ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Various ─ Space & Art-Rock From Hungary : Periferic 2002 w serwisie ArtRock.pl

Various — Space & Art-Rock From Hungary : Periferic 2002

 
wydawnictwo: Periferic / Stereo Kft. 2002
 
1. D SOUND: Budafok (5:11)
2.YOU AND I : Ancient Light (7:52)/ 3.COLORSTAR : Morning Call (7:00)/ 4. MINDFLOWERS : Walking The Path (8:24)/ 5.AFTER@ALL : Chameleon (7:00)/ 6. KADA: Farewell (7:41)/ 7.MINI : Lord of the Vineyard (7:47)/ 8. TOTH BAGI BAND : Old Love (6:10)/ 9. KORAI OROM : 2001/1 (6:50)/ 10. AFTER CRYING : Enigma/Strugle for Life II. (4:30)
 
Całkowity czas: 68:41
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
08.01.2003
(Recenzent)

Various — Space & Art-Rock From Hungary : Periferic 2002

Kolejna ze składanek Periferica zaskakuje kolejnymi obiecującymi nagraniami malo znanych zespolow z pogranicza prog rocka i tym razem space rocka oraz znanych doskonale After Crying, Kada, You And I.

Zestaw jest imponujacy i zmiejsca chcę przyznać iż podoba mi sie zdecydowanie lepiej niz poprzedni sampler co nie znaczy ze był zły. Po prostu ten jest powalajacy !

Całość zaczyna formacja D SOUND, w sposob bardzo kosmiczny wciaga swoim klimatem. Łaczy elementy space z progresywnym rockiem i wypada imponujaco. Nastepny w kolejce jest YOu AND I. Tym razem jeszcze bardziej neo progresywnie, dynamicznie i blisko stylistycznie ( znowu) IONY czy rodzimego QUIDAMA, jak rowniez THE FLOWER KINGS. Bardzo dobry żeński wokal !

Jako trzeci zamieszczony zostal COLORSTAR.Kosmiczne przestrzenie skompane w break-beatcie. Zespol nadajacy na tych samych falach co rowniez tutaj prezentowany KORAI OROM.Te psychodeliczne tripy potrafia zniewolić i przywodza na myśl co niektóre zespoły z kręgu DELIRIUM RECORDS.

MINDFLOWERS to cos dla miłosników prog- fusion. Muzycznie bardzo bliskie zespolom z USA pokroju Mastermind z tym ze MINDFLOWERS jest bardziej melodyjny, przynajmniej w tym nagraniu.

Bardzo interesująco wypadł AFTER@ALL, odpowiednik DREAM THEATRE czy PAIN OF SALIVATION -jak sądze- na Węgrzech. Sporo tu dramaturgii i mocnych gitarowych galopad. Nagranie Farewell zespołu KADA to chwila wytchnienia po poprzednim prog-metalowym graniu. Znowu mamy niepokuj, jazzowy, barowy klimat z czasem przeobrazajacy sie w podtlone napiecia jednak bez punktów kulminacyjnych. MiNI zaprezentowalo nagranie "tesknace " za przeszłóoscią z duza iloscia fletow i organow, z momentami swingujacymi jak i czerpiacymi z neo progresywnego rocka. Całkiem ładnie ale bez rewelacji.

Całkiem interesujaco wypadl TOTH BAGI BAND w blusowo popowym nagraniu ze szczyptą symfoniki w tle dodajacej sporo kolorytu. Moze zachwycic, a napewno pozostaje w uszach na dlugo.

Na zakończenie AFTER CRYING z symphonia z bootlega symfonicznego. I powiem ze jestem ogromnie zaskoczony. W tych dwu nagraniach zespol wychodzi obronna reka i zachwyca. Wszystko brzmi tu idealnie (...)

Ocen nie bedzie bo nie sposób ocenic płyty składankowej. Jesli ktos nie zna wegierskiego rocka to radze szybko zapoznac sie z tymi a wszczegolnosci ta skladanką. Mozecie byc mocno- pozytywnie zaskoczeni.

NAPRAWDE WARTO !!!

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.