ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Credo ─ This Is What We Do – Live In Poland w serwisie ArtRock.pl

Credo — This Is What We Do – Live In Poland

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2009
 
1. The Game
2. Turn the Gun Around
3. Skin Trade
4. Seems Like Yesterday
5. Field Of Vision – Medley
a. Power to the Nth Degree
b. Phantom
c. Rules Of Engagement
d. Good Boy
6. Round And Round (Working Title)
7. Too Late...
8. …To Say Goodbye
9. A Kindness
10. The Letter
11. From The Cradle…
12. …To The Grave
Bonus video: Credo Behind the Scenes: Credo Rehearsal (2008)
Credo Rhetoric Photo Shoot (2006)
CredoCam – in Poland (2008)
"From the Cradle…" – Credo Live at the Rotherham ProgFest UK 1999
"The Letter" (Excerpt) – Credo Live at the Rotherham ProgFest UK 1999
"Too Late to Say Goodbye" – Credo Live at The Summer’s End Festival UK 2006
Bonus audio: Chequered Past – First Statement, released on Cassette Tape 1992: Sweet Scarlet Whisper
Phantom
Alicia
"A Kindness" – Credo Live in Leeds 1998 Also includes: Interview with Mike Varty and Mark Colton
Discography
Band members' profiles
Photo gallery
Desktop images
Weblinks
Dolby Digital 5.1 Surround Sound
 
Całkowity czas: 195
skład:
Mark Colton - vocals, percussion / Tim Birrell - guitars / Mike Varty - keyboards, vocals / Jim Murdoch - bass, vocals / Martin Meads - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,3
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,1

Łącznie 8, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
24.05.2009
(Recenzent)

Credo — This Is What We Do – Live In Poland

“Dobry wieczór panie i panowie. Jesteśmy Credo, a to jest to, co robimy”. Takimi oto prostymi słowami wita się z katowicką publicznością frontman zespołu – Mark Colton. Słowami, które, jak się okazało, stały się tytułem kolejnego koncertowego DVD, wydanego przez Metal Mind Productions i pierwszego zarazem takiego wydawnictwa w dyskografii Credo. W sumie to niezła przygoda dla tego, co by nie powiedzieć, drugoligowego zespołu (nawet w neoprogresywnej klasie rozgrywkowej). Nie czarujmy się bowiem, tłumów na swoje koncerty panowie z Credo nie ściągają, lata swojej młodości dawno mają już za sobą a na koncie tylko dwa krążki, wydane zresztą w odstępie… 11 lat. I oto teraz, dzięki polskiemu wydawcy, mogą się pochwalić bardzo przyzwoitym, zgrabnie zrobionym DVD, z wszystkim tym, co dla miłośnika ich twórczości jest ważne.

Jego główną częścią jest oczywiście koncert z 13 października 2008 roku zarejestrowany w katowickim Teatrze Śląskim. Od razu dodajmy - bardzo dobry koncert. Świetnie zresztą to sobie panowie wymyślili ustawiając w drugiej jego części swoje najlepsze, najbardziej nośne i, co tu dużo gadać, najlepsze kawałki („To Late…”, „…To Say Goodbye”, „A Kindness”, „The Letter”, „From The Cradle…”, „…To The Grave”). W każdym z nich usłyszymy śliczne melodie, miłe dla ucha instrumentalne harmonie („A Kindness”!!!) czy naprawdę dostojne gitarowe sola. Bo ich muzyka to neoprogresywny rock w krystalicznej, wręcz wzorcowej postaci. Każdy progresywny tradycjonalista musi zachwycić się tym zestawem. Zestawem zresztą, w zakresie doboru kawałków, bardzo przewidywalnym. Artyści, swoją sceniczną godzinę i czterdzieści pięć minut, zagospodarowali wszystkimi kompozycjami z albumu „Rhetoric”, resztę czasu wypełniając dźwiękami z debiutu zatytułowanego „Fileds Of Vision” i jedną nowością („Round And Round”). Ktokolwiek przeoczył do tej pory ich muzykę, a czytając te słowa czuje, że to jego muzyczne rewiry, może nabywać w ciemno tę pigułę i podczas jednego posiedzenia przy telewizorku, nadrobić wszystkie zaległości.

Ogląda się to fajnie, bo i Colton wie, co na scenie robić. Mimo dość misiowatej postury, ma w sobie mnóstwo energii, którą potrafi przelać na zebranych i skutecznie zachęcić ich do zabawy. Ta odwzajemnia się kapeli brawami na stojąco.

Jednak nie samym katowickim koncertem żyje to wydawnictwo. Pooglądać bowiem możemy jeszcze trzy kompozycje formacji zarejestrowane na żywo w 1999 i 2006 roku (niestety w mocno bootlegowej jakości wizualnej jak i dźwiękowej), czternastominutowy filmik zatytułowany „Credo Behind The Scenes” mieszczący ujęcia z próby zespołu, jego sesji zdjęciowej oraz z tego, co każdego fana z Polski powinno zainteresować najbardziej, czyli przyjazdu zespołu do Polski (oj, jakoś szaro wyglądają te nasze Katowice w obiektywie klawiszowca Credo – Mike Varty’ego). A to nie wszystko. Jest naturalnie obowiązkowy wywiad. Z racji niewielkiej popularności kapeli, nie dziwią standardowe pytania o jej początki, płyty czy o sam występ, który tego dnia grupa dawała. I tak rozmowa jest sympatyczna i ma parę zabawnych momentów. Najwierniejszych z wiernych ucieszą z pewnością dodane trzy bonusowe nagrania audio, które w 1992 roku ukazały się na… kasecie. A jak komuś tego będzie mało, to może sobie jeszcze poczytać o tym jakie to ulubione płyty, filmy i napoje mają poszczególni muzycy formacji…

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.