ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Mostly Autumn ─ Live at the Boerderij w serwisie ArtRock.pl

Mostly Autumn — Live at the Boerderij

 
wydawnictwo: Mostly Autumn Records 2013
 
DVD 1 - Set 1

1. Distant Train
2. Unquiet Tears
3. Drops Of the Sun
4. The Devil & The Orchestra
5. Evergreen
6. Ice
7. Questioning Eyes

Extras:

1. Bonus tracks (13:31)
King Of The Valley
Never The Rainbow
Changing Fast
2. Behind The Scenes Featurette (7:14)
3. Photo Gallery (13:12)

DVD 2 - Set 2

1. The Dark Before The Dawn
2. Deep In Borrowdale
3. Passengers
4. The Last Climb
5. Tennyson Mansion
6. Wild Eyed Skies
7. The Last Bright Light
8. Heroes Never Die

Encores:

9. The Spirit Of Autumn Past (Part 2)
10. And When The War Is Over
11. The Last Train
12. Tonight
 
Całkowity czas: 170
skład:
Bryan Josh - guitar, vocals
Olivia Sparnenn - vocals, tambourine
Iain Jennings - keyboards
Anne-Marie Helder - flute, keyboards, vocals
Liam Davison - guitar
Andy Smith - bass
Gavin Griffiths - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,1
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,1
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 2, ocena: Album jakich wiele, poprawny.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
15.09.2013
(Recenzent)

Mostly Autumn — Live at the Boerderij

Najnowsze wydawnictwo koncertowe Mostly Autumn nie jest czymś niezwykłym w dyskografii formacji a jego pojawienie się na rynku nie wzbudziło pewnie jakichś szczególnych emocji wśród fanów. Dlaczego? Jeśli dobrze liczę to już czternasta publikacja grupy z materiałem koncertowym i bodajże ósma zapisana na dysku DVD! Nieźle jak na 16 lat istnienia. A jednak Live At The Boerderij jest wydawnictwem wartym obejrzenia, przynajmniej z kilku powodów.

Przede wszystkim to pierwsza koncertówka, na której główną wokalistką jest Olivia Sparnenn (niewtajemniczonym przypomnę, że przez ostatnich kilka lat, gdy w Mostly Autumn śpiewała Heather Findlay, Olivia dośpiewywała jej w chórkach, tym samy możemy ją także zobaczyć na przedostatnim tego typu wydawnictwie - That Night In Leamington – tyle, że w innej roli). Ponadto tracklista nie powiela zbytnio kawałków zarejestrowanych na poprzednich płytach. Ucieszyć się powinni ci, którym przypadł do gustu ostatni album formacji, The Ghost Moon Orchestra, bowiem z podstawowej płyty dostają tu aż sześć numerów. Oprócz nich jednak nie brakuje sprawdzonych klasyków w postaci Heroes Never Die, The Spirit Of Autumn Past (Part 2), The Last Bright Light, czy Passengers. Wartym zauważenia jest też fakt występowania grupy w pełnym składzie, z drugim gitarzystą Liamem Davisonem i grającą na klawiszach i flecie Anne – Marie Helder. Przypomnę, że podczas niedawnej i zarazem pierwszej wizyty grupy w naszym kraju tego pierwszego nie było, a Helder zastępowała Hannah Hird.

Całość ogląda się zatem bardzo przyjemnie. Solidny dźwięk, dynamiczny montaż, do tego ładnie oświetlona scena i ciepło reagująca holenderska publiczność. Jedyne co może rozczarowywać, to… Olivia Sparnenn – w Polsce prezentująca się w odważnej mini - tu w mocno wydekoltowanej, ale jednak długiej sukni :)

Na co warto szczególnie zwrócić uwagę? Na świetne wersje zupełnie nowych Unquiet Tears i Drops Of The Sun, porywający – zwłaszcza w finale – niezniszczalny Heroes Never Die, magiczny Questioning Eyes (dla mnie najlepszy moment koncertu), piękny Wild Eyed Skies i wzniośle kończący całość Tonight, pokazujący naprawdę mocny głos Sparnenn. A jest jeszcze The Spirit Of Autumn Past (Part 2), w którym, do tej pory jakby zapomniany przez kamery, Liam Davison, odgrywa pierwsze skrzypce na środku sceny, fajnie improwizując na gitarze.

Dobra, czas trochę ponarzekać. Rozczarowuje samo wydanie. O kiepskiej okładce, z plakatem tegoż rejestrowanego 15 września 2012 roku w Boerderij koncertu, szkoda gadać. Szkoda również, że w etui płytki nałożono na siebie, co nie jest zbyt estetyczne i komfortowe, szczególnie, gdy chcemy odpalić np. tylko drugą płytę skrywającą się pod tą pierwszą. Zaskakiwać również może to, że zespół zdecydował się dodać bonusy do pierwszego dysku. Wśród nich są trzy nagrania z tego występu, jednak w bootlegowej, jeśli chodzi o dźwięk, jakości. Skąd taki pomysł? Podczas wykonywania przez zespół King Of The Valley,  Never The Rainbow i Changing Fast zawiódł niestety sprzęt rejestrujący dźwięk. Muzycy zadowoleni z wykonania kompozycji, mając dobry obraz i chcąc zachować ciągłość występu zdecydowali się to wydać w takiej formie. Pewnie zatem z tego powodu na tym pierwszym dysku dostajemy jeszcze bardzo standardowy i króciutki filmik Behind The Scenes Featurette i kilkunastominutową galerię zdjęć.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.