ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu SBB ─ Freedom Live - Sopot '78 w serwisie ArtRock.pl

SBB — Freedom Live - Sopot '78

 
wydawnictwo: Cd-silesia.com 2002
 
1. Walkin' Around The Stormy Bay (Skrzek) [06:28]
2. Going Away (Skrzek, Milik, Brodowski): Freedom With Us - 3rd Reanimation - Going Away - (Żywiec) Mountain Melody [28:58]
3. Silver Rain (Skrzek) [08:10]
4. Follow My Dream (Skrzek, Brodowski, Matej): Wake Up - In The Cradle Of Your Hands (Song For Father) - Growin' - Follow My Dream [26:52]
 
Całkowity czas: 74:12
skład:
Józef Skrzek - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, śpiew. Apostolis Anthimos - gitara elektryczna, buzuki, perkusja; Jerzy Piotrowski - perkusja, instrumenty perkusyjne.
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Dobra, godna uwagi produkcja.
,0
Więcej niż dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,12
Arcydzieło.
,19

Łącznie 36, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
14.01.2012
(Recenzent)

SBB — Freedom Live - Sopot '78

Sobota z SBB – odcinek XX. Kolejne archiwalne taśmy, które uchowały się przed harcującymi po Skrzekowym strychu myszami.

Tym razem na srebrnej płyce znalazł się zapis koncertu tria z Opery Leśnej w Sopocie 27 sierpnia 1978. Koncertu, który zaczął się pechowo: ciężarówka ze sprzętem zespołu w drodze do Sopotu wylądowała w rowie, zespół nie miał w związku z tym możliwości odbyć próby przed koncertem, sam występ dość mocno się opóźnił… Tym niemniej, zespół zagrał świetny koncert.

Zaczyna się od mocnego wejścia w „Walkin’ Around The Stormy Bay”. Potem następuje – zagrana znakomicie – suita „Going Away”. Rozwinięta do prawie 30 minut – muzycy pozwalają sobie na improwizowanie, rozbudowywanie utworu na żywo. „Silver Rain” – premierowa kompozycja – to w istocie temat z utworu „Loneliness” i fragmenty „Ze słowem biegnę do Ciebie” rozwinięte w dość typowe dla Piotrowskiego wirtuozerskie solo perkusyjne. A potem… hmmm – wg opisu na okładce mamy suitę „Follow My Dream”, ale tak naprawdę z niej trafił tu jedynie segment tytułowy: poza tym w finałowym, 27-minutowym fragmencie mamy m.in. popis Antymosa na buzuki (znany jako „Królewskie marzenie”), sporo zespołowego jamowania i na finał powrót „Walkin’ Around The Stormy Bay”.

Bardzo ciekawy dokument – i to nie tylko dla fana zespołu. Słychać, że SBB AD 1978 to zespół zwarty, doskonale się rozumiejący: spontaniczne jamowanie bardzo sprawnie jest łączone z fragmentami znanymi z płyt, poszczególne tematy przepływają bardzo płynnie, między całą trójką jest iście telepatyczna wymiana myśli. Piotrowski gra z typową dla siebie wirtuozerią, Antymos bardzo chętnie popisuje się solami gitarowymi, a nad tym wszystkim panuje Skrzek – ze swoim kosmicznie brzmiącymi syntezatorami Mooga. Frapujący dokument koncertowy.

Za tydzień: Sobota z SBB odcinek XXI: Nastroje – czyli wreszcie, po 22 latach, premierowy album SBB. Kontrowersyjny album.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.