ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Final Conflict ─ Stand Up [Remaster] w serwisie ArtRock.pl

Final Conflict — Stand Up [Remaster]

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2010
 
1. Stand Up [6:27]
2. Signature In The Sand [5:55]
3. Whiteline Highway [7:17]
4. Wasteland [5:54]
5. 11 [1:54]
6. T230 [7:48]
7. Days Gone By [8:07]
8. Miss D Meanour [6:07]
9. Omen [2:41]
10. Stop [15:12]
Bonus tracks:
11. Moment in time (new version recorded 2010) [8:13]
12. Losing it all (new previously unreleased track) [4:31]
 
Całkowity czas: 79:05
skład:
Andy Lawton - vocals, electric, acoustic guitar / Brian Donkin – vocals, guitar / Steve Lipiec – keyboards / Dave Bridget – bass, electric guitar / Chris Moyden – drums / Kristi Bonfield - additional vocals / Baz Elwood - bass / Henry Rogers - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,4
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,2
Arcydzieło.
,0

Łącznie 9, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
17.01.2011
(Recenzent)

Final Conflict — Stand Up [Remaster]

Ta reedycja to z pewnością pokłosie pierwszej i jedynej jak do tej pory wizyty Final Conflict w naszym kraju, zorganizowanej przez katowicki Metal Mind. Przypomnijmy, że ta brytyjska legenda neoprogresywnego rocka zawitała do nas 13 października 2008 roku dając koncert w katowickim Teatrze Śląskim. Efektem tegoż było pierwsze DVD formacji zatytułowane Another Moment In Time – Live In Poland. Jak widać, na tym polsko – brytyjskie kontakty się nie zakończyły i jak to często bywa w wypadku reedycji, nakład wydawnictwa, które swoją premierę miało już 13 lat temu, wyczerpał się a zainteresowanie fanów stało się bodźcem do powrotu do tego klasycznego już albumu.

Tak. Klasycznego. To bowiem płyta bardzo lubiana przez fanów ale chyba też i samych artystów. W setliście wspomnianego wyżej polskiego koncertu znalazły się zeń trzy numery (Stand Up, Miss D’Meanour, Stop). Album może być dobrym wprowadzeniem do twórczości kapeli. Dominują tu powolnie rozwijające się kompozycje, utrzymane w niezbyt spiesznych tempach, z ciekawą melodyką i charakterystycznym, „neoprogresywnym” aranżem. Wyznacznikiem stylu grupy są dwie gitary i dwa wokale twórców zespołu – Andy’iego Lawtona i Briana Donkina. Na tym albumie dodatkowo artyści wspomagani są wokalnie przez Kristi Bonfield, pojawiającą się w charakterze gościa. Znajdujące się tu takie rzeczy jak Stand Up czy trwający kwadrans Stop są obowiązkowymi pozycjami dla każdego neoprogresywnego fana. A przystępność i melodyjność Wasteland, Days Gone By i Miss D’Meanour powinny zachęcić do sięgnięcia po ten album miłośnika ciepłej, fajnej i do tego inteligentnej muzyki.

Nie byłoby dobrej reedycji (tak na marginesie, ta została wydana w ładnym digipacku z nieco zmodyfikowaną okładką) bez bonusów. Tu dostajemy nową wersję (pierwotnie kawałek pojawił się na albumie Hindsight z 2003 roku) przeuroczego Moment In Time, nie wiem czy nie przesadnie przebojową, bo choć to fajna piosenka, trochę w tej wersji gryzie się z całością. No i jest jeszcze zupełnie premierowy Losing It All, raczej mocno asekurancki i niezwalający z nóg. Trudno po nim coś powiedzieć o nowej muzyce Final Conflict. Obie kompozycje zostały zarejestrowane już przez obecny skład grupy z młodą sekcją rytmiczną w osobach Rogersa i Elwooda. Cóż, czekam na nowy materiał. Ma być ponoć w tym roku. Poczekamy, zobaczymy.
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.