ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 07.06 - Kraków
- 09.06 - Chorzów
- 10.06 - Poznań
- 11.06 - Szczecin
- 12.06 - Kraków
- 16.06 - Poznań
- 17.06 - Lublin
- 18.06 - Piekary Śląskie
- 17.06 - Ostrzeszów
- 17.06 - Ostrzeszów
- 26.06 - Kraków
- 27.06 - Lublin
- 01.07 - Łódź
- 05.07 - Gdańsk
- 07.07 - Kraków
- 15.07 - Katowice
- 16.07 - Katowice
- 15.07 - Wrocław
- 23.07 - Katowice
- 29.07 - Ostrów Wielkopolski
- 30.07 - Ostrów Wielkopolski
 

koncerty

20.05.2023

MACIEJ MELLER, Ostrów Wielkopolski, OCK, 19.05.2023

MACIEJ MELLER, Ostrów Wielkopolski, OCK, 19.05.2023 Mówi się, że pewne sytuacje w życiu pojawiają się tylko raz...

Takie też było przemyślenie w głowie Macieja Mellera o koncercie podsumowującym wydanie albumów Zenith oraz Zenith Acoustic, który odbył się w styczniu tego roku w inowrocławskim Teatrze Miejskim. I tu wydawało się, że już klamka zapadła. Nasz bohater na chwilę zapomniał o swojej solowej płycie, udając się w pokaźne światowe tournée ze swoim etatowym zespołem.  Ale od czego są fani? Jednemu z takich gorących wielbicieli udało się namówić Macieja do jeszcze jednego występu w Ostrowskim Centrum Kultury. W przerwie pomiędzy kolejnymi etapami na trasie promującej album ID.Entity, Maciej ponownie skrzyknął całą ósemkę muzyków, a z jednego planowanego występu zrobiły się trzy.

5 minut po godzinie 19 na scenę OCK w Ostrowie Wielkopolskim, po zapowiedzi prowadzącego oraz Roberta Wojcieszaka z Prog Metal Rock Promotions, głównego sprawcy i animatora tego występu, ze sceny popłynęły spokojne dźwięki albumu Zenith Acoustic. Setlista prawie jak na koncercie w Inowrocławiu. Maciej jedynie podsumował, że chcieli wyróżnić każdy z tych koncertów jakimś utworem, po czym sala zatopiła się w "Night In White Satin" z repertuaru Moody Blues. Muzycy Quidam, Zbyszek, Jacek oraz Maciej, tym razem nie zostali wsparci kolegą z poprzedniego wcielenia muzycznego, ale i tak popłynęły dźwięki „We Are Alone Together” z wydanego w 2007 roku albumu "Alone Together". Nie zabrakło „Heroes” oraz „Krakowskiego Spleenu”, który nadał szlagierowi dosyć nowatorską, akustyczną aranżację w porównaniu do dotychczasowych interpretacji. 

Album Zenith jest uroczy, spokojny, nostalgiczny i pomimo dosyć bogatego instrumentarium. Jest na nim solidna sekcja dęta, kontrabas wspierający instrumenty perkusyjne, a na gitarze oraz klawiszach muzycy, którzy razem tworzą od 30 lat. Wszystko mocno wsparte subtelnym głosem oraz gitarą akustyczną Krzysztofa Borka. A jak ten album wypada w wersji live? Absolutnie fenomenalnie. Zazdrościłem koledze Mariuszowi możliwości posłuchania koncertowego wykonania Zenith w styczniu, tego dnia mogłem docenić jego subtelność. Scena Ostrowskiego Centrum Kultury ma kapitalną akustykę, jest wręcz idealną na takie występy. Jak będzie w kolejnych miastach? W Żninie zapowiedział się Bartosz Kossowicz. Może tym razem ktoś będzie miał możliwość posłuchania kolejnej aranżacji z repertuaru Quidam?

 

Zdjęcia:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.