ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu Mystery ─ Live in Poznań (4LP Marble Black & Red + 2CD + BOX Ltd) w serwisie ArtRock.pl

Mystery — Live in Poznań (4LP Marble Black & Red + 2CD + BOX Ltd)

 
wydawnictwo: Unicorn Records/Oskar 2019
 
CD 1 (78:30)

1. Delusion Rain (10:56)
2. Come to Me (5:15)
3. How Do You Feel? (4:43)
4. Something to Believe In (8:00)
5. Pride (7:30)
6. The Scarlet Eye (5:51)
7. The Willow Tree (18:12)
8. Shadow of the Lake (12:43)
9. The Sailor and the Mermaid (5:20)

CD 2 (81:34)

1. Looking for Something Else (15:33)
2. Dare to Dream (6:30)
3. Where Dreams Come Alive (7:11)
4. A Song for You (13:03)
5. Through Different Eyes (20:31)
6. Chrysalis (14:48)
7. The Preacher's Fall (3:55)
 
Całkowity czas: 160:04
skład:
Jean Pageau - vocals
Michel St-Père - guitar
Sylvain Moineau - guitar
Antoine Michaud - keyboards
François Fournier - bass
Jean-Sébastien Goyette - drums
 
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,0
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,3
Arcydzieło.
,3

Łącznie 6, ocena: Arcydzieło.
 
 
Ocena: 8+ Absolutnie wspaniały i porywający album.
16.12.2019
(Recenzent)

Mystery — Live in Poznań (4LP Marble Black & Red + 2CD + BOX Ltd)

Trwa gorączka przedświątecznych zakupów i jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to jaki muzyczny prezent sprawić sobie lub najbliższym, niżej recenzowane wydawnictwo może wam to zadanie nieco ułatwić. Ten nieco zaczepny i trochę reklamowy początek recenzji wcale nie musi oznaczać nieszczerości. Wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę w jaki sposób wydano jedną z wersji Live in Poznań, warto zastanowić nad takim gadżetem w swoich zbiorach. Ale po kolei.

Troszkę rozkręcili się jeśli chodzi wydawnictwa koncertowe Kanadyjczycy, którzy w swojej trwającej ponad dwadzieścia lat karierze pierwszej koncertówki dorobili się ledwie pięć lat temu (Tales from the Netherlands). Do tego dwa lata temu wypuścili swoje pierwsze DVD zatytułowane Second Home - Live At Prog Dreams V. Czy zatem wydany w minionym miesiącu Live in Poznań jest już czymś niepotrzebnym? Absolutnie nie! I to przynajmniej z kilku powodów.

Album dokumentuje koncert zarejestrowany w poznańskim klubie Blue Note 7 kwietnia 2019 roku podczas Live and Butterflies Tour. Zespół odwiedził wówczas osiem państw w tym trzy koncerty dał w naszym kraju. I promował nim jedną ze swoich najlepszych płyt Lies And Butterflies. Zatem jeśli ktoś wyjątkowo sobie ceni ten album, ma go tutaj absolutnie w całości, choć artyści rozrzucili go w setliście, mieszcząc utwory z niego zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części koncertu. Pozostałą część płyty (a w zasadzie płyt) stanowi bardzo reprezentatywny wybór utworów z prawie wszystkich ich dotychczasowych albumów. Nie mamy tylko przedstawiciela z debiutu, godnie jednak zastępuje go najstarszy w zestawie, ponad dwudziestoletni Shadow Of The Lake z Destiny?. Najwięcej reprezentantów (po trzy kompozycje) mają tu ponadto płyty Delusion Rain oraz Beneath The Veil Of Winter's Face. Ważne poza tym jest to, że z dotychczasowych płyt koncertowych zespół powiela tylko sześć utworów. Nie możemy też narzekać na dwa inne istotne aspekty. Pod względem wykonawczym muzycy prezentują się wybornie. Miałem przyjemność uczestniczyć w tym poznańskim koncercie i już wtedy ich forma robiła wrażenie. Drugim aspektem jest brzmienie, naprawdę głębokie, przestrzenne i soczyste. I jak ktoś lubi żywe granie z płyty z lekkim koncertowym pogłosem ma tu wręcz taki… wzorzec metra z Sèvres. I jeszcze jedna kluczowa rzecz. Jeśli lubicie neoprogresywny rock, pełen rozbudowanych utworów, okraszonych gitarowymi, wzniosłymi popisami i pięknymi melodiami, możecie brać Live in Poznań w ciemno.

No i teraz czas na zewnętrzności, które tu odgrywają niebagatelną rolę. Bo rzecz ukazała się w kilku wersjach. Przede wszystkim w podstawowej i nielimitowanej 2CD card-sleeve. Pozostałe dwie opcje są już w ograniczonych ilościach. Bo możemy sobie wybrać wersję 2CD digi-book z 40 - stronicową książeczką dostępną w liczbie 1500 egzemplarzy, bądź wreszcie wersję box z czterema płytami winylowymi (w czterech edycjach do wyboru – czerwono-czarnej, fioletowej, biało-czarnej i czarnej) i dwiema CD w liczbie ledwie 100 egzemplarzy „na kolor”. Jestem w posiadaniu wersji czerwono – czarnej (numer 97) i muszę przyznać, że wszystko to wygląda imponująco. Bo oprócz, summa summarum, sześciu płyt, w pięknym, twardym pudełku dostajemy album z ogromnym wyborem pięknych zdjęć koncertowych w sztywnej oprawie, trzy duże plakaty, w tym ten z rejestrowanego koncertu oraz dużą grafikę okładki płyty, a także oryginalny bilet koncertowy i backstage pass na smyczy. Jednym zdaniem - najprawdziwszy zestaw wiernego fana Mystery. A najprzyjemniejsze w tym wszystkim jest to, że do tego pierwszego w historii tak wyjątkowego wydawnictwa Mystery przyczynił się nasz rodzimy wydawca. Gorąco polecam.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.