ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Long Distance Calling ─ The Flood Inside [Limited Edition] w serwisie ArtRock.pl

Long Distance Calling — The Flood Inside [Limited Edition]

 
wydawnictwo: Superball Music 2013
dystrybucja: EMI Music Poland
 
1. Nucleus (07:15)
2. Inside The Flood (06:42)
3. Ductus (06:49)
4. Tell The End (05:59)
5. Welcome Change (07:12)
6. Waves (06:39)
7. The Man Within (06:35)
8. Breaker (08:13)

Bonus track:
9. Black Hole (04:28)
 
skład:
Janosch Rathmer – drums
Florian Füntmann – guitars
Marsen Fischer – vocals, keyboards
Jan Hoffmann – bass
David Jordan – guitars

Guests:
Vincent Cavanagh
Petter Carlsen
Henrik Freischlader
Robot Koch
Alex Komlew
Mario Cullmann
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 2, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
10.01.2014
(Recenzent)

Long Distance Calling — The Flood Inside [Limited Edition]

Niemiecka grupa Long Distance Calling nie jest obca naszym czytelnikom. Na łamach ArtRocka recenzowaliśmy dwa z ich czterech dotychczasowych pełnowymiarowych albumów, sama grupa prawie cztery lata temu gościła już w naszym kraju supportując Katatonię a jeden z jej muzyków ma polskie korzenie. A jednak troszkę o LDC zapomnieliśmy nie pisząc ani słowa o ich ubiegłorocznym krążku The Flood Inside.

A ten, ukazując się w marcu 2013 roku, przyniósł całkiem spore zmiany w ich obozie. Po pierwsze – Niemcy z kapeli instrumentalnej stali się zespołem ze stałym wokalistą w składzie. Jeszcze w 2012 roku zespół opuścił odpowiedzialny za elektronikę założyciel formacji Reimut van Bonn, zaś na jego miejscu pojawił się wokalista i klawiszowiec Marsen Fischer. Facet może za bardzo tu nie szaleje (tak naprawdę tylko cztery numery mają tu wokale), jednak pewna odmiana jest. Przypomnę, że do tej pory na każdej z płyt artyści prezentowali jeden wokalny utwór, na którym śpiewał zaproszony gość (byli to Peter Dolving z The Haunted na Satellite Bay, Jonas Renske z Katatonii na Avoid The Light i John Bush z Anthrax na Long Distance Calling). A skoro o gościach mowa. Na tym polu też nastąpiła pewna odmiana, bo na The Flood Inside mamy gości bez liku. Na albumie prezentują się Vincent Cavanagh, Petter Carlsen, Henrik Freischlader, Robot Koch, Alex Komlew i Mario Cullmann.

Te wszystkie powyższe uwarunkowania musiały wpłynąć na nową muzyczną ofertę Long Distance Calling. Ewidentnie słychać je w piątym Welcome Change, w którym gościnnie udziela się Vincent Cavanagh. Numer ten mógłby spokojnie trafić na jedną z dwóch ostatnich płyt Anathemy i całkiem sympatycznie by na nich wyglądał. Spoglądając jednak nieco szerzej na obecną muzykę Long Distance Calling trzeba powiedzieć, że panowie odchodzą nią wyraźnie od post-metalowej łatki, którą przyklejono kapeli, choćby przy okazji albumu Avoid The Light. Oczywiście, w dalszym ciągu są tu elementy post-metalu, czy post-rocka, sporo charakterystycznej dla nich przestrzeni, atmosferyczności i klimatu, bądź wreszcie swoistej transowości napędzanej wyrazistym basem. Wydaje się jednak, że tym razem ich muzyczne inspiracje sięgają nieco szerzej. Bo w rozpoczynającym całość, udanym Nucleusie dostajemy gitarowe solo w lekko bluesowym stylu, zaś w Ductus nieco psychodelii z lat siedemdziesiątych. Kończący podstawowy zestaw (w limitowanej edycji otrzymujemy także bonusowy Black Hole) i zarazem jeden z moich ulubionych tu kawałków Breaker nie tylko ma fajną melodię (z tym aspektem panowie radzą  sobie także w paru innych kompozycjach) ale i hardrockowy riff. Przyzwoity album, który powinien zadowolić miłośników atmosferycznego i klimatycznego rocka.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.