ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Riverside ─ 02 Panic Room w serwisie ArtRock.pl

Riverside — 02 Panic Room

 
wydawnictwo: Mystic 2007
 
1. 02 Panic Room/2. Lucid Dream IV/3. Back To The River/4. 02 Panic Room (remix)
 
Całkowity czas: 18:22
skład:
Mariusz Duda - bass, voc/ Piotr Grudziński - guitar/Piotr Kozieradzki - drums/ Michał Łapaj - keyboards
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,1
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,1
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,1
Album jakich wiele, poprawny.
,1
Niezła płyta, można posłuchać.
,2
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,4
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,8
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,18
Arcydzieło.
,45

Łącznie 81, ocena: Absolutnie wspaniały i porywający album.
 
 
Recenzja nadesłana przez czytelnika.
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
15.06.2007
(Gość)

Riverside — 02 Panic Room

Singiel otrzymałam przed „rozgrzewkowym koncertem Riverside przed trasą z Dream Theater, ale jak najbardziej potraktowanym na serio”, który miał miejsce 10 czerwca w warszawskiej Progresji (nadmieniam, że wydawnictwo rozeszło się podczas koncertu w tempie ekspresowym). O samym koncercie napiszę w innym miejscu.

Niespełna 19 minut – 4 utwory. Całość zamknięta w gustownym digipacku. Standard światowy i to w kraju, w którym polityka wydawania singli nie jest priorytetem. W którym tylko szaleńcy wydają single. Zapytałam o ten aspekt budowania społeczności i sens takich wydawnictw Piotra Grudzińskiego. Powiedział kilka mądrych słów na ten temat:

Zysk z tego jest niewielki. Ale radość naprawdę duża. Chcemy trafić do jak najszerszej publiczności, wyjść jej naprzeciw. Możemy sobie na takie działania pozwolić w czasach ściągania płyt z Internetu, gdzie możesz muzykę ściągać z sieci. Płyta fajnie wygląda. Nie uważam, ze jest to komercja. Jest to bardzo dobry strzał, aczkolwiek w Polsce rzeczywiście nikt singli nie wydaje. To jest najwspanialsza rzecz, chcemy trafić do ludzi. No i jeszcze jedna sprawa: liczymy na złotego  singla (wg ZPAIW – pułap 5000 sztuk).

Utwór 02 Panic Room został zamieszczony na singlu w dwóch wersjach, z których remix podoba mi się bardziej od wersji albumowej. Bardzo fajny motoryczny kawałek, oparty na orientalnej skali. Niesamowicie smutny, niesamowicie refleksyjny, a paradoksalnie w pewien sposób drapieżny.

Used to be my Panic room
The other side of me
Where I slept and woke by turns
And nothing seemed real

Lucid Dream IV – to jak określił Mariusz Duda, typowe riversajdowe granie. Mocne akordy gitar, klawiszowe szaleństwa, fajna sekcja – czyli to za co kochamy Riverside. A później…Back to The River – utwór który znamy już z koncertowych wykonań zespołu. Majestatyczne, lejące się dźwięki gitary i wielki pokłon w stronę Pink Floyd (wpleciony motyw z Shine On You Crazy Diamond). Zabrzmiało to znakomicie, za serce chwyciło. Fajnie!

Słów kilka o brzmieniu. Materiał zawarty na singlu nagrywany z tą samą ekipą, co poprzednie wydawnictwa zespołu. Całość jednak brzmi lepiej, znacznie klarowniej i więcej w tej muzyce, tak potrzebnej przestrzeni.
Singiel króciutki – nie ma co pisać więcej. 02 Panic Room mile zapełnia czas w oczekiwaniu na pełnoprawne wydawnictwo zespołu. Mała rzecz, a cieszy. Trzeba będzie poczekać do września na całość Rapid Eye Movement (mogę uronić nieco rąbka tajemnicy – album zapowiada się bardzo interesująco).

Oceny tego wydawnictwa nie będzie, bo to tylko przystawka przed większym, dziewięciootworowym daniem. Smakowita nadmieniam. Truskawki z bitą śmietaną wręcz.

Chwila na prywatę: Patronat nad wydawnictwem objął serwis Artrock.pl. Kto się jeszcze w to wydawnictwo nie zaopatrzył, niech skoczy do najbliższego, dobrego sklepu muzycznego.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.