ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Indeed ─ Indeed w serwisie ArtRock.pl

Indeed — Indeed

 
wydawnictwo: Fonografika 2010
 
1. Blackjack [5:01]
2. Kim jesteś sam [4:52]
3. Czy ja [4:48]
4. By historia mogła trwać [4:26]
5. Ecce ego [4:09]
6. Kaprys [3:13]
7. Miejsce i czas [5:06]
8. Nie mam nic [4:29]
9. W [5:10]
10. Alicja [6:01]
11. Król życia [3:58]
12. Dysonans [5:15]
13. Ecce ego (alt. version) [4:46]
 
Całkowity czas: 61:21
skład:
Aleksandra Bojanowska - wokale / Alek Gruszka – gitary, bas, klawisze / Piotr “Posejdon” Pawłowski - bębny / Jarek Denis – gitary (6) / Krzysztof “Bazyl” Deptuła – gitary (2,6,9,11) / gościnnie: „Skaya” – wokale (8) / Maciej Silski – wokale (10) / Robert Majewski – trąbki (13)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,3
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,1
Arcydzieło.
,1

Łącznie 6, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
28.09.2010
(Recenzent)

Indeed — Indeed

Warszawska grupa Indeed idzie za ciosem i niedługo po, recenzowanej zresztą u nas, płytce demo, wydaje pełnowymiarowy album. Przypomnę zatem bardzo szybko, że to nowa, istniejąca od ubiegłego roku kapela, w której występują już artyści z niemałym scenicznym stażem (choćby Piotr „Posejdon” Pawłowski – niegdyś w Closterkellerze, czy wokalistka Aleksandra Bojanowska związana swego czasu z Enshrine, The Legacy, INN i Syndromem Końca Stycznia).

Z trzynastu kompozycji zawartych na płycie „Indeed” pięć znalazło się wcześniej na wspomnianym demo („Blackjack”, „Kim jesteś sam”, „Czy ja to wina”, „Kaprys”, „Dysonans”). Zupełnie nowe numery nie zmieniają w jakiś znaczy sposób obrazu zespołu ukształtowanego tamtą małą płytką. Zespołu grającego gitarowego rocka z ciekawym riffem ale i chwytliwą często melodią. Do tego całość łagodzi żeński wokal Bojanowskiej, śpiewającej w naszym ojczystym języku. Chwilami można nawet zaryzykować, że kapela ociera się o mocniejszą odmianę pop – rocka.

Indeed stawia naturalnie na różnorodność. Jest zatem bardzo energetycznie („Blackjack” i „Kim jesteś sam”), przebojowo i bujająco („By historia mogła trwać”, „Kaprys”), bardzo ciężko (closterkellerowy „Ecce ego”, „Nie mam nic”) i balladowo („Dysonans”, oparty na partii pianina, dramatyczny i przejmujący utwór „Miejsce i czas”, „Alicja”). Za bardzo nie rozumiem dodania, jako trzynastego (nomen omen – pechowego?) kawałka „Ecce ego” w alternatywnej, „klubowo – smooth jazzowej” wersji, okraszonego trąbkami autorstwa Roberta Majewskiego. Choć słucha się tego nawet przymnie, nijak się to ma do całości, a i obrazu rockowej kapeli raczej nie zmienia.

Muzycy zaprosili na swój debiut dwóch gości: Skaję, który zaprezentował się w „Nie mam nic” oraz znanego choćby z „Idola”, Macieja Silskiego, wykonującego balladową „Alicję”- nie bójmy się tego powiedzieć - świetny komercyjny numer, który mógłby pohasać w paru rozgłośniach.

Produkcyjnie nie ma tu jakiegoś mistrzostwa świata. Zresztą sami artyści w książeczce dosyć żartobliwie napisali, że „do nagrań nie wykorzystano żadnego profesjonalnego studia nagrań, realizatora ani producenta, wykorzystano natomiast zestawy wooda mit cola”. I dobrze, nieźle wygląda ten kontrast komercyjnego szlifu z rockowym brudem. Ciekawy jednak jestem, w którą stronę Indeed będzie w przyszłości podążał. W kierunku bardziej wymagającego słuchacza, czy radiowego, czasami załapującego się na fajny, nośny numer, odbiorcy?
 

 

Recenzje zespołu

recenzja albumu Indeed - Demo
Indeed
Demo
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.