ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Give Up To Failure ─ Burden w serwisie ArtRock.pl

Give Up To Failure — Burden

 
wydawnictwo: Requiem Records 2020
 
1. Sedation [4:44]
2. All I Wanted [4:04]
3. After The Fall [5:33]
4. Within [6:25]
5. Sleepless Hole [3:11]
6. Holy Drug [6:20]
7. Million Words [7:09]
8. Burial Ground [9:18]
 
skład:
Mark Magick
Krzysztof Młyńczak
Dominik Półtorak
Michal Szczypek
Rafał Wekiera

Additional performances by: Sete Rios (Ania Chaberska, Tomek Górny, Bohdan Imiela, Ekaterina Pervezentseva) - caixas and surdo drums on track 1
 
Brak ocen czytelników. Możesz być pierwszym!
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Brak głosów.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
29.11.2020
(Recenzent)

Give Up To Failure — Burden

Wrocławska formacja Give Up To Failure powstała na gruzach zespołu Aviaries w 2017 roku. Początkowo był to solowy projekt Marka Magick'a, dopiero później przekształcony w pełnoprawny skład. Burden jest wydanym we wrześniu tego roku debiutanckim albumem muzyków przynoszącym sporo intrygujących dźwięków.

Zespół oferuje na nim osiem kompozycji czerpiących z wielu stylistyk. Znajdziemy tu i inspiracje noisowe, shoegaze'owe, industrialne, post-rockowe, post-metalowe, doom metalowe, ale też cold i darkwave. Poza otwierającym całość Sedation, przynoszącym bardziej ambientowy początek i industrialny zgiełk w drugiej części, pozostałe kompozycje prezentują się bardzo spójnie i jednorodnie. Utrzymane zwykle w niespiesznych, majestatycznych i wzniosłych tempach uderzają brudnymi i ciężkimi formami gitar, głównie w formie dźwiękowych ścian. Nieco schowany wokal Marka Magick'a, niezwykle zimny, chłodny, jakby kompletnie pozbawiony emocji, do tego z dużym pogłosem, przywołuje delikatnie Ronniego Mooringsa z Clan Of Xymox.

Zespół nie stawia na techniczny pietyzm, bazując przede wszystkim na powolnym budowaniu klimatu i wywoływaniu u odbiorcy emocji. A znajdziemy w tym graniu przede wszystkim ogromną mroczność i pewną gotyckość. Tym samym, gdzieś szerokim echem może się odbijać twórczość Fields Of The Nephilim.

Trudno tu cokolwiek wyróżniać, kompozycje prezentują naprawdę wysoki poziom w swojej stylistycznej szufladzie. Mocne są powolny i ciekawy melodycznie All I Wanted (nieprzypadkowo wybrany na pierwszy singiel) i walcowaty After The Fall z „grobowymi” tłami klawiszowymi. Wrażenie robi też nieco żywszy, transowy, oparty na elektronicznym basie Holy Drug. Bardzo udanym zwieńczeniem całości jest Burial Ground, łączący doom metalowe rozwiązania z post-rokowym nastrojem. To niewątpliwie płyta idealnie wpisująca się w ten jesienno – zimowy czas, tym bardziej, że świetnie z muzyką korelują depresyjne w wyrazie teksty dotykające zmagań z własnymi słabościami.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.