ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Second Relation ─ Albiona w serwisie ArtRock.pl

Second Relation — Albiona

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 2011
 
1. Chance, Aim, Way, Promise
2. Frightening Silhouettes
3. In The Night
4. Velvet And Silk
5. Motherlight
6. I mpulse Against Separation
7. And In The End...
8. ...All Of Us Will Be Identic
9. Window
 
skład:
Bastian B. Berchtold – vocals, bass, cello
Daniel Fleps – keyboard, back vocals
Simon Gstöhl - guitars
Julian Nachbauer – guitars
Michael Simic - drums
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
19.04.2016
(Recenzent)

Second Relation — Albiona

Tę kapelkę polecił mi mój niezawodny muzyczny druh systematycznie podrzucający kolejne muzyczne ścieżki, którymi warto pójść. To coś w twoich klimatach, spodoba ci się. Spróbowałem i… naprawdę fajnie zagrało. Jednak zaraz potem przyszła refleksja: no ale ileż można? Kolejny progresywno - metalowy band hołdujący bardziej awangardowej odmianie, z matematyczną rytmiką i takimiż gitarowymi riffami, jednocześnie łączący to z dużą dozą klimatycznej melodyki. Nawet wspólnie skonstatowaliśmy, że mnogość formacji tak grających stworzyła w ostatnich latach dosyć wyrazistą stylistyczną szufladę. W tej chwili coraz trudniej chyba być już w niej zauważonym i dotrzeć do szerszego grona słuchaczy, niemniej - po kilku kolejnych przesłuchaniach - Second Relation moim zdaniem na to zasługuje.

To Austriacy, którzy zadebiutowali w 2009 roku albumem Lynette. Albiona jest ich drugim, wydanym dwa lata temu krążkiem. A warto o nim dziś napisać, bo już na wrzesień tego roku artyści zapowiadają swój trzeci długogrający materiał zatytułowany ENO.

No to kto powinien sięgnąć po ich muzykę? Jakiejś bezpośredniej kalki tu nie znajdziemy, jednak gdyby tak po troszeczku wybrać powiedzmy z Soen, Leprous, Arcane, Caligula’s Horse, Haken, bardziej progresywnego Opeth, czy naszego Riverside wyszłoby coś zbliżonego do ich grania.

To podzielony na trzy rozdziały - Characters (utwory 1-4), The Bar (utwory 5-6), Friends and Success (utwory 7-9) - koncept. Muzycznie też spójny, choć każda kompozycja mogłyby być oddzielną piosenką. Właśnie! Poszczególne utwory są bardzo atrakcyjne melodycznie. Decydują o tym głównie ciekawe harmonie wokalne mające taki lekko nostalgiczny posmak w stylu wspomnianego Soen, czy powiedzmy Katatonii. Otwierające album Chance, Aim, Way, Promise, Frightening Silhouettes, In The Night ale też Motherlight i Impulse Against Separation są tego najlepszymi przykładami. A jest jeszcze kończący całość piękny Window. Ciekawa płyta. Czekam na tegoroczną „trójkę”.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.