ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Dr Misio ─ Młodzi - edycja specjalna CD + DVD w serwisie ArtRock.pl

Dr Misio — Młodzi - edycja specjalna CD + DVD

 
wydawnictwo: Universal Music Polska 2014
 
CD: TT: 42:00
1. Dziewczyny - 3:08
2. Mentolowe Papierosy - 3:27
3. Krew Na Księżycu - 3:03
4. Pudelek - 3:03
5. Młodzi - 3:02
6. Śmierć W Tesco - 3:46
7. Życie - 3:02
8. Pies - 4:28
9. Mr Hui - 2:48
10. Historia Morderstwa - 2:53
11. Plan Motywacyjny - 2:53
12. Mail Od Umarłego - 2:35
13. M Jak Morderstwo - 3:38

DVD: TT: 90:45
1. Historia morderstwa
2. Mail od umarłego
3. Krew na księżycu
4. Hipster
5. Plan motywacyjny
6. Dziewczyny
7. Ona wie
8. Śmierć w Tesco
9. Mentolowe papierosy
10. M jak morderstwo
11. Młodzi
12. Życie
13. Pudelek
14. Mr Hui
15. Pies
16. Dziewczyny (Bis)

videoklipy:
1. Mentolowe papierosy
2. Młodzi
3. Dziewczyny
 
Całkowity czas: 152:45
skład:
Arkadiusz Jakubik – wokal prowadzący; Paweł Derentowicz – gitara elektryczna; Mario Matysek – gitara basowa; Radek Kupis - instrumenty klawiszowe; Jan Prościński - perkusja
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,2
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 4, ocena: Album jakich wiele, poprawny.
 
 
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
23.03.2014
(Recenzent)

Dr Misio — Młodzi - edycja specjalna CD + DVD

Niecały rok po premierze  wspomnianego  dzieła  tej niecodziennej grupy,  zatytułowanego  "Młodzi", wydawca uraczył nas wznowieniem wzbogaconym krążkiem DVD z koncertem nagranym w czerwcu 2013 w poznańskim klubie Blue Note.

Debiutancki krążek projektu  Dr Misio ładnie opisali w swoich recenzjach  Łukasz czy Szymon Bijak, w sumie gwoli uzupełnienia  - Paweł Derentowicz to także autor muzyki filmowej, realizator i producent,  ceniony gitarzysta,  którego możemy usłyszeć m.in. u Edyty Bartosiewicz.  Basista Mariusz  "Mario" Matysek znany chociażby  ze współpracy z Krzysztofem Kasowskim, a nad całością produkcji czuwał Olaf Deriglassoff  - czyli muzycy z namacalnym doświadczeniem w branży.  Całość uświetniają teksty Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego.  Promocję materiału otwierał videoklip   autorstwa Wojciecha Smarzowskiego . Nie ma co ukrywać -  superprodukcja facetów, którzy wiedzą jak to zrobić dobrze. 

Sam projekt muzyczny został już solidnie doceniony  w świecie recenzenckim,  opatrzony łatką "spowiedzi czterdziestolatka" czy "panaceum na ból społeczeństwa". Teksty Krzysztofa Vargi świetnie odnoszą się do współczesnego wizerunku ludzi podążających ścieżkami kariery, ale i nostalgicznego  spojrzenia wstecz.  Znając twórczość zarówno Vargi jak i Jakubika nie można powiedzieć tylko o śpiewającym aktorze. To już rockowy majsterszczyk literacki,  Arek Jakubik równie dobrze jak przed/za kamerą  czuje się na scenie z mikrofonem interpretując Vargę, Świetlickiego a także C.K. Norwida w utworze "Ona wie".  Przed kamerą z mikrofonem jednak zmienia się wizerunek lidera/aktora. Pamiętamy go z ekranu jako człowieka z rzadką, bujną czupryną i zaniedbanym zarostem, charakterystycznymi rolami -  tu wszystkie te cechy prócz wyjątkowości znikają. Ogolony do zera podrywa publiczność w żywiołowej interpretacji, w której nie szczędzi  w słowach i przerywnikach.  Wychodzi z niego koncertowe zwierzę sceniczne, energicznie interpretującego teksty, wcielając się w role bohaterów i opowiadając  z dowcipem historyjki dotyczące utworów.  Ale także przemiana nie dotyczy samego Jakubika - muzycy także idą za nim i tworzą dźwięki mocno wybiegające od tych znanych nam z albumów.  Z każdym utworem garderoba przybliża się wizerunku z okładki albumu, rośnie ilość psychodelicznych wstawek  podkreślających żywioł panujący na scenie. 

Album "Młodzi" to bardzo dobra wizytówka pokolenia dzisiejszych 40latków, czym dwie dekady temu był dla przykładu Zespół Reprezentacyjny. Ma szansę zostać dobrze zapamiętanym rockowym monumentem, ale  raczej już w tym momencie mamy do czynienia z przedstawicielem kanonu rockowej muzyki.  Ale koncert ...  :)  Kolejne bardzo sympatycznie spędzone półtorej godziny.  Polecam nie tylko wszystkim 40latkom i wielbicielom debiutu Dr. Misio.  Szkoda tylko, że krążek nie ukazał się w wersji BR, choć nic to nie umniejsza i tak znacznej wartości tego wydawnictwa.  Bardzo miły dodatek.  

Krążek wzbogacony został trzema mistrzowsko zrealizowanymi videoklipami:  Mentolowe papierosy, Młodzi oraz Dziewczyny  - z udziałem m.in. Magdy Cieleckiej, Katarzyny Herman, Agnieszki Warchulskiej i Ewy Bukowskiej. 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.