ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Asia ─ Live in Nottingham w serwisie ArtRock.pl

Asia — Live in Nottingham

 
wydawnictwo: The Store for Music Ltd 2007
dystrybucja: Mystic
 
1. Wildest Dreams
2. Sole Survivor
3. Don't Cry
4. Voice Of America/ 5. Time Again
6. Prayin' For A Miracle
7. Smile Has Left Your Eyes/ 8. Only Time Will Tell
9. Days Like These
10. Heat Goes On
11. Go
12. Heat Of The Moment
13. Open Your Eyes
14. Heat Of The Moment (Ft John Wetton) (Bonus Track)
15. Shadows (Ft Geoffrey Downes) (Bonus Track)
16. In The End (John Wetton & Geoffrey Downes) (Bonus Track)
 
Całkowity czas: 76:47
skład:
John Wetton – bass, vocals/ Geoff Downes – keyboards/ Pat Thrall – guitar/ Carl Palmer – drums & percussion
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,2
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,2
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 8, ocena: Album jakich wiele, poprawny.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
01.06.2008
(Recenzent)

Asia — Live in Nottingham

 

Ostatnio Asia przeżywa dosyć spory renesans popularności i kto tam ma jakieś nagrania koncertowe, to je wydaje. Ryzyko niewielkie, chętni na ten towar zawsze się znajdą. Oczywiście pod warunkiem, że są to składy z Wettonem w roli wokalisty.

I pewnie żeby wykorzystać sprzyjającą koniunkturę firma The Store for Music Ltd wznowiła (chyba) koncert z Nottingham, który odbył się 23 czerwca 1990 roku. Steve’a Howe już w zespole nie było, jego następcy – Mandy Meyera również. Na gitarze grał wtedy Pat Thrall. Pozostała trójka to była ta “bazowa” – Downes na klawiszach, Palmer za bębnami i Wetton na basie i śpiewał. Dobór utworów jest taki, jaki mógł i powinien być w tym okresie – głównie utwory z pierwszej i drugiej płyty, nieliczne z trzeciej i jeden, premierowy, ze składanki “Now & Then”. Bardzo podobny repertuar jak na “Live in Moscow”, tyle tylko, że tu brakuje “Starless” i “Book of Saturday”. Koncert podobny i poziom też. “Live in Moscow” to bardzo sympatyczna i przyjemna płyta, “Live in Nottingham” – podobnie. Koncertowe wersje specjalnie nie odbiegają od studyjnych, zresztą to w przypadku Asia norma. Nie ma szczególnych instrumentalnych szaleństw, oprócz ewentualnych perkusyjnych popisów Palmera (ale akurat nie na tym krążku). Nie można jednak powiedzieć, żeby muzycy tylko odgrywali zadaną “sztukę”. Troszkę głośniej, troszkę szybciej, nieco inny aranż, dłuższa solówka, dodatkowy pasażyk. Na pewno jest to fajny, żywy koncert z optymalnie dobranym repertuarem. Brakuje mi tam tylko “Here Comes The Feeling” z debiutu. Za to na finał części koncertowej jest “Open Your Eyes” w bardzo dobrej wersji. “Voice of America” i “Go” z “Astry” i “Prayin’ 4 A Miracle” z “Now & Then” też zupełnie dobrze wypadają pośród utworów z dwóch pierwszych i najlepszych płyt. Jakość dźwięku nie jest oczywiście krystalicznie czysta, bo to taki ćwierć bootleg, nie do końca oficjalne wydawnictwo. Za to za wrażenia artystyczne oceniłbym to znacznie wyżej niż ostatnio wydany koncert “Fantasia: Live in Japan”.

 Są też bonusy – pierwszy to kolejna, koncertowa wersja “Heat of The Moment” – tym razem w wykonaniu Wettona z swoim zespołem, nagrana chyba w 1996 roku – tak jakby to z lekko zmienionego tekstu wynikało. Potem jest jeden utwór z repertuaru Geoffa Downesa, ale studyjny i na koniec wspólne nagranie Wettona z Downesem – “In The End” . Pochodzi ono z pierwszej płyty, którą nagrali jako Icon, gościnnie śpiewa w nim Annie Haslam i jest to najpiękniejsza piosenka jaka się znalazła na obu płytach Icon.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.