ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Knight Area ─ Hyperlive w serwisie ArtRock.pl

Knight Area — Hyperlive

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2015
 
DVD:
1. Afraid of the Dark
2. The Lost World
3. Bubble
4. Crimson Skies
5. Avenue of Broken Dreams
6. Living in Confusion
7. Stepping Out
8. Running Away
9. Songs from the Past
10. Hypnotised
11. Medley
12. Mortal Brow

Bonus video:
Interview with Mark Smit and Gerben Klazinga
Interview with Mark Bogert and Pieter van Hoorn

Extras:
Photo gallery, Discography, Desktop images

CD:
1. Afraid of the Dark
2. The Lost World
3. Bubble
4. Crimson Skies
5. Avenue of Broken Dreams
6. Living in Confusion
7. Stepping Out
8. Running Away
9. Songs from the Past
10. Hypnotised
11. Medley
12. Mortal Brow
 
Całkowity czas: 100
skład:
Mark Smit - vocals, piano on 'Songs from the past'
Gerben Klazinga - keyboards
Pieter van Hoorn - drums
Peter Vink - bass, taurus pedals
Mark Bogert - guitars
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
27.11.2015
(Recenzent)

Knight Area — Hyperlive

Hyperlive to kolejne „progresywne” DVD w bogatym już dorobku katowickiego Metal Mindu. Tym razem oglądamy koncert posiadającej już na swoim koncie sporo albumów, choć niemającej u nas jakiegoś przesadnego grona fanów, holenderskiej formacji Knight Area. Rzecz została zarejestrowana w Katowicach, 9 kwietnia 2015 roku, kiedy to muzycy z Kraju Tulipanów poprzedzali występ brytyjskiej Areny. Co ciekawe, tym razem materiału nie zapisano w Teatrze Śląskim, lecz w bardziej kameralnym Kinoteatrze Rialto. I choć to ostatnie miejsce ma również swój dosyć dostojny klimat, całość wygląda zdecydowanie bardziej rockowo, niż obrazy kręcone w Wyspiańskim. Mniejsza scena, bliskość stojącej, a nie siedzącej publiczności i nie epatowanie widokiem teatralnego balkonu (który wszak i w Rialto jest) czynią materiał bardziej surowym, choć zmontowanym zgrabnie i dobrze oddającym dynamikę występu.

Muzycy promowali tym występem wydany w ubiegłym roku krążek Hyperdrive i to on zupełnie nieprzypadkowo zdominował setlistę. Artyści wykonali bowiem z niego po kolei wszystkie kompozycje omijając tylko This Day. Nie dziwić zatem powinien tytuł wydawnictwa. Przyznam szczerze, że to dla mnie trochę rozczarowujące, bowiem w ten sposób to ich pierwsze DVD nie jest zbyt reprezentatywne. Tym bardziej, że na Hyperdrive grupa Gerbena Klazingi skręciła w bardziej progmetalową, ostrzejszą stronę. I taki jest raczej obraz tego koncertu. Na szczęście miłośnicy starszych płyt też coś dostali – trwający kwadrans Medley z fragmentami kompozycji z  The Sun Also Rises, Under A New Sign, Realm of Shadows oraz Nine Paths i pochodzący z debiutu numer Mortal Brow, kończący występ. Jego majestatyczna końcówka z przedstawianiem kapeli, basowym oraz gitarowym popisem zadowoli z pewnością wielbicieli ich bardziej neoprogresywnej natury.

Wszystko ogląda się sympatycznie, choć – jak napisałem kilka miesięcy temu w relacji z ich warszawskiego koncertu, który miał miejsce dzień później -  patrząc na nich, trudno ich nazwać „zgraną wizualnie paką”. Basista mógłby być pewnie dziadkiem gitarzysty, wokalista frontmanem jakiegoś powermetalowego składu, klawiszowiec przywódcą dresiarzy z prowincjonalnego blokowiska, a bębniarz, z długą siwą brodą, powiedzmy muzykiem doom metalowej kapeli. Z pewnością ich silną stroną jest Mark Bogert - bardzo sprawny, młody gitarzysta, potrafiący popisać się techniką, ale i zagrać piękne melodyjne solo.

Hyperlive wydano w ładnym digipacku z dodatkowym krążkiem CD, na którym pomieszczono koncertowy materiał. Płytę DVD uzupełniają standardowo wywiady z czterema muzykami grupy, dyskografia i galeria zdjęć. Wszystko pozwala na szybkie nadrobienie zaległości z ich już kilkunastoletniej historii.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.