ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Give Up To Failure ─ Burden w serwisie ArtRock.pl

Give Up To Failure — Burden

 
wydawnictwo: Requiem Records 2020
 
1. Sedation [4:44]
2. All I Wanted [4:04]
3. After The Fall [5:33]
4. Within [6:25]
5. Sleepless Hole [3:11]
6. Holy Drug [6:20]
7. Million Words [7:09]
8. Burial Ground [9:18]
 
skład:
Mark Magick
Krzysztof Młyńczak
Dominik Półtorak
Michal Szczypek
Rafał Wekiera

Additional performances by: Sete Rios (Ania Chaberska, Tomek Górny, Bohdan Imiela, Ekaterina Pervezentseva) - caixas and surdo drums on track 1
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,1
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
29.11.2020
(Recenzent)

Give Up To Failure — Burden

Wrocławska formacja Give Up To Failure powstała na gruzach zespołu Aviaries w 2017 roku. Początkowo był to solowy projekt Marka Magick'a, dopiero później przekształcony w pełnoprawny skład. Burden jest wydanym we wrześniu tego roku debiutanckim albumem muzyków przynoszącym sporo intrygujących dźwięków.

Zespół oferuje na nim osiem kompozycji czerpiących z wielu stylistyk. Znajdziemy tu i inspiracje noisowe, shoegaze'owe, industrialne, post-rockowe, post-metalowe, doom metalowe, ale też cold i darkwave. Poza otwierającym całość Sedation, przynoszącym bardziej ambientowy początek i industrialny zgiełk w drugiej części, pozostałe kompozycje prezentują się bardzo spójnie i jednorodnie. Utrzymane zwykle w niespiesznych, majestatycznych i wzniosłych tempach uderzają brudnymi i ciężkimi formami gitar, głównie w formie dźwiękowych ścian. Nieco schowany wokal Marka Magick'a, niezwykle zimny, chłodny, jakby kompletnie pozbawiony emocji, do tego z dużym pogłosem, przywołuje delikatnie Ronniego Mooringsa z Clan Of Xymox.

Zespół nie stawia na techniczny pietyzm, bazując przede wszystkim na powolnym budowaniu klimatu i wywoływaniu u odbiorcy emocji. A znajdziemy w tym graniu przede wszystkim ogromną mroczność i pewną gotyckość. Tym samym, gdzieś szerokim echem może się odbijać twórczość Fields Of The Nephilim.

Trudno tu cokolwiek wyróżniać, kompozycje prezentują naprawdę wysoki poziom w swojej stylistycznej szufladzie. Mocne są powolny i ciekawy melodycznie All I Wanted (nieprzypadkowo wybrany na pierwszy singiel) i walcowaty After The Fall z „grobowymi” tłami klawiszowymi. Wrażenie robi też nieco żywszy, transowy, oparty na elektronicznym basie Holy Drug. Bardzo udanym zwieńczeniem całości jest Burial Ground, łączący doom metalowe rozwiązania z post-rokowym nastrojem. To niewątpliwie płyta idealnie wpisująca się w ten jesienno – zimowy czas, tym bardziej, że świetnie z muzyką korelują depresyjne w wyrazie teksty dotykające zmagań z własnymi słabościami.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.