ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu tRKproject ─ The Little Prince [2CD] w serwisie ArtRock.pl

tRKproject — The Little Prince [2CD]

 
wydawnictwo: Lynx Music 2021
dystrybucja: Rock Serwis
 
CD1 (vocal Karolina Leszko)

1. Android B-612 [4:15]
2. The Little Prince [5:09]
3. The Rose with Four Thorns [6:22]
4. Galaxy Freaks [6:34]
5. Snake from The Desert [4:57]
6. Fox's Secret [6:56]
7. In The Garden [4:02]
8. Five Hundred Million Little Bells [7:44]

CD2 (vocal Dawid Lewandowski)

1. Android B-612 [4:15]
2. The Little Prince [5:09]
3. The Rose with Four Thorns [6:22]
4. Galaxy Freaks [6:34]
5. Snake from The Desert [4:57]
6. Fox's Secret [6:56]
7. In The Garden [4:02]
8. Five Hundred Million Little Bells [7:44]
 
skład:
Marcin Kruczek - guitars
Grzegorz Fieber - drums, percussion
Krzysztof Wyrwa - bass
Karolina Leszko – vocal
Dawid Lewandowski – vocal
Ryszard Kramarski – keyboards & acoustic guitars
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
06.02.2021
(Recenzent)

tRKproject — The Little Prince [2CD]

No i Ryszard Kramarski dopiął swego. W pierwszej połowie ubiegłego roku wydał czwarty album tRKproject Kay & Gerda w dwóch wersjach wokalnych (żeńskiej i męskiej) i gdy ten dosyć niecodzienny pomysł spotkał się z przychylnym odbiorem fanów artysta postanowił powrócić do wcześniejszych płyt i nadać im też taką dwupłytową formę.

Dwudyskowy The Little Prince jest zatem nową edycją debiutu i dzięki temu wszystkie albumy tRKproject są już w wersjach wokalnych nie tylko Karoliny Leszko ale także Dawida Lewandowskiego. Tak na zupełnym marginesie, to już trzecia edycja tej płyty, wszak w 2018 roku rzecz ukazała się także na czarnym longplayu. I bardzo fajnie, bo nie ukrywam, że to mój ulubiony album projektu i mam do niego spory sentyment. Być może dlatego, że miałem go okazję aż dwukrotnie usłyszeć w wersji koncertowej. A może po prostu dlatego, że to najzwyczajniej ładnie opowiedziana muzycznie historia Małego Księcia. Z pięknymi melodycznymi tematami, ujmującymi solowymi partiami gitary, nostalgicznymi figurami klawiszowymi i świetnymi wokalami. A wszystko to w iście artrockowym enourage’u.

Tegoroczne wydanie zawiera nowy miks i mastering dokonany w grudniu ubiegłego roku, ma też nowe ścieżki gitary basowej nagrane przez Krzysztofa Wyrwę, który zastąpił Pawła Pyzika. Album zyskał też odmienną okładkę, a w zasadzie „nową-starą”, wszak ta zdobiła już edycję winylową. Najistotniejszym jednak wabikiem, każącym sięgnąć po tę wersję, jest niewątpliwie dysk, na którym zaśpiewał Dawid Lewandowski. I tu muszę przyznać, że tym razem zdecydowanie bardziej mi odpowiada płyta z wokalami Leszko. Po pierwsze, śpiewa odważniej i bardziej zadziornie. Przy niej Lewandowski wypada delikatniej i jakby bojaźliwie. Zresztą znany z Fizbers młody artysta modyfikuje też linie wokalne, czego przykładem może być choćby ta w tytułowym The Little Prince – uciekająca od „wokalnych górek” Leszko i uzupełniona drugim głosem, tworzącym faktycznie miłą harmonię. Innym przykładem może być najżywszy w zestawie Fox’s Secret, który w wykonaniu Dawida traci nieco energetyczności. No ale to oczywiście kwestia gustu i smaku. Niewątpliwie na „dysku męskim” jest inaczej a chyba o to głównie chodziło. Dla tych, którzy jeszcze nie mają „jedynki”, albo nie poznali dotąd twórczości tRKproject, rzecz godna polecenia.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.