ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Servants of Silence ─ Weightless Thoughts w serwisie ArtRock.pl

Servants of Silence — Weightless Thoughts

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2012
 
01. Energy from Sunlight [04:23]
02. One Milion Things – One Milion Thoughts [08:29]
03. Point of Light in the Sky [06:20]
04. Waiting for the End [08:02]
 
Całkowity czas: 27:14
skład:
Maciek Hampel (guitar)
Wojtek Rauner (guitar)
Mateusz Korpysa (keyboard)
Wojtek Kołodziej (bass)
Adam Śmiałowski (drums)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,2
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,96
Arcydzieło.
,2

Łącznie 104, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
22.09.2012
(Recenzent)

Servants of Silence — Weightless Thoughts

Tides From Nebula jest post-rockowym rodzynkiem na polskiej scenie przestrzennego, gitarowego grania. Nie wątpię, że w tym narodzie tkwi ogromny potencjał, również w kierunku tworzenia tego typu dźwięków, jednak zaistnieć w szerszej świadomości odbiorców udało się tylko im. Na szczęście pojawiają się nowe muzyczne twory, z którymi wiązać można niemałe nadzieje. Jednym z nich jest pochodząca z Puław formacja Servants of Silence.

Na ich koncie znajduje się EPka Weightless Thoughts, która niestety nie doczekała się fizycznego wydania. Jednak może to właśnie dlatego jego cyfrowy odpowiednik został udostępniony do darmowego pobrania i znajduje uznanie u coraz większego grona sympatyków gatunku. Wspomniany minialbum zawiera cztery autorskie kompozycje o łącznym czasie trwania przekraczającym dwadzieścia siedem minut.

Podczas pisania o tego typu wydawnictwach można użyć kilku typowych słów z obowiązkowym uwzględnieniem przymiotników pokroju: rewelacyjny, wciągający, perspektywiczny. Należy zaznaczyć, że w tym przypadku nie byłoby to przekłamanie, bo propozycja od Servants of Silence faktycznie taka jest. Jednak uważam, że zdecydowanie należy podkreślić inny, niezwykle ważny aspekt tego wydawnictwa – dojrzałość. Grupa (bardzo) młodych ludzi stworzyła w pełni ukształtowany i soczysty produkt muzyczny. Widać w nich ludzi z pasją i z celem, który zamierzają konsekwentnie realizować. Szalenie mnie to cieszy, chociaż momentami trudno mi uwierzyć, że zza ich pleców nie spoziera dobry duch otrzaskany w muzycznych bojach. A może nie przyglądam się wystarczająco uważnie...

Weightless Thoughts muzycznie prezentuje się bardzo dobrze. Przestrzenne brzmienie gitar uzupełnione jest inteligentnie poprowadzoną sekcją rytmiczną i atrakcyjnie wkomponowanymi klawiszami. Melodia potrafi się leniwie sączyć, jątrzyć i dręczyć wydłużającym się oczekiwaniem na mocniejsze uderzenie, które odwlekane jest do granic możliwości. Ta zabawa z kompozycyjną konwencją, opisuje nie tylko utwór One Milion Things – One Milion Thoughts, ale idealnie oddaje muzyczne poczynania chłopaków z Puław. Wszystko jest na swoim miejscu: zawieszenie, dialogi pomiędzy dźwiękami, efekty i wykorzystane środki. Pomysły choć nie są  innowacyjne, to zostały świetnie urzeczywistnione.

Trudno jest mieć zastrzeżenia do muzycznej i okołomuzycznej działalności Servants of Silence. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że będzie nam dane przyswoić kolejne utwory od tego zespołu, a zespół sam w sobie nie porzuci obranej przez siebie drogi.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.