ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Newspaperflyhunting ─ Time Lost  w serwisie ArtRock.pl

Newspaperflyhunting — Time Lost

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2018
 
1. Why [4:50]
2. Recycled [4:49]
3. To Rid the Memories [2:46]
4. Time Stands Still [7:41]
 
Całkowity czas: 20:07
skład:
Michał Pawłowski - guitars, vocals, irish bouzouki (4)
Jacek Bezubik - guitars, vocals
Gosia Sutuła-Grabowska - bass, vocals, percussion (3)
Krzysztof Sarna - drums, bass (3)
Beata Grzegorczyk-Andrejczuk - keyboards
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
29.12.2018
(Recenzent)

Newspaperflyhunting — Time Lost

Białostocka grupa Newspaperflyhunting nie pozwala o sobie zapomnieć i dosyć systematycznie publikuje kolejne wydawnictwa. Single, EP-ki i pełnowymiarowe albumy czynią już całkiem pokaźny zestaw, co tylko pokazuje jak bardzo ci pochodzący z Podlasia muzycy oddani są temu artystycznemu projektowi. Już od kilku lat śledzę ich poczynania i muszę przyznać, że dorobili się już w pewnym sensie swojego specyficznego brzmienia, które pozwala mi już po pierwszych taktach rozpoznać kapelę.

W dalszym ciągu ma ono oczywiście pewne niedostatki, takie jak chociażby niektóre wokalne partie, do których wciąż nie jestem w pełni przekonany. Trudno jednak im odmówić konsekwencji w tworzeniu muzyki nostalgicznej, klimatycznej, w większości bardzo nastrojowej, zmuszającej do zadumy, podanej wszakże często w bardziej surowym, chropawym i „brudnym” brzmieniowo entourage’u.

Time Lost jest trwającym nieco ponad 20 minut ich najkrótszym wydawnictwem. Jak piszą muzycy, także i najmroczniejszym. I te cztery kompozycje zdają się to potwierdzać. Bo oprócz charakterystycznej dla nich niespieszności i oniryczności (bardzo ładne, snujące się Recycled, okraszone ujmującymi harmoniami wokalnymi, krótki i ascetyczny To Rid the Memories) mamy tu jednak całkiem sporo riffowego grania. Wręcz metalowe, cięte riffy słyszymy w otwierającym EP-kę Why. Ta trwająca niespełna pięć minut kompozycja zaciekawia ponadto solową figurą gitary oraz świetną post-rockową końcówką, ubraną w gitarową ścianę dźwięku.

Kluczowym wszak utworem wydaje się najdłuższy w zestawie Time Stands Still, w istocie muzycznie najmroczniejszy i najciemniejszy, o chwilami gęstej, metalowej fakturze, choć w środku ze stosownym wyciszeniem. Z muzyką korespondują interesujące teksty, w których słowa klucze, takie jak „czas” i „pamięć”, dobrze oddają ich atmosferę. Tę ostatnią podtrzymuje ponadto szata graficzna, obejmująca kilka fotografii nostalgicznie przenoszących w przeszłość.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.