ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Mangrove ─ Live Beyond Reality w serwisie ArtRock.pl

Mangrove — Live Beyond Reality

 
wydawnictwo: Mangrovian Music 2011
 
The Black Show

1. I Fear the Day
2. Facing the Sunset
3. Zone III
4. Fatal Sign
5. Wizard of Tunes
6. City of Darkness
7. There Must Be Another Way

The White Show

8. Daydreamer’s Nightmare
9. Time Will Tell
10. Love and Beyond
11. Reality Fades
12. Beyond Reality
13. Voyager
 
Całkowity czas: 135:15
skład:
Roland van der Horst - guitars, vocals
Joost Hagemeijer - drums, vocals
Pieter Drost – bass
Chris Jonker - keyboards
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
08.12.2011
(Recenzent)

Mangrove — Live Beyond Reality

Pierwsze koncertowe DVD w historii holenderskiej formacji Mangrove ma może charakter bardzo skromny, ucieszy jednak z pewnością miłośników solidnego, neoprogresywnego grania. Gwoli ścisłości przypomnę, że artyści mają już za sobą wizytę w naszym kraju, w 2008 roku. Mają też na koncie trzy pełnowymiarowe albumy i jedno - podwójne - wydawnictwo koncertowe. Tym razem przyszedł czas na opublikowanie wizyjnego zapisu ich spektaklu a okazja ku temu pojawiła się nie byle jaka. W tym roku muzycy obchodzą bowiem dziesięciolecie swojej działalności (dekadę temu ukazała się ich epka  Massive Hollowness). Jednym z elementów obchodów tego jubileuszu jest płytka Live Beyond Reality (w sumie, grupa ma w planach opublikowanie trzech rocznicowych wydawnictw). Znalazła się na niej rejestracja występu kapeli z 27 czerwca 2009 roku w klubie Gigant, w holenderskim Apeldoorn.

Rejestracja, której obejrzenie pozwala na wyrobienie sobie zdania na temat poczynań muzyków z Kraju Tulipanów. Długie, wielowątkowe kompozycje, z dużą ilością ciepłych pasaży, rozbudowanych gitarowych solówek i do tego z przyjemnymi melodiami. A wszystko to w raczej dostojnych, rzadko porywczych tempach…

Artyści podzielili prezentowany materiał na dwie części. W pierwszej, zatytułowanej The Black Show, dostajemy siedem najlepszych rzeczy z ich dotychczasowej twórczości. Są tu zatem wyjątki z krążków Touch Wood, Facing The Sunset, a nawet wspomnianej epki, z której to pochodzi najstarszy na tej płycie utwór Zone III. Najpiękniej wypada kończący ten set There Must Be Another Way z gitarowym solo, wykorzystanym także jako muzyczne tło do wydawniczego menu.

Zdecydowanie lepiej słucha się drugiej części występu, tu zatytułowanej The White Show, w której wszyscy muzycy pojawiają się w stosownych… białych uniformach. Dlaczego to lepszy fragment? Bo artyści odgrywają w całości promowany wtedy krążek Beyond Reality – dla mnie najlepszy w ich karierze. Może w zaprezentowanym materiale zbytnio nie kombinują i nie mieszają, trzymając się majestatycznych ram, jednak brzmią bardzo wiarygodnie. A zamykający wszystko Voyager musi zaimponować potężną solówką Rolanda van der Horsta.

O tym, że skromne to wydawnictwo już pisałem. Oprócz trwającego dwie godziny z kwadransem koncertu nie otrzymujemy żadnych dodatków. W menu dostajemy tylko dostęp do poszczególnych kompozycji. Dźwięk jest jedynie w stereo, a obraz zarejestrowany za pomocą paru kamer. Troszkę taka niszowa to rzecz, niemniej profesjonalnie wydana i mająca swój klimat. Dla wielbicieli takiej muzyki rzecz godna poszukania.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.