ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Final Conflict ─ Another Moment In Time - Live In Poland  w serwisie ArtRock.pl

Final Conflict — Another Moment In Time - Live In Poland

 
wydawnictwo: Metal Mind Productions 2009
 
1. Solitude
2. Stand Up
3. The Following
4. Miss D’Meanour
5. Stop
6. Rebellion
7. Can’t Buy Experience
8. All Alone
9. The Janus
10. Waiting For A Chance
Also includes: Interview with Andy Lawton and Brian Donkin
Interview with Henry Rogers and Barry Elwood
Biography
Discography
Photo gallery
Desktop images
Websites
Logo
Dolby Digital 5.1 Surround Sound
 
Całkowity czas: 102
skład:
Andy Lawton - vocals, guitars / Brian Donkin - guitars, vocals / Henry Rogers - drums / Barry Elwood - bass / Steve Lipiec - keyboards
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,5
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,2
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,1

Łącznie 9, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
06.07.2009
(Recenzent)

Final Conflict — Another Moment In Time - Live In Poland

I jeszcze jeden koncert zarejestrowany 13 października 2008 roku w katowickim Teatrze Wyspiańskiego. Dla przypomnienia, tego dnia pojawili się ponadto na scenie panowie z Pendragonu i Credo. O „Concerto Maximo” i „This Is What We Do” już pisaliśmy, tym razem przyszedł czas na „Another Moment In Time – Live In Poland” grupy Final Conflict.

W tym wypadku Metal Mind „wziął się” za zespół, który faktycznie na takie DVD zasługuje. 23 lata istnienia i 5 krążków na koncie (pewnie to i niewiele jak na ćwierćwiecze, ale niektóre pozycje z ich dyskografii cieszą się sporą estymą wśród miłośników neoprogrocka). Fajnie zatem, że fani grupy, nie tylko z Polski ale i z paru innych zakątków świata, będą mogli sobie wreszcie obejrzeć tę nieco „przykurzoną”, ale jednak legendę, neoprogresywnego grania.

Koncert, który oglądamy wyszedł kwintetowi naprawdę zgrabnie. Artyści zagrali bardzo reprezentatywny dla swojej twórczości zestaw najciekawszych kompozycji i nie osierocili żadnego ze swoich dotychczasowych wydawnictw studyjnych. Z debiutanckiego „Redress The Balance” otrzymujemy „Rebellion”, jedną rzecz mamy także z albumu „Hindsight” („Can’t Buy Experience”). Najwięcej muzyki dostajemy, co nie dziwi, z ostatniego, wydanego w 2006 roku albumu „Simple” (trzy numery w postaci „Solitude”, „The Following” i „The Janus”).

Co stanowi siłę ich progresywnej oferty? Z pewnością dwie gitary - Andy Lawtona i Briana Donkina oraz… dwa głosy tych samych panów. Ujmują szczególnie, gdy robią wokalne harmonie, jak chociażby w rozpoczynającym „Solitude” czy najzwyczajniej pięknych „Miss D’Meanour” i „All Alone”. A skoro jesteśmy przy najlepszych utworach Final Conflict, nie można też zapomnieć o znakomitym „Stop” ze „Stand Up”. We wszystkich tych numerach ciekawie wypada swoista mieszanka rutyny z młodością – starych wyjadaczy (Lawton, Tonkin, Lipiec) i młodych wilczków z sekcji rytmicznej (Rogers i Elwood).

Z zarejestrowanych wspomnianego wcześniej dnia koncertów, ten zyskał najskromniejszą „obudowę”. Bo obok tradycyjnych dyskografii, biografii, tapet, galerii zdjęć i loga zyskujemy tylko dwa niedługie wywiady z założycielami grupy (rzecz jasna mamy tu trochę wspomnień i historii FC) i z lekko stremowanymi muzykami o najkrótszym stażu (Rogers i Elwood).

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.