ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Clepsydra ─ Live @ RoSfest 2014 w serwisie ArtRock.pl

Clepsydra — Live @ RoSfest 2014

 
wydawnictwo: Galileo Records 2015
 
1. The Missing Spark
2. Alone
3. 4107
4. Tuesday Night
5. No Place For Flowers
6. The Nest
7. Travel Of Dream
8. Prisonners Voctory/The Last Grain
9. Moonshine on Heights
10. End Of Tuesday

Bonus: Clepsydra Reunion Tour 2014 Backstage and Bandcam
 
skład:
Aluisio Maggini - vocals
Marco Cerulli - guitars
Phil Hubert - keyboards
Andy Thommen - bass
Pietro Duca - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,1
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
05.04.2017
(Recenzent)

Clepsydra — Live @ RoSfest 2014

Szwajcarska Clepsydra to taka moja neoprogresywna słabość. Zrodziła się we mnie jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, w pięknych czasach studenckich. Nigdy nie byli odkrywczy, ale jakoś wkradli się w moje łaski cudną melodyką i charakterystycznym, wysokim wokalem o włoskim nalocie. Po wydaniu w 2002 roku, najlepszego w ich dyskografii, albumu Alone grupa niestety zamilkła na długie lata. Także i ja o niej nieco zapomniałem powracając doń na początku drugiej dekady XXI wieku. Odwiedziłem wtedy Szwajcarię i podczas wizyty w jednym ze sklepów płytowych, niedaleko ich rodzinnej Ascony, dostałem album Clepsydry w prezencie.

Trzy lata później Szwajcarzy powrócili do życia. Początkowo z pięknie wydanym, numerowanym boxem 3654 Days, w którym znalazły się poszerzone o dodatkowe nagrania reedycje wszystkich czterech albumów; później z Reunion Tour 2014. W ramach tej trasy zagrali chyba dziesięć koncertów w tym jeden szczególny dla mnie, w konińskim Oskardzie, 31 maja 2014 roku.

To recenzowane DVD jest pamiątką po tej trasie, a konkretnie rejestracją występu wyprzedzającego polski koncert, bo z 2 maja 2014 roku w amerykańskim Gettysburgu, w ramach znanego festiwalu RoSfest. Artyści zagrali wtedy dosyć przekrojową setlistę, prezentując kompozycje z wszystkich swoich płyt, nacisk jednak kładąc na Alone. Ze względu na festiwalowy charakter wydarzenia, w Gettysburgu wybrzmiało kilka utworów mniej. Mimo to dostajemy na płycie prawie półtoragodzinny koncert z ich najlepszymi utworami. Rozbudowanymi kompozycjami, pełnymi solowej, melodyjnej gitary i ciepłych klawiszowych teł oraz wspomnianego wysokiego wokalu Magginiego.

Rejestracja pokazuje, że panowie nie są mistrzami sceny. Poszczególne numery brzmią bardziej surowo, czasami, pozbawione studyjnej produkcji, tracą swoją lekkość i melodyjność. Nie są też wolne od drobnych potknięć grającego na gitarze Cerulliego, czy dosyć mało wylewnie grającego za zestawem perkusyjnym Pietro Duki. A jednak jest radość z zapisania tej ważnej dla zespołu chwili, obcowania z kapelą, która już prawie poszła w zapomnienie.

Całość zarejestrowano przy użyciu czterech kamer i sfilmowano bardzo przyzwoicie, choć fajerwerków tu nie ma. Bo i scena, poza światłami, niczym nie ujmuje, a i publiczność nie jest liczona w tysiącach. W dodatkach dostajemy trwający niespełna kwadrans dokument Reunion Tour 2014, w którym znalazły się ujęcia z wszystkich odwiedzonych przez muzyków miast, także i półminutowe wspomnienie z Konina.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.