ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Mystery ─ Caught In The Whirlwind Of Time w serwisie ArtRock.pl

Mystery — Caught In The Whirlwind Of Time

 
wydawnictwo: Unicorn Records 2020
 
Blu-Ray:
1. Looking for Something Else
2. The Scarlet Eye
3. Come to Me
4. The Willow Tree
5. How Do You Feel?
6. Shadow of the Lake
7. Delusion Rain
8. Dare to Dream
9. Where Dreams Come Alive
10. The Sailor and the Mermaid
11. Wall Street King
12. Pride
13. Something to Believe In
14. Travel to the Night
15. A Song for You
16. Chrysalis
17. The Preacher's Fall

Bonus Video
1. Time-Lapse - Something to Believe In
2. A View from the Balcony - Travel to the Night
 
skład:
Jean Pageau - vocals, keyboards, flute
Michel St-Père - guitar
Sylvain Moineau - guitar
Antoine Michaud - keyboards
François Fournier - bass, Taurus pedals
Jean-Sébastien Goyette - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,0
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
18.01.2021
(Recenzent)

Mystery — Caught In The Whirlwind Of Time

Wydane pod koniec ubiegłego roku Caught in the Whirlwind of Time jest drugim koncertowym wydawnictwem Kanadyjczyków z materiałem wizyjnym, po opublikowanym w 2018 roku Second Home. Co ciekawe, to także drugie wydawnictwo dokumentujące trasę Live and Butterflies Tour. Pierwszym był nagrany w Polsce i opublikowany w 2019 roku w formie pięknego, limitowanego oraz winylowego boxu Live in Poznań. Troszkę dziwić może tylko to, że najpierw światło dzienne ujrzał poznański koncert z 7 kwietnia 2019 roku a dopiero teraz holenderski występ z 17 listopada 2018 roku w klubie Boerderij Cultuurpodium w Zoetermeer. No ale tu trzeba było popracować nie tylko nad dźwiękiem ale i obrazem, wszak Caught in the Whirlwind of Time ukazuje się na dysku Blu-ray w wersji jednopłytowej oraz czteropłytowej (3CD+Blu-ray).

Na płycie znalazł się trwający 2 godziny i 40 minut koncert z siedemnastoma kompozycjami. Tracklista jest niemalże identyczna z tą zawartą na Live in Poznań. Muzycy promowali wówczas album Lies and Butterflies i on wybrzmiewa tu w całości, choć porozrzucany między innymi nagraniami. „Nowe” są tylko dwie kompozycje, których nie ma na koncercie poznańskim: Wall Street King i Travel To The Night. No ale tym razem możemy także zobaczyć jak prezentował się zespół na scenie, tym bardziej że ich frontman, Jean Pageau, nie stroni od elementów choreograficznych. To zakłada kapelusz, okulary, maskę a w Chrysalis przebiera się za motyla. Ale to nie nowość w artrocku, wszak temu stylowi hołdują od lat Kanadyjczycy. Długie, wielowątkowe, wręcz epickie kompozycje o symfonicznym wyrazie, z pięknymi melodiami, mnóstwem popisów solowych, to ich znak firmowy. Caught in the Whirlwind of Time pokazuje po raz kolejny, że Mystery, które przez lata pozostawało w zasadzie studyjnym projektem, jest wręcz stworzone na scenę. Każdy z muzyków prezentuje się naprawdę świetnie, choć na pierwszy plan wysuwa się oczywiście lider, Michel St-Père. Jego gitarowy pojedynek z drugim gitarzystą, Sylvainem Moineau, w The Willow Tree albo fantastyczne gitarowe unisono z tymże w Shadow Of The Lake (najstarszym w zestawie, 20 – letnim utworze, pochodzącym z ich drugiej płyty Destiny?) budzą szacunek.

Świetnie się tego słucha oraz to ogląda. Brzmienie jest dopieszczone i słychać wyraźnie wszystkie instrumenty (dostępne są zarówno miks 5.1 jak i stereo), realizacja z wykorzystaniem pięciu kamer też pozwala śledzić sceniczne zdarzenia ujęte w dynamiczny sposób. No i reakcja publiczności szczelnie wypełniającej klub również robi wrażenie oraz wpływa na wyjątkowość zarejestrowanego tu koncertu. Zresztą Holandia jest dla Mystery „drugim domem”, co już podkreślili muzycy tak tytułując swoje pierwsze DVD.

W dodatkach dostajemy dwa drobiażdżki. Time-Lapse z podkładem Something to Believe In, w którym możemy zobaczyć, godzina po godzinie, cały dzień na sali koncertowej w przyspieszonym tempie, oraz utwór Travel to the Night pokazany jednak z perspektywy kamery wędrującej za Jeanem Pageau, który niespodziewanie znajduje się na balkonie, wśród publiczności, i stamtąd wykonuje utwór. Fajna rzecz pokazująca Mystery w pełnej krasie.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.