ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu SBB ─ Freedom Live - Sopot '78 w serwisie ArtRock.pl

SBB — Freedom Live - Sopot '78

 
wydawnictwo: Cd-silesia.com 2002
 
1. Walkin' Around The Stormy Bay (Skrzek) [06:28]
2. Going Away (Skrzek, Milik, Brodowski): Freedom With Us - 3rd Reanimation - Going Away - (Żywiec) Mountain Melody [28:58]
3. Silver Rain (Skrzek) [08:10]
4. Follow My Dream (Skrzek, Brodowski, Matej): Wake Up - In The Cradle Of Your Hands (Song For Father) - Growin' - Follow My Dream [26:52]
 
Całkowity czas: 74:12
skład:
Józef Skrzek - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, śpiew. Apostolis Anthimos - gitara elektryczna, buzuki, perkusja; Jerzy Piotrowski - perkusja, instrumenty perkusyjne.
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,1
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,4
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,12
Arcydzieło.
,19

Łącznie 36, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
09.01.2003
(Recenzent)

SBB — Freedom Live - Sopot '78

Jedna z trzech wydanych w 2002 roku produkcji, dotyczących SBB, druga w kolejności wydana przez CD Silenia, oznaczona jako edycja Kolekcjonerska, a otrzymałem ją od Wydawnictwa 21 - za co baaardzo ale to baaaardzo dziękuję. Co to jest ten SBB chyba tłumaczyć nie muszę. Dzisiaj to legenda polskiego rocka progresywnego, w sumie w naszym kraju to od nich się wszystko zaczęło. Jak widać doceniono to, gdyż SBB zagrało w 78 roku w Operze Leśnej na festiwalu w Sopocie, co trzeba przyznać wtedy było pewnym wydarzeniem. Album zawiera 4 utwory ... właśnie utwory ... DZIEŁA !!!! To są DZIEŁA. nie utwory. WIEKOPOMNE DZIEŁA SUPERGRUPY ZE ŚLĄSKA !!!!! ... i Grecji :)Co do samych utworów.... nie no ja wymiękam jak zawsze przy tym dobrym starym SBB .. Aż nie chce się wierzyć, że zespół zagrał to bez żadnej próby, po prostu w wyniku dramatycznego splotu wydarzeń - kolizji jaką miała ciężarówka wioząca sprzęt zespołu na występ, po prostu weszli i zagrali. Zagrali to też mało powiedziane, gdyż gdyby mojej osobie było dane być tam, na miejscu, to sądzę, że plackiem bym leżał wsłuchany w te cudowne dźwięki ... a nie testował swoje mleczaki na najbliższym otoczeniu ;) i tulił się wieczorem do misia.

Zawartość krążka podzielono na 4 części: po "krótkim" wprowadzeniu, czyli Walkin' Around The Stormy Bay , które przygotowuje słuchacza do nadchodzącej burzy, Going Away - potężna, pełna emocji suita. Niesamowitych emocji, nastrajających pozytywnie, kosmiczna, aurealna i totalnie odjazdowa... a przede wszystkim - co ważne pewnie dla młodszych słuchaczy - bardzo świeżo brzmiąca. Nawet nie wiem kiedy te minuty zleciały, tak się wsłuchałem w kosmiczne brzmienie, mooga wypełniającego cały pokój.... że nawet nie zauważyłem kiedy się kończy utwór!. W czasach, kiedy powstawał ten utwór, ludziom potrzebny był optymizm, tak samo jak nam teraz .. może z innego powodu, ale otaczające nas smutki przegonione zostały cudownymi dźwiękami Going Away - tak samo jak wtedy sądzę, tak i teraz. Poprzez obszerne pejzaże klawiszowe wykrada się prowadzący moog solowy, poprzez burzę basów przechodzące w równie kosmiczne gitarowe wykrętasy ... ajć ... normalnie miód dla uszu !
Krótki przerywnik - Silver Rain i kolejne potężne wiekopomne dzieło ... Follow My Dreams ... nie ma co pisać słodyczy, bo to wszyscy wiedzą. SBB pokazało, że i w Polsce można zagrać rewelacyjną muzykę, odjazdową a przede wszystkim kosmiczną.

Czas przy tej płycie mija bardzo szybko. Sama waga utworów oczywiście, ich jakość powodują, że bardzo ale to naprawdę bardzo miło i sympatycznie można przy niej spędzić wieczór. Jako ciekawostkę dodam, że album we wkładce ma zapisane co myślą o SBB znani dzisiaj szeroko muzycy wielu sławnych zespołów: Małgorzata Ostrowska, Jan Borysewicz, Julian Matej, Andrzej Urny, Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk, oczywiście komentarze samych muzyków SBB oraz słowa Franciszka Walickiego i dwóch panów, którzy pomogli zapamiętać ten album - nieprzeciętny - na srebrnym krążku - Andrzeja Hornego oraz Jerzego Kucharka. Tym ostatnim bardzo dziękuję za ten album, muzykom SBB za wspaniałe chwile jakie spędziłem słuchając tego wyjątkowego albumu - koncertu. Nie potrafię ocenić, zresztą tego albumu nie można ocenić. Zasługuje na coś więcej, dlatego stawiam gwiazdkę. Album w pełnej krasie wyjątkowy.
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.