ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Survivor ─ Reach w serwisie ArtRock.pl

Survivor — Reach

 
wydawnictwo: Frontiers Records 2006
dystrybucja: Mystic
 
1. Reach/ 2. Fire Makes Steel/ 3. Neverthless/ 4. Seconds Away/ 5. One More Chance/ 6. Gimme The Word/ 7. The Rhythm of Your Heart/ 8. I Don’t/ 9. Half of My Heart/ 10. Talkin’ ‘Bout Love/ 11. Don’t Give up/ 12. Home
 
Całkowity czas: 53:58
skład:
Frankie Sullivan – guitar, vocals/ Jimi Jamison – lead vocals/ Chris Grove – keyboards/ Barry Dunway – bass/ Marc Droubay – drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 2, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
11.06.2006
(Recenzent)

Survivor — Reach

Co maja wspólnego ze sobą Rocky Balboa i Dariusz „Tygrys” Michalczewski. Oprócz tego, że obaj byli dobrymi bokserami, to w pewnym momencie swojej kariery walczyli do tej samej muzyki. „Eye of The Tiger” Survivora towarzyszył Michalczewskiemu kiedy wchodził na ring i był na ścieżce dźwiękowej filmu „Rocky III”.

Ciekawe co powoduje ludźmi, że po siedemnastu latach przerwy mają ochotę jeszcze raz coś zaczynać działalność pod starym szyldem? Pewnie dwie rzeczy – pieniądze i sentyment. Chociaż nie zawsze w takiej kolejności. Inna sprawa , że ostatnio jest coraz większe zapotrzebowanie na taka muzykę. Pokolenie ówczesnych nastolatków jest już dobrze po trzydziestce, a może nawet lekko po czterdziestce. Dzieci powoli dorastają, czasu nieco więcej, kasy jakby też. I wtedy człowiek zaczyna wspominać swoją młodość. Muzykę z niej również. Tak się kształtuje popyt. Toto , Journey, Styx mają się bardzo dobrze. Koncertują , nagrywają nowe płyty, nawet bardzo dobre (Toto!!). Survivor też nie od macochy, swego czasu kilka duzych hitów miał. Skrzyknęli się na nowo i pod koniec ubiegłego roku nagrali, a w kwietniu tego roku wydali,swoją nową płytę zatytułowaną „Reach”.

Rzemiosło. Solidne rzemiosło. Zaczyna się ta płyta jednak niezbyt zachęcająco. Tytułowy „Reach” jest dość głośny i dość chaotyczny. Na szczęście to tylko niewielki falstart, bo już „Fire Makes Steel” prezentuje się o wiele lepiej. A kolejny „Nevertheless” byrdsowsko-springsteenowski, śpiewany przez Sullivana, to byłby swego czasu duży hicior. Dużą zaletą tej płyty jest to, ze nie jest robiona na jedno kopyto, każdy utwór jest inny, inaczej zaaranżowany. Bardzo dobrze, nie robi się z tej muzyki taki jednorodny glut . Momentami ocierają się (ale tylko ocierają!) o łagodniejszy metal spod znaku Whitesnake (z płyt „Whitesnake ‘87” i „Slip of The Tongue”), w „I Don’t” gitary elektryczne ustępują miejsca akustycznym i to jest najlepszy utwórz z "Reach". Wadą tej płyty są ballady – jest ich aż cztery. W tym trzy takie, która kompletnie nic nie wnoszą. Są bo są , nie bolą. Ale nic by się nie stało, gdyby ich nie było. Na szczęście trafiła się jedna dobra , na sam koniec - „Home” .

To nie jest płyta , ani nie jest to muzyka, która by przekonała do siebie kogokolwiek, oprócz tego, kto to zna i lubi . Mnie się podoba.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.