ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica  ─ Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica w serwisie ArtRock.pl

Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica — Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica

 
wydawnictwo: RCA Records 1974
 
1. Buongiorno nel Bosco (Il canto del Sole) (2:05); 2. La Favola del Guardiano del Bosco (5:12); 3. Mezzogiorno (2:20); 4. Le Figlie dell'erba (Festa Magica) (2:20); 5. Viaggio Libero (4:20); 6. Le Montagne nel Tramonto (4:50); 7. Preludio a... (3:18); 8. Una Canzone (2:38); 9. Suoni di Umanità (4:12)
 
Całkowity czas: 33:15
skład:
- Adriano Monteduro / vocals, acoustic guitar; - Enzo de Luca / electric and acoustic guitar, vocals; - Franco Coletta / electric and acoustic guitar, vocals; - Dino Cappa / bass; - Federico Troiani / keyboards; - Roberto Senzasono / drums
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,0
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,3
Arcydzieło.
,0

Łącznie 3, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
30.07.2010
(Recenzent)

Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica — Adriano Monteduro & Reale Accademia Di Musica

Italo-prog część piąta.

Reale Accademia Di Musica w latach siedemdziesiątych nagrali dwie płyty. Debiut z 1972 roku jest bardzo ceniony, a na progarchivach ma imponujący rating ponad 4. Natomiast kolejna płyta, nagrana w nieco innym składzie, z nowym wokalistą, Adriano Monteduro już takim powodzeniem się nie cieszy, a rating ma o ponad pół punktu niższy. Za to moje zdanie na temat tych płyt jest dokładnie odwrotne. Debiut to konwencjonalny Italo-prog, zupełnie dobry, ale nie wybitny. Następna była o wiele ciekawsza, chociaż nie był już to „czysty” stylistycznie włoski rock progresywny, to raczej jego bardziej nastrojowa i akustyczna wersja. Z miejscowych grup najbliżej jest tej muzyce do wczesnego PFM, a z drugiej strony, ze względu na znaczącą rolę gitar – i elektrycznej i tej bez prądu – do Moody Blues. Jak można zorientować się po czasie trwania utworów, są to głównie piosenki, to też zbliża tą wersję Szkoły Muzycznej do wspomnianych Brytyjczyków i tak jak u Moodies, te piosenki są bardzo ładne – ciekawe melodie, efektowne, progresywne aranżacje, delikatna „zwiewna” produkcja. Ta płyta to chodzący, muzyczny urok, perełka po prostu. Najładniejsze, moim zdaniem to – „La Favola del Guardiano del Bosco”, „Le Montagne nel Tramonto” i „Suoni di Umanità”.

Krótka recenzja, bo płyta też krótka – nie ma się zbytnio co rozpisywać. Na pewno trzeba posłuchać, bo nawet  jak na  włoski rock progresywny jest to wyjątkowo delikatny i  pastelowy album.

Po trzydziestopięcioletniej przerwie zespół się reaktywował, tyle tylko, że z pierwotnego składu nie ma już nikogo, jedyną osobą z tamtych czasów jest Adriano Monteduro, ale on dołączył po nagraniu pierwszej płyty. Obecnie formacja dorobiła się dwóch nowych krążków nagranych rok i dwa lata temu i zbioru nagrań archiwalnych z 1974 roku, który światło dzienne ujrzały dopiero w tym roku.
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.