ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Savoldelli Casarano Bardoscia ─ The Great Jazz Gig In The Sky w serwisie ArtRock.pl

Savoldelli Casarano Bardoscia — The Great Jazz Gig In The Sky

 
wydawnictwo: MoonJune Records 2016
 
1. Speak To Me [1:15]
2. Breathe [7:35]
3. On The Run [1:15]
4. Time [4:13]
5. The Great Gig In The Sky – Money [7:40]
6. Us And Them [14:24]
7. Any Colour You Like [2:17]
8. Brain Damage [7:45]
9. Eclipse [2:48]
 
Całkowity czas: 49:12
skład:
Boris Savoldelli - all vocals, vocal noises, electronics
Raffaele Casarano – saxes, electronics
Marco Bardoscia - double bass, electronics

Guests:
Dewa Budjana - guitars (6)
WK569: background sounds manipulation (6, 7)
Maurizio Nobili - reciter (5)
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
27.12.2016
(Recenzent)

Savoldelli Casarano Bardoscia — The Great Jazz Gig In The Sky

Kolejne niezwykłe wydawnictwo ze znanej wśród miłośników progresywnego rocka wytwórni MoonJune Records. Wytwórni założonej na początku tego wieku przez Leonardo Pavkovicia i kojarzonej głównie z jazz i fusion rockiem, tak naprawdę jednak eksplorującej wszelkie niepokorne i ekscentryczne muzyczne obszary. I publikującej takie niezwykłe perełki, jak ta płyta…

Z pozoru wszystko jest jasne. Okładka, tytuł, zestaw utworów – oto mamy kolejną wersję najsłynniejszego albumu świata, Floydowego Dark Side Of The Moon, w wersji jazzowej. Z pozoru… Bo wchodząc głębiej w las okazuje się, że nic tu nie jest takie, jak „być powinno”. Rzecz firmuje przede wszystkim wokalista Boris Savoldelli, któremu towarzyszą saksofonista Raffaele Casarano i basista Marco Bardoscia. Wszyscy ci panowie odpowiadają ponadto za elektronikę. I już to pokazuje, że artyści poszli pod prąd. Pierwszoplanową rolę gra tu elektronika, chwilami drażniąca, irytująca, skrzecząca, a jednak budująca klimat. Poczesne miejsce zajmuje też tu wokal Savoldelliego, spełniający rolę kolejnego instrumentu, który wspierają bas i saksofon. Nietrudno zauważyć, że nie ma tu perkusji, klasycznego rytmu. Wszystko jednak snuje się w odpowiednim tempie przywołując od czasu do czasu tematy jakby znane, a jednak zupełnie inne. Bo nad całością króluje kompletna interpretacyjna dowolność i improwizacja. Gdyby ktoś starał się porównać czasy trwania oryginalnych kompozycji z tymi z  The Great Jazz Gig In The Sky z pewnością lekko się zdziwi. Choćby prawie 15 – minutową wersją Us and Them z gitarowym popisem, za który odpowiedzialny jest ceniony indonezyjski gitarzysta Dewa Budjana, tu pojawiający się gościnnie.

Jednym słowem, wszystko balansuje tu na granicy dźwiękowego eksperymentu i awangardy. Jak to w MoonJune Records. Rzecz dla wielbicieli Pink Floyd, ale głównie dla poszukujących inności w czymś oczywistym.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.