ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu tRKproject ─ The Little Prince [2CD] w serwisie ArtRock.pl

tRKproject — The Little Prince [2CD]

 
wydawnictwo: Lynx Music 2021
dystrybucja: Rock Serwis
 
CD1 (vocal Karolina Leszko)

1. Android B-612 [4:15]
2. The Little Prince [5:09]
3. The Rose with Four Thorns [6:22]
4. Galaxy Freaks [6:34]
5. Snake from The Desert [4:57]
6. Fox's Secret [6:56]
7. In The Garden [4:02]
8. Five Hundred Million Little Bells [7:44]

CD2 (vocal Dawid Lewandowski)

1. Android B-612 [4:15]
2. The Little Prince [5:09]
3. The Rose with Four Thorns [6:22]
4. Galaxy Freaks [6:34]
5. Snake from The Desert [4:57]
6. Fox's Secret [6:56]
7. In The Garden [4:02]
8. Five Hundred Million Little Bells [7:44]
 
skład:
Marcin Kruczek - guitars
Grzegorz Fieber - drums, percussion
Krzysztof Wyrwa - bass
Karolina Leszko – vocal
Dawid Lewandowski – vocal
Ryszard Kramarski – keyboards & acoustic guitars
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
06.02.2021
(Recenzent)

tRKproject — The Little Prince [2CD]

No i Ryszard Kramarski dopiął swego. W pierwszej połowie ubiegłego roku wydał czwarty album tRKproject Kay & Gerda w dwóch wersjach wokalnych (żeńskiej i męskiej) i gdy ten dosyć niecodzienny pomysł spotkał się z przychylnym odbiorem fanów artysta postanowił powrócić do wcześniejszych płyt i nadać im też taką dwupłytową formę.

Dwudyskowy The Little Prince jest zatem nową edycją debiutu i dzięki temu wszystkie albumy tRKproject są już w wersjach wokalnych nie tylko Karoliny Leszko ale także Dawida Lewandowskiego. Tak na zupełnym marginesie, to już trzecia edycja tej płyty, wszak w 2018 roku rzecz ukazała się także na czarnym longplayu. I bardzo fajnie, bo nie ukrywam, że to mój ulubiony album projektu i mam do niego spory sentyment. Być może dlatego, że miałem go okazję aż dwukrotnie usłyszeć w wersji koncertowej. A może po prostu dlatego, że to najzwyczajniej ładnie opowiedziana muzycznie historia Małego Księcia. Z pięknymi melodycznymi tematami, ujmującymi solowymi partiami gitary, nostalgicznymi figurami klawiszowymi i świetnymi wokalami. A wszystko to w iście artrockowym enourage’u.

Tegoroczne wydanie zawiera nowy miks i mastering dokonany w grudniu ubiegłego roku, ma też nowe ścieżki gitary basowej nagrane przez Krzysztofa Wyrwę, który zastąpił Pawła Pyzika. Album zyskał też odmienną okładkę, a w zasadzie „nową-starą”, wszak ta zdobiła już edycję winylową. Najistotniejszym jednak wabikiem, każącym sięgnąć po tę wersję, jest niewątpliwie dysk, na którym zaśpiewał Dawid Lewandowski. I tu muszę przyznać, że tym razem zdecydowanie bardziej mi odpowiada płyta z wokalami Leszko. Po pierwsze, śpiewa odważniej i bardziej zadziornie. Przy niej Lewandowski wypada delikatniej i jakby bojaźliwie. Zresztą znany z Fizbers młody artysta modyfikuje też linie wokalne, czego przykładem może być choćby ta w tytułowym The Little Prince – uciekająca od „wokalnych górek” Leszko i uzupełniona drugim głosem, tworzącym faktycznie miłą harmonię. Innym przykładem może być najżywszy w zestawie Fox’s Secret, który w wykonaniu Dawida traci nieco energetyczności. No ale to oczywiście kwestia gustu i smaku. Niewątpliwie na „dysku męskim” jest inaczej a chyba o to głównie chodziło. Dla tych, którzy jeszcze nie mają „jedynki”, albo nie poznali dotąd twórczości tRKproject, rzecz godna polecenia.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.