ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Red Sparowes ─ Aphorisms w serwisie ArtRock.pl

Red Sparowes — Aphorisms

 
wydawnictwo: Sargent House 2008
 
1.We Left the Apes to Rot, But Find the Fang Still Grows Within [6:37]
2.Error Has Turned Animals Into Men, and to Each the Fold Repeats [5:38]
3.The Fear Is Excruciating, But Therein Lies the Answer [5:38]
 
Całkowity czas: 17:53
skład:
Bryant Clifford Meyer - guitar / Gregory Burns - Bass, Steel Guitar / Dave Clifford – Drums / Andy Arahood – guitar / Brendan Tobin – guitar
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,2
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 3, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Ocena: 7 Dobry, zasługujący na uwagę album.
09.09.2010
(Gość)

Red Sparowes — Aphorisms

Wydany całkiem niedawno przez Red Sparowes album, nosi nazwę „The Fear Is Excruciating, But Therein Lies The Answer”. Tak naprawdę, tytuł ten powstał już dwa lata wcześniej i został umieszczony na minialbumie zatytułowanym „Aphorisms”.

Wydane w roku 2008 „Aforyzmy” składają się z trzech (instrumentalnych rzecz jasna), trwających niespełna osiemnaście minut, utworów. EP-ka na pewno nie zaskoczy niczym fanów Red Sparowes. Dominuje tu tradycyjny dla zespołu klimat melancholii i smutku. Jest również dość mrocznie, choć są tu także „jaśniejsze” momenty.

Zaczyna się od najdłuższego, trwającego ponad sześć minut, „We Left The Apes to Rot, But Find The Fang Still Grows Within”. Jest to dość mocne uderzenie, po którym kompozycja zwalnia i robi się bardzo klimatyczna. Słowo, które rzuca mi się od razu na myśl to „niepokój”. W trzeciej minucie utwór znów uderza i to ze zdwojoną siłą. Ostatnia część utworu robi się jednak chyba zbyt pogodna, mimo tego, ogólnie rzecz biorąc, to naprawdę niezła kompozycja. Drugi na liście „Error Has Turned Animals Into Men, and to Each The Fold Repeats” zaczyna się melancholijnie i bardzo leniwie. Ponownie, jak w pierwszym na płycie utworze, „Error Has Turned…” rozkręca się w trzeciej minucie. Melancholia zamienia się już w prawdziwy, wyciekający z instrumentów smutek. Podczas trwania czwartej minuty kompozycji, smutek przeradza się w dramaturgię (dokładnie od 3:27), nie tylko za sprawą mrocznych gitar, ale głównie dzięki kapitalnie grającej perkusji Davida Clifforda. To chyba najlepszy motyw tego utworu, choć końcówka jest także wyborna. EP-kę kończy utwór od którego, jak już wspomniałem we wstępie, wziął się pomysł na tytuł niedawno wydanego krążka formacji. „The Fear Is Excruciating, But Therein Lies The Answer” jest chyba tym „najjaśniejszym” momentem płyty. Chodzi mi tutaj, rzecz jasna, o klimat kompozycji. Jest to całkiem przyjemny utworek, choć na pewno nie tak dobry, jak poprzednik. Przede wszystkim, na pierwszy plan rzuca się melodia, którą „The Fear…”  zaczyna się i kończy – kończąc przy okazji EP-kę zatytułowaną „Aphorisms”.

Ocenianie minialbumów nie jest do końca w moim zwyczaju, ale tym razem się z tego wyłamię. Myślę, że „Aphorisms” to taka zapowiedź bardzo dobrego albumu, jakim jest „The Fear Is Excruciating, But Therein Lies The Answer” i zasługuje na dobrą ocenę, bo jak na EP-kę, choć nie przepadam za tego typu wydawnictwami, wypada naprawdę pozytywnie.
 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
Picture theme from Riiva with exclusive licence for ArtRock.pl
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.