ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Blind Ego ─ Preaching To The Choir  w serwisie ArtRock.pl

Blind Ego — Preaching To The Choir

 
wydawnictwo: Gentle Art Of Music 2020
 
1. Massive
2. Preaching To The Choir
3. Burning Alive
4. Line In The Sand
5. Dark Paradise
6. In Exile
7. Heading For The Stars
8. Broken Land
9. The Pulse
 
skład:
Kalle Wallner - guitars, bass, keyboards & programming
Scott Balaban – vocals
Michael Christoph – drums
Sebastian Harnack - additional bass
Julian Kellner - additional guitars
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,3
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,0
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 46, ocena:
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
20.01.2020
(Recenzent)

Blind Ego — Preaching To The Choir

Dziś mocno przedpremierowo, wszak oficjalne wydanie albumu nastąpi dopiero w popularne walentynki. Po czterech latach od Liquid powraca z solowym projektem gitarzysta RPWL, Kalle Wallner. Choć nie wiem czy pisanie w tej chwili o projekcie jest uzasadnione. To już w zasadzie rockowy band z krwi i kości z ustabilizowanym składem, który poznaliśmy już na koncertówce Live Liquid z 2017 roku. Przypomnę, że na pierwszych płytach Wallner zapraszał gości, zwykle z progresywnego światka. Zresztą dzięki temu te pierwsze albumy miały sporo progresywnego szlifu. Zmieniło się to na wspomnianym Liquid, na którym artysta poszedł w kierunku rockowego i hard rockowego grania w melodyjnym wydaniu. Preaching To The Choir podtrzymuje ten zwrot ale rozkłada nieco inaczej akcenty. Bo tym razem kluczem i swoistą bazą staje się po prostu piosenka.

Nowa płyta zatem jest bardzo różnorodna, barwna, odchodząca od progresywnego rocka, a jednak atrakcyjna i z dobrymi refrenami. Choć trzeba dać im trochę czasu. Album ma jakby dwa oblicza. Zacznijmy od tego lżejszego, do którego zaliczyć można napędzany transową elektroniką Broken Land, promocyjny singiel Burning Alive z rozkrzyczanym refrenem, ładną balladę Dark Paradise z refrenem w nieco stadionowym, czy AOR-owym wydaniu, bądź wreszcie utrzymany w średnim tempie  Heading For The Stars i pędzący na rockowo do przodu In Exile.

Cięższe oblicze reprezentują agresywny, progmetalowy i hard rockowy Massive, takiż utwór tytułowy Preaching To The Choir oraz ozdobiony mocnymi, brudnymi, wręcz surowymi gitarami i nowoczesnym, przestrzennym groovem Line In The Sand. Gdzieś między nimi możemy postawić kończący album The Pulse, najdłuższy w zestawie, rozbudowany, wielowątkowy, faktycznie progresywny w tradycyjnym ujęciu, mający w sobie trochę Floydów ale i mroczności spod znaku Tool.

Ze świetnej strony prezentują się tu wszyscy muzycy, choć szczególnie warto wyróżnić Scotta Balabana, wokalistę fajnie odnajdującego się swoją barwą i ekspresją w takim graniu. A sam mistrz ceremonii? Oczywiście jest go mnóstwo (mimo że wspomaga go drugi wioślarz, Julian Kellner), bo odpowiada nie tylko za gitarę, ale i bas oraz klawisze i programowanie. Tym razem jednak nie epatuje gitarowymi tyradami w Gilmourowskim stylu, jak to ma miejsce w jego macierzystej formacji. Jednym słowem, fani jego bardziej melancholijnego oblicza mogą czuć lekki zawód. Nie umniejsza to wszak wartości tej bardzo udanej płyty.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.