ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Little Tragedies ─ Крест w serwisie ArtRock.pl

Little Tragedies — Крест

 
wydawnictwo: Mals 2008
 
1. Крест/ 2. Осень/ 3. Озёра 4. За стенами старого аббатства .../ 5. Портрет мужчины/ 6. Tanets/ 7. Покинутый Бог/ 8. Орёл/ 9. Гиппопотам
 
Całkowity czas: 65:09
skład:
- Gennady Ilyin / composer, keyboards, vocals; - Yuri Skripkin / drums; - Alexander Malakhovsky / guitar; - Oleg Babynin / bass guitar, vocals; - Aleksey Bildin / saxophone
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 2, ocena: Niezła płyta, można posłuchać.
 
 
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
27.06.2009
(Recenzent)

Little Tragedies — Крест

 

Dlaczego na okładce nowej płyty Little Tragedies zamiast uczciwego prawosławnego krzyża jest jakiś rzymski, papistów? Gryzie się to z cyrylicą, którą jest pisana nazwa zespołu i tytuł. Jakiś taki brak konsekwencji.
 
Za to LT konsekwentnie trzyma się wierszy Nikołaja Gumilowa i rodzimego języka  w części śpiewanej. I dobrze, bo angielski z mocnym słowiańskim akcentem boli strasznie. Dobrze też, że pożegnaliśmy się już z Chińskimi Wierszami, bo tamte dwie płyty były zdecydowanie poniżej możliwości zespołu. Ale i tak – pięć płyt w trzy lata. Podziwu godna pracowitość. Gdyby tak jeszcze poziom artystyczny dorównywał tej pracowitości… W stu procentach udana jest tylko epopeja „New Faust” – opus magnum zespołu – pod każdym względem. W „The Sixth Sense” momentami było różnie, a Chińskie wiersze momentami były dobre. Ten nowy album lokuje się mniej więcej na poziomie „The Sixth Sense” – czyli jest zupełnie dobry. W szczegółach natomiast, to nie ma na nim tak dobrych utworów jak niektóre z tamtego krążka (ze dwa-trzy jest lepsze niż cały „Крест”), ale też nie ma takich ckliwo-sentymentalnych piosenek jakie tam można było spotkać. Przy okazji można powiedzieć, że Iljin próbuje się pozbyć cienia Emersona zza pleców.
 
„Крест” to kolejna dobra płyta rosyjskich prog-manów – równa, solidna, stylowa – bardzo przyjazna słuchaczowi. Nawet Iljin śpiewa nieźle.  Po lekturze kilku poprzednich płyt i  tej nowej, wychodzi na to, ze Little Tragedies staje się znaczącą osobowością w prog-rockowym świecie. A przez swoje przywiązanie do progresywnej tradycji  dosyć oryginalnym. Paradoksalnie. Bo już nikt tak nie gra.
 
 
 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.