ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu French TV ─ The Violence of Amateurs w serwisie ArtRock.pl

French TV — The Violence of Amateurs

 
 
1. The Kokonino Stomp - 4:42/ 2. The Secret life Of Walter Riddle - 8:14/3. The odessa Step Sequence - 8:42 /4. Mail order Quarks - 10:27
5. Tiger Tea - 12:13/ 6. Joosan Lost/The Fate - 21:40
 
Całkowity czas: 65:55
skład:
Mike Sary (bass);Dean Zigoris (guitar);Bob Douglas (drums);John Robinson (Keyboards);Jon Encifer (keyboards); Greck Acker(Flute , Sax); Steve Good (sax);Steve Aevil(tenor sax);Braian Danohoe(drums);Chris Vincent(drums);Cathy Moeller(violin);Krik Davis ( percussion)
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,0
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 1, ocena: Arcydzieło.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
08.01.2003
(Recenzent)

French TV — The Violence of Amateurs

Rozwoj zespolu siega apogeum. Plyta The Violence of Amateurs to dzieło w kazdym calu . To juz wiecej niz rock progresywny !Nowa jakosc Prog rocka (???). Otwierajacy Kokonino Stomp powala seria zapetlonych w jeden temat dęciaków, nie brakuje tez poczucia humoru i pojawia sie niebywały polot i pewnosc muzyków. Wszystko jest zgrane z taka perfekcją...

Nie inaczej jest w nastepnej kompozycji ocierajacej sie o kanony awangardowe, a Steve Good odgrywa taka solówke na saxofonie ze wbiła mnie w ziemie!!. Owa solówka może przypominac szczytowe i najbardziej jazzgotliwe dokonania Kena Vandermarka. Mamy tez nawiązania do Shadowsów tudzież country- western- viede zakończenie nagrania.

The Odessa Step Sequence to bardzo progresywny poczatek, oplatany zakreconą melodyką i dynamiką. Co chwila FTV zmienia tempo i powołuje nowy temat przez co zyskuje na żywiołowosci. Dużo w tym orginalności, są tez minimalne ukłony w strone KIng Crimson - ta szorstkość w ostatnich sekundach tego nagranaia. W Mail Order Quarks jest bardziej progresywnie , bardziej swobodnie, bez natłoku zmieniajacych sie tematów, co nie znaczy ze jest nudnie. Fenomen tej plyty tkwi w tym ze FTV potrafi zaczarowac sluchacza zasypując wyważonymi perfekcyjnie pomysłami(...)

Mail Order Quark jest niczym sztorm, podmuch wichury. Z wolna narasta , spietrza sie by po chwili zawiac spokojniej z innej strony progresywnego nieba. Takiej dramaturgii nie znajdziecie na zadniej z plyt FTV.
Na zakonczenie cover Zamla Mammas Manna zagrany bardzo karmazynowo i rześko. Oj przepieknie tu zawodzi na gitarze Dean Zigoris bedący mocnym punktem FTV. Tego trzeba posluchac!

Płyta genialna ze wszechmiar. Nie sposob sie nudzic, jestesmy zarzuceni wieloscia porywających momentów iż nie sposób ucha oderwacod tej płyty. FTV zawiesil wysoko poprzeczke stale z plyty na plyte ja podwyzszajac. Jesli nie znacie tego zespolu to polecam zaczac poznanie- sluchanie własnie od tej pozycji.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.