ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Sherinian, Derek ─ Oceana w serwisie ArtRock.pl

Sherinian, Derek — Oceana

 
wydawnictwo: Mascot Records 2011
 
1. Five Elements (4:37)
2. Mercury 7 (4:29)
3. Mulholland (5:56)
4. Euphoria (5:34)
5. Ghost Runner (4:54)
6. El Camino Diablo (5:06)
7. I Heard That (4:53)
8. Seven Sins (5:56)
9. Oceana (5:38)
 
Całkowity czas: 46:13
skład:
Derek Sherinian - keyboards
Joe Bonamassa - vocals and guitars
Tony MacAlpine - guitars
Simon Phillips - drums
Steve Lukather - guitars
Steve Stevens - guitars
Doug Aldrich - guitars
Jimmy Johnson - bass
Tony Franklin - bass
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,3
Arcydzieło.
,0

Łącznie 5, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
12.12.2011
(Gość)

Sherinian, Derek — Oceana

Derek Sherinian jest amerykańskim muzykiem, kompozytorem, producentem, wirtuozem instrumentów klawiszowych – do tego jednym z najlepszych na świecie. Należy do ścisłej światowej czołówki, nic też dziwnego, że gra z najlepszymi. Współpracował z takimi muzykami jak: Al Di Meola, Rusty Cooley, Yngwie Malmsteen, John Petrucci i Steve Lukather, zarówno zapraszając ich do swoich projektów, jak i uczestnicząc gościnnie w nagraniach płyt innych muzyków.

Rok 2011 był dla artysty bardzo pracowity. Poza tym, że ukazała się na rynku jego siódma już płyta solowa, „Oceana”, nagrał też płytę z zespołem Black Country Communnion, który współtworzy z nim Glenn Hughes, Joe Bonamassa, Jason Bohnam (pierwsza ich płyta wydana została jesienią zeszłego roku, więc stosunkowo niedawno), za tym poszła trasa koncertowa, która objęła również Europę; nagrywał też z belgijską grupą Arrow Haze.

Do nagrania swojej najnowszej płyty zaprosił również doskonałych muzyków. Grają tu: Joe Bonamassa, Steve Lukather Simon Phillips (Toto), Tony McAlpine (Planet X), Steve Stevens (Billy Idol), Doug Aldrich (Whitesnake), Tony Franklin i Jimmy Johnson.

Derek Sherinian jest muzykiem równym. Wszystkie jego wcześniejsze płyty są na bardzo wysokim poziomie, a przypomnieć warto, że gra on muzykę trudną, przeznaczoną dla wyrobionego słuchacza. Pełno w niej solówek, pasaży, ciężkich wirtuozerskich elementów. Nowa płyta, na której znajduje się dziewięć instrumentalnych kompozycji, odrobinę różni się od poprzednich. Cała utrzymana jest w tonie progresywnego rocka, mocno zmierza w stronę jazz rock/fusion. Muzyk wpuścił na nią „więcej światła”. Jest odrobinę lżejsza od wcześniejszych, ciężkie elementy ustąpiły miejsca „śpiewnym gitarom”. Najbardziej da się to odczuć w tytułowym, ostatnim nagraniu „Oceana” (chyba najciekawszym na płycie, długo pozostawia po sobie wrażenie) i w „I Heard That”. Poza tym warto zwrócić uwagę na klasycznie rockowe „Ghost Runner”, „Mulholland”, spokojne „Euphoria”, czy otwierający płytę „Five Elements” z jazzowym klawiszowym solo. Oczywiście nadal możemy liczyć na to, co z Sherinianem związane nierozdzielnie, czyli długie, doskonałe popisy wirtuozerskie, świetne korespondowanie ze sobą poszczególnych instrumentów. Nie mniej niż muzyka uwagę przyciąga okładka, prezentująca zatopiony statek „Oceana” - z podkreśleniem instrumentów klawiszowych. Całość sprawia, że bez wątpienia jest to płyta, którą należy mieć w swojej kolekcji.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.