ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Spock's Beard ─ FromThe Vault w serwisie ArtRock.pl

Spock's Beard — FromThe Vault

 
wydawnictwo: Produkcja własna / Self-Released 1998
 
1. Stratus [5:29]
2. Into Fire [3:42]
3. Fire \ Waste Away (Live) [6:01]
4. The Light (Home Demo) [15:26]
5. Excerpt from The Doorway (Live) [2:25]
6. The Doorway (Home Demo) [10:20]
7. Waste Away (Alt. mix) [5:23]
8. Walking On The Wind (Home Demo) [10:40]
9. Go The Way You Go (Home Demo) [12:03]
 
Całkowity czas: 73:00
skład:
Neal Morse - vocals, piano; Alan Morse - guitars, vocals; Dave Meros - bass, vocals Ryo Okumoto - keyboards; Nick D'Virgilio - drums, vocals;
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
21.03.1999
(Recenzent)

Spock's Beard — FromThe Vault

From The Vault to kolekcja bonusów, wersji demo i innych ciekawostek zarejestrowanych przez Spock's Beard, a zebranych przez Neala Morse'a ku uciesze fanów. Klasa zespołu powoduje, że nawet wczesnych demówek, czy prawdziwych "wygłupów w stylu "Into Fire" słucha się przednio. Pierwsze dwa utwory zostały nagrane z myslą o umieszczeniu ich na japońskim wydaniu płyty The Kindness Of Strangers. Pierwotnie miał się na nim znaleźć Stratus - cover utworu Billy'ego Cobhama, jednak wkrótce potem zespół w trakcie jednej próby nagrał Into The Fire, jajcarski pastisz hardrockowych przebojów, z iście "diabolicznym" tekstem. Od razu zdecydowano, że zastąpi on Stratusa. Dalej następuje koncertowa wersja Waste Away, połączonego tutaj z fragmentem utworu Jimmiego Hendrixa Fire, tak, aby ostatniemu bisowi dodać więcej czadu. Akurat słuchać tu mocno, że to ostatni bis, i zespół grał już ponad godzinę... Dalsza część płyty to już prawie wyłącznie wersje demo utworów z dwóch pierwszych płyt zespołu. Bardziej zbliżone do studyjnych pierwowzorów są kompozycje z The Light, choć i w nich są fragmenty różniące się od wersji końcowych - np. fragment The Light zatytułowany One Man, ze zmienionym tekstem i melodią "refrenu". Najbardziej surowa jest jednak wczesna wersja Walking On The Wind. Zanim ten utwór stał się jedną z głównych ozdób płyty Beware Of Darkness, przeszedł naprawdę wiele przeobrażeń.

Nie wspomniałem jeszcze o krótkim wycinku z The Doorway, zarejestrowanym podczas Progfestu '95, a zamieszczonym poprzednio na japońskim wydaniu Beware Of Darkness. Zawiera on przepiękny duet Neala i Alana na gitarach akustycznych, wzbogacony w stosunku do wersji studyjnej o kawałek napisany przez obu braci jeszcze w dzieciństwie! W takiej samej postaci The Doorway był grany również podczas ostatniej trasy.

From The Vault nie jest oczywiście płytą, od której powinno się zaczynać przygodę ze Spock's Beard. Dla prawdziwych fanów zespołu jest to jednak spora gratka, której nie można przepuścić, i okazja do uzupełnienia kolekcji o praktycznie wszystkie niepublikowane wcześniej nagrania dokonane przez zespół do tej pory.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.