ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Blue October ─ I Hope You're Happy w serwisie ArtRock.pl

Blue October — I Hope You're Happy

 
wydawnictwo: Up/Down, Brando 2018
 
1. Daylight
2. Your Love Is Like a Car Crash
3. I Wanna Come Back Home
4. I'll Do Me, You Do You
5. I Hope You're Happy
6. Colors Collide
7. Remission in Cmaj
8. How to Dance in Time
9. King
10. Let Forever Mean Forever
11. All That We Are
12. Further Dive (The House That Dylan Built)
 
skład:
Justin Furstenfeld – vocals, guitar, producer
Jeremy Furstenfeld – drums
Matthew Ostrander – guitar
Matt Noveskey – bass
Ryan Delahoussaye – violin, keyboards
Collin Shook – keyboard
Steve Schiltz – guitar
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Ocena: 8 Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
18.12.2018
(Recenzent)

Blue October — I Hope You're Happy

Trochę późno się na nich załapałem, bo zacząłem im kibicować dopiero siedem lat temu wraz z wydaniem świetnego Any Man In America. Wtedy mieli już na swoim koncie sześć płyt. Teraz powracają z dziewiątym pełnowymiarowym krążkiem, o którym też nieco zapomniałem, wszak premierę miał w sierpniu tego roku. Na szczęście zdążyłem przed końcem roku i wszelkimi muzycznymi podsumowaniami. Nie jest to jednak jedyna okazja do tego, aby parę słów o nim napisać. Bo już na początku lutego przyszłego roku ta bardzo popularna za oceanem grupa (i niestety mało znana u nas) po raz pierwszy przybędzie do Polski.

Jak jest na tym najnowszym dziele grupy Justina Furstenfelda (dla niewtajemniczonych - to on rozdaje w niej karty). Kolejny raz nieco inaczej, ale też i po raz kolejny bardzo dobrze. Zacznijmy od lirycznej odmienności. Furstenfeld ma za sobą dosyć trudne życiowe zakręty, którym poświęcał teksty na wcześniejszych płytach (zmagania z uzależnieniami, rozstanie z żoną, burzliwe związki, utrudniony kontakt z dzieckiem). Teraz wydaje się, że wyszedł na prostą i serwuje album pełen nadziei. 

Żeby było ciekawiej, to chyba najbardziej stonowany, klimatyczny i spokojny album Blue October, będący wszakże efektem trwającej już od dłuższego czasu pewnej ewolucji formacji w kierunku brzmienia mniej rockowego, za to jeszcze bardziej piosenkowego i balladowego. Nie szaleją zatem tu panowie z takimi energetycznymi hitami jak HRSA, Calling You, Say It, czy Should Be Loved.

W dalszym ciągu mamy tu oczywiście dużą stylistyczną rozpiętość i różnorodność, poczynając od rocka, poprzez alternatywę, indie, pop a na muzycznych wpływach lat 80 – tych kończąc. No właśnie! Tytułowy numer I Hope You're Happy napędzany klawiszowym motywem i basem zaskakuje szybkością i odniesieniem do tej nieco plastikowej, syntezatorowej i noworomantycznej dekady. Z kolei otwierający album Daylight pachnie ewidentnie Peterem Gabrielem (pewne jego ślady znajdziemy też i w pomieszczonym w środku krążka Colurs Collide). Ale nie takimi utworami stoi ta płyta. Bo królują na niej przede wszystkim piękne, niekiedy wzniosłe ballady, jak How to Dance in Time (trochę w Collinsowskim stylu), Your Love Is Like a Car Crash, All That We Are, czy wreszcie przepiękny King (!) oraz kończące całość wzniosłe, zaaranżowane wręcz z symfonicznym rozmachem (ależ smyki robiące filmowe tła!), Further Dive (The House That Dylan Built).

Nie chcę powiedzieć, że płyta broni się od pierwszego do ostatniego dźwięku, ale jest na niej mnóstwo uroczych tematów zapisanych w ciekawych kompozycjach. Czekam z niecierpliwością na koncert.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.