ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Shooting Star ─ Circles w serwisie ArtRock.pl

Shooting Star — Circles

 
wydawnictwo: Frontiers Records 2006
dystrybucja: Mystic
 
1.Runaway/ 2.Without Love/ 3.Trouble in Paradise/ 4.George's Song/ 5.Borrowed Time/ 6.Everybody's Crazy/ 7.Temptation/ 8.I'm A Survivor/ 9.We're Not Alone/ 10.What Love Is
 
Całkowity czas: 52:01
skład:
Van McLain - guitars, vocals/ Dennis Laffoon - keyboards/ Steve Thomas - drums/ Ron Verlin - bass/ Shane Michaels - violin/ Kevin Chalfant - lead vocals
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Album jakich wiele, poprawny.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
02.10.2006
(Recenzent)

Shooting Star — Circles

Wziąć trochę Foreigner, Journey, dołożyć trochę Kansas, doprawić szczyptą Deep Purple, nieco uhardrockowić, dla kontrastu upichcić kilka ballad. Całość ma być melodyjna, bogato zaaranżowana. I w ten sposób otrzymaliśmy nowa, ósmą płytę zespołu Shooting Star.

Nie chce mi się więcej pisać. Nawet na dobrą sprawę nie bardzo jest co więcej pisać. Każdy, kto zna choć trochę amerykański AOR z okresu jego świetności, będzie wiedział z czym może mieć do czynienia. Co by tu napisać? Jeszcze... Na pewno to, że pomysł włączenia skrzypka do zespołu był pierwszorzędny. Dzięki niemu i jego kansasowskim zagrywkom banalne „Goerge’s Song” i „We’re Not Alone” wcale takie banalne nie są. A i też kilka razy zagrał unisono z gitarą, lub hammondami jak to drzewiej u Kansasów bywało. Nie, nie - Kansas tutaj zbyt dużo nie ma. W paru miejscach na płycie słychać ich dość wyraźnie, ale żeby tak bardziej nachalnie, to nie. Co jeszcze...? „What Love Is” jest inspirowana „I Wanna Know What Love Is”, ale bardziej w warstwie tekstowej, niż muzycznej. W bardzo dobrym „Borrowed Time” można usłyszeć dialog wokalny, jak z tych płyt Deep Purple, gdzie śpiewali Hughes z Coverdalem.

Shooting Star działali w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, nagrali kilka płyt, nie odnieśli większych sukcesów, no to się rozpadli. Potem reaktywowali się co jakiś czas , nagrywali nowe płyty i znowu zamykali kramik. To zdaje się ich pierwsza płyta dla Frontiers, która to firma staje się powoli przytuliskiem dla różnych zamorskich rockowych weteranów. A ci odwdzięczają się nagrywając w jej barwach fajne płyty. Takie jak choćby „Circles”.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.