benjamin Biolay, Mathieu Boogaerts, François Villevieille, Carl Barât, Ben Ricour, Adrien Gallo, Domenico Modugno
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 4, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
18.10.2013
(Recenzent)

Paradis, Vanessa — Love Songs

Lato już przeminęło na dobre, niestety nie udało mi się na czas zamieścić recenzji tego zaskakującego albumu. Jest to typowa muzyka właśnie na ciepłe, letnie dni, kiedy życie toczy się nieco innym torem i w nieco innym trybie (no chyba że ktoś nie ma urlopu). Dlaczego zaskakująca? Vanessa Paradis to francuska piosenkarka, aktorka i modelka, przez 14 lat partnerka Johnna Deppa. Mimo, że Vanessa ma na koncie 5-6 albumów (pierwszy wyszedł w 1987, kiedy miała 15 lat), to jakoś nigdy żaden nie został na długo w mojej pamięci (kilku nawet nie słyszałem) więc nie spodziewałem się wielkich rewelacji i tym razem. Kto uwielbia francuską muzykę, z pewnością miał większe oczekiwania, ja - niekoniecznie. 
 
Zaskoczenie. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 20 lekkich, przyjemnych kompozycji. Żeby nie było wątpliwości, nie jest to jakaś głębokie, przełomowe dzieło zmieniające cokolwiek na rynku popu wyższych lotów. "Love Songs" to muzyczno-liryczne przedstawienie miłosnych historii, pełnych sprzecznych emocji - momenty przyjemne, optymistyczne mieszają się z niepokojącymi, nostalgicznymi. Na tzw. pierwszy rzut oka wszystko wydaje się znane, oklepane, grane od lat. Nic interesującego. Jednak im dłużej słuchałem utworu za utworem, nie miałem ochoty naciskać "Stop". Akustyczne ballady momentami brzmią dość intrygująco poprzez przełamywanie popowych schematów (głównie osiągnięto to za pomocą rockowych i elektronicznych wstawek, wokalnych ozdobników czy ponadprzeciętnych melodii). Nie będę wymieniał który utwór jest bardziej warty uwagi, a który mniej - francuskie tytuły niezbyt dobrze zostają w mojej pamięci, poza tym jak już wspomniałem płyta tworzy spójną całość i płynie leniwie jak leśny strumyk w letnie popołudnie. Osobiście bardzo zaskoczyło mnie (na plus) także brzmienie albumu - zero plastiku, przyjemne basy, dobra stereofonia i uwypuklenie wokalu. Pełna profeska i elegancja. 
 
W lato katowałem tą płytę przez wiele słonecznych poranków. Czy za rok do niej wrócę? Na dzień dzisiejszy trafia do mnie w mniejszym stopniu niż wcześniej, ale może to przez aurę. Nie jest to w żaden sposób przełomowa pozycja, wielu pewnie znudzi, ale mam wrażenie, że w letnie dni znowu nabierze nowego blasku i wysoka ocena będzie uzasadniona. 
 
 
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.