ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu RPWL ─ Live From Outer Space w serwisie ArtRock.pl

RPWL — Live From Outer Space

 
wydawnictwo: Gentle Art Of Music 2019
 
1. News From Outer Space
2. A New World
3. Welcome To The Freak Show
4. Light Of The World
5. Not Our Place To Be
6. What I Really Need
7. Give Birth To The Sun
8. Far Away From Home
9. Hole In The Sky
10. Sleep
11. Masters Of War
12. Trying To Kiss The Sun
13. Roses
14. Unchain The Earth (CD)
 
skład:
Yogi Lang - vocals, keyboards
Kalle Wallner - guitars
Markus Jehle - keyboards
Marc Turiaux - drums
Sebastian Harnack - bass, bass pedals
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Album jakich wiele, poprawny.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
16.11.2019
(Recenzent)

RPWL — Live From Outer Space

Napisać, że ta koncertówka to coś wyjątkowego w ich dyskografii, byłoby grubą przesadą. Bo Niemcy z RPWL od kilku dobrych lat dokumentują na CD/DVD praktycznie każdą swoją trasę koncertową. A ponieważ ich płyty to zwykle koncept albumy, artyści uwieczniają je z całą wizualną obudową. Tak było z The RPWL Experience, Beyond Man And Time (do których koncertowy materiał zarejestrowany został w katowickim Teatrze Śląskim), Wanted i wreszcie teraz wraz z płytą Tales From Outer Space.

Zaskoczeń zatem nie ma. Znajduje się tu koncert formacji zarejestrowany 7 kwietnia 2019 roku w holenderskim Zoetermeer, w klubie De Boerderij. Był to jeden z występów ich kwietniowej, europejskiej trasy, podczas której promowali album Tales From Outer Space i z którą to trasą dotarli także do Polski dając występy w Bydgoszczy, Warszawie, Piekarach Śląskich i Poznaniu.

Rzecz ukazała się w wersji audio, na dwóch płytach CD (w takiej formie dotarła do naszej redakcji), jak i w wersji DVD. Materiał podzielony jest na dwie części. Na pierwszej płycie dostajemy w całości, odegrany od pierwszego do ostatniego utworu, album Tales From Outer Space. Przypomnę, że tym razem artyści opowiadają historie w stylu science fiction i już otwierający A New World, z lektorskim wprowadzeniem i historią o lądowaniu obcych na Ziemi, dobrze wprowadza w klimat. Kompozycje są zazwyczaj w nieco dłuższych wersjach, choć trudno mówić o jakichś kolosalnych zmianach aranżacyjnych. Ot, studyjna wersja z koncertowym pogłosem i oklaskami.

Sporo radości musi przynieść płyta numer dwa, bo zawiera bardzo reprezentatywny wybór z wcześniejszych płyt formacji, na czele z ikonicznym i jak zwykle magicznym Hole In The Sky, od którego wszystko się u nich zaczęło, przebojowe Roses i Unchain The Earth, ale też znakomite Masters Of World z The RPWL Experience.

To już chyba siódma „koncertowa dokumentacja” Niemców stąd pewnie nie każdy fan natychmiast pobiegnie do sklepu z wypiekami na twarzy po to wydawnictwo, wszak utwory tu zapisane mają już swoje koncertowe wersje. Z drugiej strony to dla nich rzecz bardzo reprezentatywna a dla ich stylistyki wręcz emblematyczna. Zatem każdemu, kto jeszcze po nich nie sięgnął, a chce mieć ich w fajnej pigułce i dobrym repertuarze (wszak Tales From Outer Space to naprawdę bardzo dobra płyta), polecam.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.