ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Sherinian, Derek ─ Mythology w serwisie ArtRock.pl

Sherinian, Derek — Mythology

 
wydawnictwo: InsideOut Music 2004
dystrybucja: Mystic
 
1.Day of The Dead (8:42)/ 2.Alpha Burst (5:14)/ 3.God of War (4:57)/ 4.El Flamingo Suave (4:54)/ 5.Goin' To Church (4:50)/ 6.One Way or the Other (4:57)/ 7.Trojan Horse (3:57)/ 8.A View From The Sky (5:20)/ 9.The River Song (3:40)
 
Całkowity czas: 45:48
skład:
Derek Sherinian - Keyboards/ Zakk Wylde - Guitar (Tracks 1,3,9)/ Steve Stevens - Guitar (Tracks 2,4,8)/ Allan Holdsworth - Guitar (Tracks 1,6)/ John Sykes - Guitar (Track 3)/ Steve Lukather - Guitar (Track 5)/ Simon Phillips - Drums (Tracks 2,4,5,6,8,9)/ Tony Franklin - Bass (Tracks 1,2,5,8)/ Marco Mendoza - Bass (Tracks 3,4,7,9)/ Rufus Philpot - Bass (Track 6)/ Jerry Goodman - Violin (Tracks 1,6)/ Brian Tichy - Drums (Tracks 1,3,7,9)/ Brian Tichy - Additional Guitars (Tracks 1,3,7)
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,5
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,2
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,1

Łącznie 11, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
30.12.2004
(Recenzent)

Sherinian, Derek — Mythology

Rozpocznę tą recenzję chyba standardowo, a mianowicie chyląc czoło nad ilością, a właściwie jakością, gości zaproszonych do nagrania „Mythology”. Zakk Wylde, ostatnio trochę w cieniu, pokazał jak zwykle klasę, nagrywając świetne partie gitary rytmicznej jak i czarując nas standardowymi dla siebie solówkami. To samo możnaby powiedzieć o Stevensie, Holdswoth’cie, czy Lukatherze... Jeśli już mam kogoś pochwalić, to obok głównego aktora płyty, będzie to niewątpliwie Tony Franklin, obsługujący bas, a także Simon Philips – perkusja. Od muzyki zawartej na „Mythology” czuć profesjonalizmem i awangardą na kilometr. Za wykonanie, a także brzmienie i produkcje, album ma u mnie najwyższą notę. Skupmy się jednak nad samymi kompozycjami.

„Black Utopia”, album troszkę nierówny, za to bardzo wciągający, poprzednie dzieło Sheriniana bardzo mi się podobał. Szczerze mówiąc, wolę tajemnicze, i bardzo „soczyste” klimaty Planet X, od „zwykłego”, rockowego grania, które Derek zafundował nam na „Mythology”. Muszę przyznać, że płyty fantastycznie się słucha (szczególnie w czasie Świąt), a to dlatego, że zawiera połączenie ostrego czadu i progresywnych łamańców jak i klasycznego, rockowego grania spod znaku np. Deep Purple. Oczywiście płyta jest bardzo zróżnicowana – od szybkich i dynamicznych „Day Of The Dead”, „God Of War”, czy „Trojan Horse” po wolniejsze, rozbujane „Goin’ To Church” czy „A View From The Sky”. Mamy tu troszeczkę mocniejszych dźwięków, takim przykładem może być „One Way TO The Other”, który przenosi nas w świat „Falling Into Infinity”. Mimo wszelkiej wirtuozerii, muzycznego geniuszu i awangardy, czuć pewien luz i radość tworzenia i grania muzyki. Nie mamy do czynienia z robieniem czegoś na siłę, bądź z jakąkolwiek formą popisywania się i udowadniania czegoś. Może same utwory nie zapadają długo w pamięć, jednak „Mythology” za każdym razem słucha się doskonale, lekko i przyjemnie. Jeśli ktoś by mnie spytał, jak ma wyglądać muzyka XXI wieku, myślę, że mógłbym polecić mu tą płytę. Nie nadętą, nie tandetną, a ciekawą i zróżnicowaną. Płytę, w którą każdy muzyk włożył coś od siebie, i to słychać.

Podsumowując, kolejna dobra płyta Dereka Sheriniana. Nagrana na luzie, zawierająca wiele motywów z różnych gatunków muzyki, znakomicie odprężająca. Myślę, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Ja znalazłem.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.