ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Karmakanic ─ Live In The US w serwisie ArtRock.pl

Karmakanic — Live In The US

 
wydawnictwo: Reingold Records 2014
 
CD1:
1. When The World Is Caving In
2. Where Earth Meets The Sky
3. Turn It Up
4. Do U Tango?
5. 1969
6. Eternally

CD2:
1. Send A Message From The Heart
2. Undertow/When the World is Caving In - Reprise
 
skład:
Jonas Reingold - Bass
Morgan Ågren - Drums
Göran Edman - Vocals
Nils Erikson - Keyboards, Vocals
Lalle Larsson - Keynoards
Krister Jonsson - Guitars
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,12

Łącznie 12, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
02.03.2014
(Recenzent)

Karmakanic — Live In The US

Bez wielkiego rozgłosu, po cichutku, pojawił się całkiem niedawno koncertowy album szwedzkiej formacji Karmakanic. Pierwszy w pełni samodzielny materiał koncertowy. Przypomnę, że grupa basisty The Flower Kings, Jonasa Reingolda, ma na swoim koncie wydany cztery lata temu, wspólnie z Agents Of Mercy, krążek The Power Of Two.

Na dwóch dyskach Live In The US zapisano koncert z 4 maja 2012 roku, który odbył się w Gettysburgu, podczas Rites Of Spring Festival. Może to być zatem całkiem miła gratka dla wszystkich fanów grupy, którzy stawili się na jedynym jak do tej pory koncercie zespołu w naszym kraju, pod koniec kwietnia tegoż roku. Materiał zarejestrowany na Live In The US niczym się bowiem nie różni od tego, jaki zaprezentowali artyści we wrocławskim Eterze.

Mamy tu bardzo reprezentatywny dla zespołu zestaw najlepszych ich kompozycji z trzech albumów (Wheel Of Life, Who’s The Boss In The Factory, In A Perfect World, pominięto – niestety - nagrania z debiutanckiego Entering The Spectra). Dostajemy zatem w większości rozbudowane formy utrzymane w konwencji progresywnego rocka z ciekawymi klawiszowymi i gitarowymi aranżacjami i niekiedy delikatnym jazzowym posmakiem. Konkretniej? Przede wszystkim jest ich najważniejszy i najpiękniejszy numer – ponad dwudziestominutowa suita Send A Message From The Heart, zbudowana według klasycznych progresywnych wzorów. Z niewiele krótszych i równie epickich rzeczy usłyszymy jeszcze Where The Earth Meets The Sky i 1969. Cieszy też nostalgiczny, okraszony pięknym gitarowym solo Eternally. Po przeciwnej stylistycznej stronie mamy Do You Tango? rozciągnięte aż do kwadransa, pełne improwizacji, solowych popisów i jazzowych zagrywek. Podobnie jak wspomniany na początku album The Power Of Two, także i to wydawnictwo muzycy kończą coverem Genesis. Tam było Afterglow, tu jest Undertown, w którym świetnie śpiewający przez cały koncert Göran Edman troszeczkę się jednak męczy z Collinsowskimi partiami. Tę ostatnią kompozycję muzycy zgrabnie połączyli ze wzniosłym finałem w postaci fragmentu ich autorskiego The World Is Caving In.

Rzecz absolutnie godna polecenia wszystkim tym, którzy z muzyką Karmakanic nie mieli jeszcze do czynienia. Bo jest dobrym brykiem w ich twórczość.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.