ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Wrong Object, The ─ After The Exhibition w serwisie ArtRock.pl

Wrong Object, The — After The Exhibition

 
wydawnictwo: MoonJune Records 2013
 
1. Detox Gruel (4:13)
2. Spanish Fly (5:19)
3. Yantra (8:04)
4. Frank Nuts (3:38)
5. Jungle Cow Part I (5:50)
6. Jungle Cow Part II (4:40)
7. Jungle Cow Part III (6:07)
8. Glass Cubes (8:30)
9. Wrong But Not False (5:28)
10. Flashlight Into Black Hole (3:05)
11. Stammtisch (5:59)
 
Całkowity czas: 59:46
skład:
Michel Delville / Guitar, Roland GR-09; Antoine Guenet / Keyboards, Vocals; Marti Melia / Bass & Tenor saxes, Clarinet; François Lourtie / Tenor, Alto & Soprano Sax, Voice; Pierre Mottet / Bass; Laurent Delchambre / Drums, Percussion, Objects, Samples; Benoît Moerlen / Marimba & Electronic Vibraphone (2,3, 5-7 & 11); Susan Clynes / Vocals (8)
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,1

Łącznie 2, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
06.02.2014
(Recenzent)

Wrong Object, The — After The Exhibition

 

The Wrong Object nie jest moim pierwszym, ani drugim wyborem. Właściwie nie jest żadnym. Takiej muzyki słucham przypadkiem. To znaczy, że mi się nie podoba? Nie, czego? Podoba. Tylko, że najczęściej okoliczności przyrody sprawiają, że nie mam na coś takiego najmniejszej ochoty. W drodze do roboty to zwykle coś dziarskiego i rytmicznego, chociaż nie zawsze bardzo rockowego, a po powrocie do domu… Cóż, po powrocie do domu, to przede wszystkim jem obiad i walę się na kanapę przed telepatrzydłem, przy okazji funkcje mózgu redukuję do poziomu wystarczającego do obsługi pilota. Jak można przy takim nastawieniu do życia słuchać The Wrong Object? Vangelis, Oldfield, jakiś Parsons – czego nie? Ale nie coś takiego. Poza tym ja jestem prosty rockman – do jazzu podchodzę z dużym szacunkiem, ale zwykle omijam z daleka. Muzyka serwowana przez Belgów to nie jest łatwy kawałek chleba. Do tego naprawdę trzeba mieć odpowiedni nastrój i trochę czasu, żeby to odpowiednio „wchłonąć”.

 Ale to trochę nieprawda, bo „After The Exhibition” pierwszy raz słuchałem w raczej niesprzyjających warunkach i nie przeszkodziło mi to wsłuchać się w tą muzykę wcale dokładnie. Kilka dni wcześniej w podobnej sytuacji słuchałem „Filles de Kilimanjaro” Daviesa i też zatrybiło (tylko poczułem się potem nieco psychodelicznie). Dlatego  spróbowałem też z nowym The Wrong Object i efekt był podobny. Znaczy pozytywny.

 Poprzednia płyta „Stories from The Shed” trafiła do mnie raczej głownie z powodów „obowiązków recenzenckich”, niż dlatego, że chciałem. Natomiast po tą nową zgłosiłem się sam. Jeśli ktoś kliknie na tamtą recenzję, to znajdzie  dużo gwiazdek, ochów i achów, oraz kilka stwierdzeń, z których nie wszystkie mają pełne pokrycie w rzeczywistości. Ale co do tak zwanego merituma, to wszystko jest w porządku – mocno jazzujący jazz-rock, lekko tknięty klezmerską, z sekcją rytmiczną rodem z „kolorowego” King Crimson, a całość zagrana z omalże metalowym momentami kopnięciem. Takie było „Stories from The Shed” i takie jest też i „After The Exhibition”. Przy czym jeżeli “Stories…” to był jazz-rock, to ta nowa to jest JAZZ-rock. Bo mamy tu nawet normalne free („Jungle Cow Part I”). Ale nie o to tylko chodzi. Mimo tych wszystkich rockowych akcentów, ona jest duchem bardziej jazzowa niż poprzedniczka. Poza tym jest też spokojniejsza. Jednak to dwa rozdziały z tej samej książki – stylistycznie nic się nie zmieniło. Poziom właściwie też. Może poprzednia mi się bardziej podobała, ale musiałbym sobie ją przypomnieć, bo już dawno jej nie słuchałem. Ta też dostarczyła mi sporo frajdy. No, ale jak wcześniej wspomniałem – jest to dość wymagająca rozrywka. Inni, bardziej rozwinięci muzycznie pewnie nie będą potrzebowali jakichś wymyślnych wymówek, żeby tego posłuchać. A na pewno warto, bo The Wrong Object to zespół bardzo ciekawy. Nie wiem tylko, na ile oryginalny, bo nie mam porównania.

 Co do oceny – takim około jazzowym rzeczom, jeżeli mi się podobają to tak z automatu stawiam ósemki, albo dziewiątki, bo jeżeli coś takiego do mnie dotarło i zbudziło we mnie pozytywne emocje, to musi być co najmniej bardzo dobre. „After The Exhibition” podoba mi się, jak najbardziej, dlatego tych gwiazdek znowu będzie dużo.   Nie przywalę może aż dziewięcioma, ale szczerze mówiąc ta płyta wartuje niewiele mniej. Osiem z konkretnym plusem – nie chce być inaczej.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Natalie C with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.