ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Trap, the ─ Insurrection w serwisie ArtRock.pl

Trap, the — Insurrection

 
wydawnictwo: Nxu Music 2001
 
1. Emancipation From The Musical Box (2:30)
2. UB 6 IB 9 (0:69)
3. Presage ( 6:37 )
4. Mandolism Vs.The Wrong The Winter (3:18)
5. Tunnels, Traps, Landmines (5:52)
6. Uncle Trap - a -Billy Ripe n'Wild... (1:49)
7. Enharmonic Convergence (2:12)
8. Argonaut (4:08)
9. Hainan Drum (2:54)
10. Trapcoat Cutlery (3:55)
11. Inssurection (9:54) 12. Mysery Track - T-rap Par-T ( 2:36)
 
Całkowity czas: 46:46
skład:
Chris Smith ( wires,picks,bows) / Warren Dale (hammers,winds) / Garry Parra (skins,sticks, hands)
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
25.01.2004
(Recenzent)

Trap, the — Insurrection

         Trap to zespół Warrena Dale'a, nowego nabytku French Tv, zasiadającego za sterami keyboardów. Po  zetknięciu się z płytą Insurrection sądzę że nie bez przypadku znalazł się w szeregach znakomitej Francuskiej Telewizji. Warren Dale to bardzo dobry keyboardzista oraz jest równie uczulony na "militarność" swojego kraju równie, a może jeszcze bardziej niźli pozostali członkowie French Tv.  Daje upust temu okładką w którą wplecione są zdjęcia m.in. czołgów i demonstrantów, poza tym na płycie można się doszukać wątków polityczno - społecznych. Wystarczy sie odpowiednio zagłębić, skupić i uzbroić w cierpliwość, a dodam że czas temu poświęcony nie będzie zmarnowany.

      W dość krótkich jak na progresywny zespół nagraniach mieszczących się od 69 sekund do prawie 10 minut zawarty jest niepokorny i karkołomny przekaz wykraczający poza schemat rocka progresywnego a wchodzący w rejony awangardy rockowej po przez pastisz a la Frank Zappa (...) Tego ostatniego ukłonu można się doszukać w zamykającej kompozycji Mystery Track T-Rap par-T z wplecionymi samplami znanych topowych gwiazd m.in. B. Spears.

      Trap czerpie wpływy z kanonu awangardy rockowej a mianowicie z klasycznego nurtu Rock In Opposittion w skrócie Rio. Te skłonności zdradza "Mandolism Vs. The Wrong Of Winnter"gdzie kłania się choćby wpływ belgijskiego Univers Zero,  bądź kameralistyczne wzloty a la Volapuk w "Argonalit" gdzie słychać również wpływy folku bliskiego wschodu. Coś z awangardy posiada również mocno nie harmoniczny zbudowany ze sporą ilością elektroniki "Tunnels, Traps, Landmines". Bardziej progresywnie mamay w "Presage i "insurrection", choć i tu można doszukać się czegoś więcej niż prog rocka. 

       Taki jest juz ten Trap. I bardzo dobrze że muzycy uciekają od konwencjonalizmu świadka prog-rocka szukając nowych budowli i rozwiązań na kompozycje a w konsekwencji na cały album w czym zespołowi pomagają muzycy z innych bandów tacy jak Mike Sary z French TV, Enrique Jardines z Absolute Zero,Greig Polson z Puppet Show oraz Jane Durling z Blue Heat.

 
Słuchaj nas na Spotify
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.