ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Asia ─ Spirit Of The Night - The Phoenix Tour - Live in Cambridge 2009 w serwisie ArtRock.pl

Asia — Spirit Of The Night - The Phoenix Tour - Live in Cambridge 2009

 
wydawnictwo: Frontiers Records 2010
dystrybucja: Mystic
 
CD:
1. Only Time Will Tell
2. Time Again
3. An Extraordinary Life
4. My Own Time
5. Open Your Eyes
6. Fanfare For The Common Man
7. Here Comes The Feeling
8. Never Again
9. The Heat Goes On
10. Sole Survivor
11. Don't Cry
12. Heat Of The Moment
13. Midnight Sun (Live on July 06, 2007 in Detroit, Michigan) (Bonus track)

DVD:
1. Only Time Will Tell
2. Time Again
3. An Extraordinary Life
4. My Own Time
5. Open Your Eyes
6. Here Comes The Feeling
7. Never Again
8. The Heat Goes On
9. Sole Survivor
10. Don't Cry
11. Heat Of The Moment

DVD Special features:

In the Court of the Crimson King (Live At The Philadelphia Tower Theatre with special guest Ian McDonald)

Spirit Of The Night Electronic Press Kit
 
skład:
John Wetton - bass, lead vocals
Steve Howe - guitars
Geoff Downes - keyboards
Carl Palmer - drums

Special guest: Ian McDonald - flute
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 6 Dobra, godna uwagi produkcja.
27.03.2013
(Recenzent)

Asia — Spirit Of The Night - The Phoenix Tour - Live in Cambridge 2009

Koncertowe wydawnictwa Asii trudno wręcz zliczyć. Muzycy tej supergrupy zawsze lubili uwieczniać swoje występy. Nie zmieniło się to po 2006 roku, kiedy to na sceniczne deski (a z czasem i do studia) po latach powróciła „oryginalna Asia”. Ten nowy rozdział w swojej historii artyści naznaczyli nie tylko trzema albumami studyjnymi, ale i kolejnymi koncertówkami na czele z Fantasia: Live In Tokyo (2007), Resonance - The Omega Tour 2010 (2012) oraz z właśnie recenzowanym poniżej i wydanym w 2010 roku Spirit Of The Night - The Phoenix Tour - Live in Cambridge 2009.

Szkoda tylko, że ta częstotliwość wydawania kolejnych albumów live nie idzie w parze z ich jakością. Z pozoru wszystko wygląda ok. Ładne wydanie z podtytułem Special Edition Box Set Live CD and DVD oraz charakterystyczna grafika Rogera Deana z tradycyjnymi pstrokaciznami w książeczce i obowiązkowym epatowaniem zgrabnymi fotkami artystów. Troszkę smutniej robi się już jednak, gdy tylko odpalimy płytki. A pomieszczone mamy na nich spore fragmenty koncertu, jaki zagrała Asia w ramach The Phoenix Tour, podczas Cambridge Rock Festival, 9 sierpnia 2009 roku. Przyjęcie mieli oczywiście królewskie. I nie ma się czemu dziwić. Ci, którzy przyszli usłyszeli to, co chcieli - największe hity formacji. Jednak z perspektywy słuchacza siedzącego przed swoim odtwarzaczem, który trochę już koncertowych albumów Asii posłuchał, zasadnicze pytanie brzmi: ileż razy można słuchać kolejnych wersji  Open Your Eyes,  Sole Survivor, Don't Cry, czy Heat Of The Moment. Wiem, że to świetne numery, ale… Z promowanego wówczas albumu Phoenix (przypomnę, że jego nazwa pojawia się w podtytule tego wydawnictwa) dostajemy tylko Never Again i An Extraordinary Life. Pewnym plusem wydaje się to, że wydawca nie szalał z jakimiś poprawkami i przekazał materiał brzmiący naturalnie. W tej naturalności poszedł jednak trochę za daleko, bowiem ucinanie numerów podczas braw (zamiast wyciszenia, bądź zgrabnego ich połączenia), wygląda na zwykłe niechlujstwo. Pisząc to wszystko mam na myśli krążek CD. Z drugiej strony, z płytką DVD wcale nie jest lepiej. Prawie ten sam materiał (o tym „prawie” zaraz będzie), zarejestrowany przy pomocy pięciu kamer, razi chwilami nerwowymi ujęciami z ręki, czy kadrami z pałętającymi się obok muzyków technicznymi. Sama scena i miejsce festiwalowe też zresztą nie zachwycają, sprawiając niezbyt estetyczne wrażenie. No to jeszcze o „prawie” tym samym materiale. Na DVD niestety nie wysłuchamy i nie zobaczymy utworu Fanfare For The Common Man, w którym pojawia się perkusyjne solo Carla Palmera. W wersji audio możemy wysłuchać tylko entuzjastycznych reakcji na to, jak zaskakujące sztuczki czyni ze swoim zestawem Palmer (ci, którzy byli na warszawskim koncercie Asii w ramach The Phoenix Tour wiedzą o co chodzi). Na płycie DVD niestety tego nie zobaczymy.

Każdy z dysków ma swoje dodatki. Na CD otrzymujemy kompozycję Midnight Sun zapisaną w 2007 roku w Detroit, zaś na DVD Crimsonowski klasyk In The Court of the Crimson King nagrany w Filadelfii. I to jest naprawdę spora wartość tego wydawnictwa, bowiem Asii towarzyszy na scenie sam Ian McDonald magicznie grając na flecie i dośpiewując w chórkach. Piękny moment. Cóż, rewelacji nie ma, choć dla tych polskich fanów, którzy w 2009 roku zawitali do warszawskiej Stodoły, Spirit Of The Night może być miłym wspomnieniem.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.