ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Genesis ─ A Trick Of The Tail (SACD + DVD Remastered Edition) w serwisie ArtRock.pl

Genesis — A Trick Of The Tail (SACD + DVD Remastered Edition)

 
wydawnictwo: Virgin Records 2007
 
1. Dance On A Volcano (5:53)
2. Entangled (6:28)
3. Squonk (6:27)
4. Mad Man Moon (7:35)/ 5. Robbery, Assault & Battery (6:15)
6. Ripples (8:03)
7. A Trick Of The Tail (4:34)
8. Los Endos (5:46)

Bonusowy materiał 2007:

Disc 2:
1. Dance On A Volcano (Audio)(Multimedia Track)
2. Entangled (Audio)(Multimedia Track)
3. Squonk (Audio)(Multimedia Track)
4. Mad Man Moon (Audio)(Multimedia Track)/ 5. Robbery, Assault And Battery (Audio)(Multimedia Track)
6. Ripples... (Audio)(Multimedia Track)
7. A Trick Of The Tail (Audio)(Multimedia Track)
8. Los Endos (Audio)(Multimedia Track)
9. Robbery, Assault And Battery (Video)/ 10. Ripples... (Video)/ 11. A Trick Of The Tail (Video)/ 12. Reissue Interviews 2007 (Video)/ 13. I Know What I Like (In Your Wardrobe) (Video)(Live)/ 14. Fly On A Windshield (Video)(Live)
15. Carpet Crawlers (Video)(Live)
16. Cinema Show (Part 2) (Video)(Live)/ 17. Entangled (Video)(Live)
18. Supper's Ready (Part 2) (Video)(Live)/ 19. Los Endos (Video)(Live)/ 20. "White Rocks" Premiere Programme 1977

 
skład:
Tony Banks: Pianos, synthesizers, organ, mellotron, 12-string guitar, backing vocals / Phil Collins: Drums, percussion, lead & backing vocals / Steve Hackett: Electric guitar, 12-string guitars / Mike Rutherford: 12 String guitar, basses, bass pedals / Bill Bruford – drums (DVD)
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,8
Arcydzieło.
,99

Łącznie 108, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8++ Arcydzieło.
01.07.2007
(Recenzent)

Genesis — A Trick Of The Tail (SACD + DVD Remastered Edition)

Spośród wszystkich zremasterowanych w tym roku płyt Genesis z największą niecierpliwością i ciekawością czekałem na pierwszy po-gabrielowy album -“A Trick Of The Tail”. Kiedy już w końcu nowa edycja znalazła się w moim posiadaniu, niemalże rytualnie odpakowałem folię i zacząłem smakowanie obu płyt.

 

Duże wrażenie robi menu płyty DVD. Pokolorowane postaci z dobrze znanej nam od lat okładki wydają się być ponownie powołane do życia. Jest to dla mnie jednak tylko drugorzędna sprawa i od samego początku bardziej interesowała mnie warstwa dźwiękowa. Nie trzeba długo czekać. Wystarczą pierwsze dźwięki gitary Hacketta w “Dance On A Volcane” by odczuć różnicę. Nie jest to jakaś rewolucja, nowe dźwięki. Nie była z pewnością takowa potrzebna. Jak wiadomo przy remasterowaniu "A Trick of The Tail" zostały użyte najnowsze technologie. Z drugiej strony o Genesis mówi się, że ich płyty brzmią do dzisiaj jak nagrane przedwczoraj. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić. Ale… dźwięk wyostrzony został tak bardzo, że mały włos i byłby przesadnie ostry. Ciężko było mi przywyknąć do odnowionego głosu Phila, ale raczej przez przyzwyczajenie do starego. Największe zmiany (poprawki) słychać podczas przejść do refrenów w “Entangled”, “Mad Man Moon” i “Ripples”, no i przede wszystkim początek “Squonk”. Daje kopa. Może tylko refren “Ripples” za bardzo się wycisza. Nie psuje to jednak wrażenia i zanim zabrałem się za oglądanie dodatków musiałem chwilkę ochłonąć.

Minęła chwila…

 

… i zabrałem się za koncert. Może zdenerwować początek - “I Know What I Like”. Na szczęście nie przez muzykę, ale to, co widzimy na ekranie. Zanim zobaczymy zespół w akcji musimy patrzeć jak to składana była scena i wnoszone instrumenty. Dopiero przy drugim, czy nawet trzecim refrenie w końcu dane nam jest zobaczyć Phila Collinsa zakładającego czapeczki reszcie zespołu, robiącego cuda z tamburynem, biegającego do perkusji (i niech mi ktoś jeszcze po obejrzeniu tego powie, że nie zastępował godnie Gabriela!) I do samego końca mamy muzyczną, jak i filmową ucztę. Niesamowite wstawki filmowe w “Entangled”, “The Cinema Show” zapadają w pamięć na długo, tak samo jak zszokowane twarze widzów wpatrujące się na dziwnie oświetlonego Phila podczas “Suppers Ready”. To trzeba zobaczyć! A teledyski? Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się “Robbery, Assault And Battery”. Zekranizowana historia złodzieja, którego gra Collins naprawdę może rozbawić. Kolejna uczta, której wstyd nie znać.

Tym obeznanym dobrze z językiem angielskim polecam obejrzenie wywiadu z Collinsem, Hackettem, Rutherfordem i Banksem. Można usłyszeć ciekawe historie o tym, jak to było w zespole po odejściu Petera Gabriela, a także osobiste wspomnienia i odczucia do utworów z “A Trick Of The Tail”.

A ja, darzący ten album wyjątkowo wielkim uczuciem, nie jestem w stanie opisać wrażeń podczas, po, jak i przed poznawaniem tego wydawnictwa. Mogę jedynie życzyć, by Wasze wrażenia były choć w połowie tak niezapomniane, jak moje.

 

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.