ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Lizard ─ Psychopuls w serwisie ArtRock.pl

Lizard — Psychopuls

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2004
 
1.Psychopuls#001 part I (1:23)
2.Psychopuls#001 part II (7:22)
3.Psychopuls#002 part I (0:34)
4.Psychopuls#002 part II (8:17)
5.Psychopuls#003 part I (1:35)
6.Psychopuls#003 part II (4:36)
7.Psychopuls#003 part III (4:23)
8.Psychopuls#002,0A7 (3:50)
9.Psychopuls#004 (11:36)
 
Całkowity czas: 43:44
skład:
Damian Bydliński - voc., g., g.synth. / Andrzej Jancza - kbds / Janusz Tanistra - bg. / Mariusz Szulakowski - dr., perc., programming / oraz Krzysztof Maciejowski - viol., kbds
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,6
Arcydzieło.
,6

Łącznie 13, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
03.03.2004
(Recenzent)

Lizard — Psychopuls

Ile to minęło? Siedem lat? Więcej? A pamiętam to jak dziś... Warszawski Festiwal Rocka Progresywnego i ten bielski zespół wręcz powalający i wbijający w ziemię... Oj, wzbudzili sensację wtedy, wzbudzili. A potem przywalili jeszcze mocniej - debiutanckim albumem. Zaprezentowali się tam jako zespół silnie zafascynowany UK i King Crimson, ale mający już niepodważalnie swój własny styl. I potrafiący przekazać w tekstach nieprzyjemne, ale bardzo ważne sprawy. A potem zamilkli. Na długie lata. By się niespodzianie odrodzić. Drugi album studyjny był już zapowiadany od prawie półtora roku. Tym bardziej niecierpliwie wyczekiwałem go i z tym większą radością w końcu go zakupiłem.

Po pierwszym przesłuchaniu zostałem rozłożony na łopatki. Taa...Zdecydowanie tego oczekiwałem po Lizardzie, rewelacja, album roku!! Takie myśli krążyły mi po głowie. Jednak po kilku (kilkunastu??) przesłuchaniach już nie miałem takich gorącogłowych wniosków. Lizard się nie zmienił, mimo zmiany składu. To wciąż karmazynowe klimaty. Nawet...za bardzo karmazynowe. Pierwszy indeks jest wręcz kalką "Red"... Chyba nigdy Lizard tak ostentacyjnie nie zbliżył się do swoich mistrzów. Z drugiej strony są też udane próby unowocześnienia brzmienia, jest rozedrgany puls basu, jest samplowana perkusja. To bardzo odświeżająco działa - świetny pomysł i brawa dla zespołu za to.

Znów znakomite teksty. Damian nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu i tutaj też zachwyca skojarzeniami i...kłuje prawdziwością spojrzenia. Liryki bolą. Ale...taki jest świat wokoło. Świetnie uchwycony w tych lapidarnych zwrotkach. Szkoda tylko, ze tekstów tak niewiele...

Znów doskonała strona wizualna - ta ciemna okładka kryje w sobie cała feerię barw, z ilustracjami do każdej z części suity.

A właśnie - bo "Psychopuls" to rodzaj suity. Tu każda część logicznie wynika z poprzedniej. Wszystkie się ze sobą łączą. I owszem, można słuchać na wyrywki, tak jak można czytać książkę od środka. Pełne zrozumienie gwarantuje jednak tylko wysłuchanie tej płyty w całości. Najlepiej wielokrotne. Z zamkniętymi oczami, odizolowany od świata. Chłonąc Muzykę.

"Niech dalej każdy myśli sam".

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.